Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie YONGNUO YN-468II info o iTTL pod Nikona, i mini recenzja.

    Witam.

    Dane techniczne można bez problemu znaleźć na necie więc nie będę nimi zanudzać.

    Przed zakupem tej lampy chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o jej współpracy z moim Nikonem D90 w trybie iTTL. Niestety nie znalazłem konkretnych informacji na interesujący mnie temat. Po zakupie, i podpięciu jej pod aparat wyszło szydło z worka. iTTL działa jak mu się podoba Raz zdjęcie naświetli prawidłowo, raz za bardzo, niestety częściej za bardzo niż prawidłowo. Zauważyłem że lampa w trybie iTTL, lepiej działa gdy aparat jest ustawiony na AUTO lub w zdefiniowanych programach. Po przełączeniu aparaty w trym A i ustawieniu ISO na AUTO zaczyna się ruletka. Lampę zakupiłem w celu zastosowania jej w "domowym studio", i iTTL to dodatek, który przyda się podczas rodzinnych imprez. Lampa jest zamocowana na statywie z parasolką transparentną. Liczba przewodnia 33 jest wystarczająca aż nadto, regulacji mocy błysku jest tu najważniejsza. Bardzo przydatna jest wbudowana fotocela, chociaż ja wyzwalam lampę poprzez radiowy wyzwalacz JJC.

    Podsumowując jeżeli szukasz lampy do "domowego studia", gdzie ważna jest możliwość regulacji mocy błysku i fotocela, i co najważniejsze masz skromny budżet, to polecam. Jeżeli szukasz lampy z iTTL dla nikona to odradzam, do tego w większych pomieszczeniach może okazać się za słaba. Przypominam o fakcie że iTTL nie współpracuje z wszystkimi aparatami Nikona.

  2. #2

    Domyślnie

    Glowny powod zlej pracy lampy sam jej stworzyles-Auto ISO

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie auto-iso rozwiązało problem z pracą lampy w trybie A. Zaczęła czasami trafiać z naświetleniem zdjęcia Ale chętnie dowiem się jak najlepiej ustawić aparat pod lampę

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominiks1980 Zobacz posta
    Ale chętnie dowiem się jak najlepiej ustawić aparat pod lampę
    Przed osobą, która poradzi sobie z tym duetem.

    Lampa z TTL, to nie lekarstwo na całe zło... wręcz przeciwnie - każda lampa zachowuje się inaczej i trzeba się jej nauczyć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominiks1980 Zobacz posta
    iTTL działa jak mu się podoba Raz zdjęcie naświetli prawidłowo, raz za bardzo, niestety częściej za bardzo niż prawidłowo.
    Ja wprowadziłem stałą kompensację błysku -2/3 EV. Wtedy czasem któreś zdjęcie niedoswietli, ale nie wiecej niz 10% zdjec. Tak jak pisze Gonzo- lampe trzeba ppznac, szczegolnie niesystemowa. Zreszta podobnie jest z niesystemowymi szklami.


    Cytat Zamieszczone przez dominiks1980 Zobacz posta
    Po przełączeniu aparaty w trym A i ustawieniu ISO na AUTO zaczyna się ruletka.
    Cytat Zamieszczone przez dominiks1980 Zobacz posta
    Właśnie auto-iso rozwiązało problem z pracą lampy w trybie A
    Wiec jak to w koncu jest?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Wiec jak to w końcu jest?
    Gdy ISO mam ustawione na ręczne, praktycznie 99.9% zdjęć jest prześwietlone. Po ustawieniu ISO w AUTO prześwietlone zdjęcia to powiedzmy 60% procent. Pisząc o ruletce miałem na myśli że czasami można trafić z dobrze naświetlonym zdjęciem, wcześniej po prostu każde było prześwietlone.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Ja wprowadziłem stałą kompensację błysku -2/3 EV. Wtedy czasem któreś zdjęcie niedoswietli, ale nie wiecej niz 10% zdjec. Tak jak pisze Gonzo- lampe trzeba ppznac, szczegolnie niesystemowa. Zreszta podobnie jest z niesystemowymi szklami.
    To może być rozwiązanie problemu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominiks1980 Zobacz posta
    To może być rozwiązanie problemu
    Mam nadzieję, że się uda "opanować" tą lampę tak jak w moim przypadku. Oczywiście nie będzie to 100% powtarzalności, ale liczba udanych zdjęć w porównaniu do ceny lampy pozytywnie zaskoczy. Jedno jest też pewne, o czym już kiedyś pisałem- nie jest to lampa dla bardziej wymagających amatorów. Jest to lampa która pozwala na sporo więcej niż wbudowana, a przy okazji nie rujnuje kieszeni.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Ja wprowadziłem stałą kompensację błysku -2/3 EV. Wtedy czasem któreś zdjęcie niedoswietli, ale nie wiecej niz 10% zdjec.
    10%? Massakra. Bez korekty jest jeszcze gorzej?
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    10%? Massakra. Bez korekty jest jeszcze gorzej?
    Dla mnie poniżej 10% zdjęć które są lekko niedoświetlone jest w zupełności do zaakceptowania. Bo dla mnie to tylko 1 na 10. Tylko, bo zwykle niedoświetlenie jest do ogarnięcia przy wywołaniu. A bez korekty- bez korekty prześwietla

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz zrobiłem tak. Lampa w TTL, aparat na M, iso ustawiane ręcznie, czas migawki na 1/125 i niezależnie od przesłony lampa trafia z naświetleniem w 80%, na 10 zdjęć, dwa prześwietlone w niewielkim stopniu. Powyżej przesłony f6,7 lampie już brakuje mocy na doświetlenie mojego pokoju 3x5m odbijając światło lampy od sufitu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •