Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Zmiana systemu

  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu

    Witajcie. Powoli acz nieublaganie po przeprawach z serwisem konczy mi sie cierpliwosc do canona. Pytanie do was. Co polecacie ze szkiel.
    Obecnie uzywam L
    24, 35, 85, 100, 135 to wszystko z canonem 5dmk3 oraz 6d. Bedzie szlo.pod mlotek i chce nabyc cos rownie dobrego w nikonie.
    Na bank bralbym 14-24 do tego sigma 35. Jakas 85 by sie zdala moze 50 i cos dluzszego.
    Body 810 i 750. Co jeszcze polecacie??

  2. #2

    Domyślnie

    Będziesz pracował na dwóch body? Ja bym brał 2x D750, tyle samo megapikseli co w Canonie, podejrzewam że nie będziesz musiał w koszta doliczac dodatkowych dysków twardych ;D Zrób sobie rachunek sumienia, czy chcesz mieć tyle mpx co w D800/D810. Jaką fotografią się trudzisz? ;D

  3. #3

    Domyślnie

    Wlasnie wole te 2 puszki. 810 i 750 z pelna odpowiedzialnoscia. Bardziej mam dylemat ze sloikami
    85 1.2 tego mi zal...

  4. #4

    Domyślnie

    Wybór wydaje się być oczywisty, Sigmy lub Nikkory. Wszystko zależy od funduszy (jeśli nie to Sigmy 35mm i 50mm Art must have)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danielchrzaszcz Zobacz posta
    Wlasnie wole te 2 puszki. 810 i 750 z pelna odpowiedzialnoscia. Bardziej mam dylemat ze sloikami
    85 1.2 tego mi zal...
    Napiszesz co jest nie tak z puszkami Canona, co Cię zdenerwowało ?
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    Napiszesz co jest nie tak z puszkami Canona, co Cię zdenerwowało ?
    Kupilem 5dmk3 dla af ktory mial byc cudowny i zaczely sie problemy. Srodek super ale boczne ff albo duzy ff
    Wyslalem puszke na regulacje. Skalibrowana do wzorcowego ukladu. Aparat wraca i nadal to samo. Uzywac daje sie tylko centralnego. Przeciez mam to samo w 6d za pol ceny. Ale niewazne, dzwonie do serwisu. Prosze przeslac aparat i szkla. Tylko po co szkla skoro dzialaly z 10 innymi korpusami. No tak ale z tym nie musza wiec 135 za sztuke. Nie zgodzilem sie bo to nie rozwiazanie. Co jesli pozycze szklo albo kupie inne. Tez nie bedzie dzialac. Albo skalibrowane z ta pucha nie beda dzialac z innymi.
    Ok moze problem w moim body. Zamowilem inne na probe... I kurde znowu to samo. Dla mnie porazka po calosci. Zeby zadne szklo nie trafialo idealnie na bocznych.. i gadanie ze wina szkiel bo korpus ustawili. Moze lustro pomocnicze ma przesuniecie i stad taka wada. Nie wiem. Wiem tylko ze moja cierpliwosc sie konczy. W 1dx moze to dzialac, bo sprawdzalem. Moje szkla tez tam sa w punkt. A tu bubel za 11k.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danielchrzaszcz Zobacz posta
    Kupilem 5dmk3 dla af ktory mial byc cudowny i zaczely sie problemy. Srodek super ale boczne ff albo duzy ff
    Wyslalem puszke na regulacje. Skalibrowana do wzorcowego ukladu. Aparat wraca i nadal to samo. Uzywac daje sie tylko centralnego. Przeciez mam to samo w 6d za pol ceny. Ale niewazne, dzwonie do serwisu. Prosze przeslac aparat i szkla. Tylko po co szkla skoro dzialaly z 10 innymi korpusami. No tak ale z tym nie musza wiec 135 za sztuke. Nie zgodzilem sie bo to nie rozwiazanie. Co jesli pozycze szklo albo kupie inne. Tez nie bedzie dzialac. Albo skalibrowane z ta pucha nie beda dzialac z innymi.
    Ok moze problem w moim body. Zamowilem inne na probe... I kurde znowu to samo. Dla mnie porazka po calosci. Zeby zadne szklo nie trafialo idealnie na bocznych.. i gadanie ze wina szkiel bo korpus ustawili. Moze lustro pomocnicze ma przesuniecie i stad taka wada. Nie wiem. Wiem tylko ze moja cierpliwosc sie konczy. W 1dx moze to dzialac, bo sprawdzalem. Moje szkla tez tam sa w punkt. A tu bubel za 11k.
    ten korpus tak miał od początku czy problem pojawił się po jakimś czasie?
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danielchrzaszcz Zobacz posta
    Kupilem 5dmk3 dla af ktory mial byc cudowny i zaczely sie problemy. Srodek super ale boczne ff albo duzy ff
    Wyslalem puszke na regulacje. Skalibrowana do wzorcowego ukladu. Aparat wraca i nadal to samo. Uzywac daje sie tylko centralnego. Przeciez mam to samo w 6d za pol ceny. Ale niewazne, dzwonie do serwisu. Prosze przeslac aparat i szkla. Tylko po co szkla skoro dzialaly z 10 innymi korpusami. No tak ale z tym nie musza wiec 135 za sztuke. Nie zgodzilem sie bo to nie rozwiazanie. Co jesli pozycze szklo albo kupie inne. Tez nie bedzie dzialac. Albo skalibrowane z ta pucha nie beda dzialac z innymi.
    Ok moze problem w moim body. Zamowilem inne na probe... I kurde znowu to samo. Dla mnie porazka po calosci. Zeby zadne szklo nie trafialo idealnie na bocznych.. i gadanie ze wina szkiel bo korpus ustawili. Moze lustro pomocnicze ma przesuniecie i stad taka wada. Nie wiem. Wiem tylko ze moja cierpliwosc sie konczy. W 1dx moze to dzialac, bo sprawdzalem. Moje szkla tez tam sa w punkt. A tu bubel za 11k.
    Przed kupnem D800 mocno zastanawiałem się nad 5Dmk3. Zostałem w Nikonie głównie ze względu na szkła które już posiadam. Mi brakuje w obecnym systemie tylko 135mm AF-S
    Fajnie, że teraz wyszła 20mm f/1.8G, niedawno 35mm f/1.8G FX. Do kompletu 85mm f/1.8G i za rozsądne pieniądze jest bardzo dobry optycznie zestaw

    Dzisiaj macałem D750. Potwierdzam, że bardzo dobrze się go trzyma. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Przed kupnem D800 mocno zastanawiałem się nad 5Dmk3. Zostałem w Nikonie głównie ze względu na szkła które już posiadam. Mi brakuje w obecnym systemie tylko 135mm AF-S
    Fajnie, że teraz wyszła 20mm f/1.8G, niedawno 35mm f/1.8G FX. Do kompletu 85mm f/1.8G i za rozsądne pieniądze jest bardzo dobry optycznie zestaw

    Dzisiaj macałem D750. Potwierdzam, że bardzo dobrze się go trzyma. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
    Dlatego musze sie przejść do sklepu pomacac zapiac i sprawdzić jak to wszystko działa. Jesli trafia gdzie trzeba a canon nic w mojej sprawie nie zrobi tak sie żegnamy i niczego na mnie juz nie zarobią. Chyba nie chce tak wiele. Tylko tyle by to za co zapłaciłem działało jak obiecali.
    Co do zakupów w nowym systemie sadze ze po sprzedaniu wszystkiego co mam spokojnie starczy na bezbolesne przejście.

    Ps. I kuszą mozliwosci matrycy D750
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 12-10-2014 o 12:55 Powód: "750d"

  10. #10

    Domyślnie

    Danielchrząszcz przykre to co piszesz, a czy obecne szkiełka były juz kiedyś kalibrowane w serwisie?
    Tez tak mialem z 1D III, wysłałem wszystko i problem znikł
    Po tym body były inne body i takze z obecnym musiałem wnieść małą korektę i wszystko w punkt
    Wiem ze poniesiesz koszta, ale czy nie dołożysz tych samych pieniędzy przy zmianie systemu? Chyba na jedno wyjdzie
    Gdyby nie to to właściwie z szkieł jesteś zadowolony?
    W 6D jest ok czy klopocik jest ten sam?
    Mam pomysł - możesz użyć lampy jako asysty AF bez błysku
    Zobacz czy jest tak samo, jesli tak wg mnie problem jest ze szkłami
    Napisz jak wyszło
    Ostatnio edytowane przez tmk_t ; 11-10-2014 o 21:59
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •