Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Bateria Duracell EN-EL14

    Witam wszystkich forumowiczów zaczynam zabawe z nowym Nikonem D5200, postanowillem zakupic druga baterie co myslicie o DURACELL EN-EL14, czy moze dolozyc i kupic orginalna EN-EL14 lub EN-EL14A?
    Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dobry, markowy zamiennik to zwykle 80-90% oryginału a cena o połowę niższa.

    Jeśli to Duracell a nie jakaś podróba to powinno być OK. Z własnej praktyki mogę polecić zamienniki firm Ansmann i Hahnel.

  3. #3

    Domyślnie

    Newell używam i jestem zadowolony. Wytrzymuje niemal tyle co oryginał a jest dość intensywnie używana(ostrzenie na lv szkłami manualnymi).
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Ostrzegam przed akumulatorem FORMAX, napis na obudowie 1200mAh, oryginał ma chyba 1030mAh, natomiast praktyczna pojemność zmierzona jest rzędu 600mAh, na dodatek akumulator ma duże samorozładowanie i po tygodniu od naładowania udaje się na nim zrobić maksymalnie kilkadziesiąt zdjęć bez lampy.
    W niskiej temperaturze ( jesienny plener ) akumulator pada po godzinie w aparacie i kilkunastu zdjęciach.
    Zwróć uwagę czy kupowany zamiennik jest z chipem, bo występują akumulatory bez chipa dedykowane do któregoś z Coolpixów ( seria 7100 o ile pamiętam ).
    Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    Jako, że stoję przed zakupem akumulatorka do d5100 chciałabym poprosić o rekomendację w wyborze. Może ktoś ostatnio kupił i może polecić ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Dobry, markowy zamiennik to zwykle 80-90% oryginału a cena o połowę niższa.

    Jeśli to Duracell a nie jakaś podróba to powinno być OK. Z własnej praktyki mogę polecić zamienniki firm Ansmann i Hahnel.
    Nie zawsze tak jest. Nie oszukujmy sie, w tym przypadku sam Duracell może okazać się lepszy od Nikon-owskiej baterii ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rul3z Zobacz posta
    Nie zawsze tak jest. Nie oszukujmy sie, w tym przypadku sam Duracell może okazać się lepszy od Nikon-owskiej baterii ...
    Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Żeby zamiennik był lepszy, czyt. dłużej wytrzymywał od oryginału to musiałby być większej pojemności i to faktycznej a nie deklarowanej przez producenta. Na naklejce to można sobie napisać wszystko. Prawda jest taka, że oryginał to oryginał i zamiennik nigdy nie będzie w 100% równie dobry. Sama pojemność to nie wszystko, dochodzi jeszcze do tego jak już ktoś wcześniej wspomniał zachowanie akumulatora w niskich temperaturach. Oczywiście są na rynku bardzo dobre zamienniki, sam się nad takim zastanawiam do gripa do d800 ale nie oszukujmy się że będzie w 100% jak oryginał.
    D850, Z6II, S150-600 Sport, N50 1.8G, N85 1.8G, S35 1.4 Art, T15-30 2.8, Z24-70, Z14-30

  8. #8

    Domyślnie

    Ja myślę, że zamiennik robiony w odpowiedniej technologii w roku 2014 może być lepszy, niż oryginał robiony w technologii z 2011 roku.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tor23 Zobacz posta
    Jako, że stoję przed zakupem akumulatorka do d5100 chciałabym poprosić o rekomendację w wyborze. Może ktoś ostatnio kupił i może polecić ?
    Newell albo oryginał.

    Cytat Zamieszczone przez tor23 Zobacz posta
    Ja myślę, że zamiennik robiony w odpowiedniej technologii w roku 2014 może być lepszy, niż oryginał robiony w technologii z 2011 roku.
    Ta sama technologia co była w 2011r była i w 2005r... jest i teraz.
    Bateria to nie układ scalony, który to z roku na rok można zmniejszać, a tym samym powiększać gęstość ładunku.
    Technologie akumulatorów Litowych (innych z resztą też) są niemal niezmienne przez lata i nikt nie pracuje nad zwiększeniem wydajności ok kilka procent, bo to zupełnie nieopłacalne.

    Pracuje się nad zupełnie nowymi materiałami
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tor23 Zobacz posta
    Ja myślę, że zamiennik robiony w odpowiedniej technologii w roku 2014 może być lepszy, niż oryginał robiony w technologii z 2011 roku.
    ideą zamiennika jest jego sporo niższa w stosunku do oryginału cena (w przypadku aku do lustrzanek nikona ok.2 x niższa) i nigdy nie dorówna mu jakością. W tym przypadku nie płaci się jedynie za logo Nikona na baterii. Płacisz min za to, że jak wyjmiesz aparat z plecaka przy -20 stopniach to bateria nie będzie miała dość po zrobieniu 10 zdjęć (mówię oczywiście o słabszych zamiennikach bo zamiennik zamiennikowi nie równy). Mam zamiar kupić zamiennik do gripa i chyba będzie to Newell i liczę się z tym że nie zrobię na nim 1000 zdjęć
    D850, Z6II, S150-600 Sport, N50 1.8G, N85 1.8G, S35 1.4 Art, T15-30 2.8, Z24-70, Z14-30

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •