Close

Strona 307 z 357 PierwszyPierwszy ... 207257297305306307308309317 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 061 do 3 070 z 3570
  1. #3061

    Domyślnie

    Każdy ma swoje potrzeby - zarówno te realne, techniczne i jak i te bardziej w strefie mentalnej. I pod te potrzeby (ograniczone możliwościami) kupujemy sobie zabawki.
    W końcu nie dość, że jesteśmy różnymi ludźmi, to robimy różne zdjęcia.
    Dla mnie uniwersalny obiektyw F4 jest ok, dla innych to ciemnica.
    I na pewno część z nas nie nie ma pewnych doświadczeń, żeby zrozumieć, że niektórzy potrzebuję innego sprzętu, niż nam się wydaje idealny.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #3062

    Domyślnie

    Dokładnie, sprzęt musi być spełnieniem potrzeb. Doskonale rozumiem, że w repo ślubnym jest potrzebne iso 3200-6400, wiem jak to wygląda na przykład w Canonie 6D którym czasem "pracuję", ale jeżeli mi to niepotrzebne, to D700 mnie w niczym nie ogranicza... Dla mnie po D300s i D7100 jej iso i tak jest kosmicznie wielkie
    Życzę wszystkim dobrego Nowego Roku i udanej zabawy dziś

  3. #3063

    Domyślnie

    Myślę, że z tą jakością obrazowania i dążeniem do posiadania ciągle lepszego i droższego aparatu, obiektywu, to takie trochę wariactwo. Zauważane i nagradzane fotografie to człowiek, który je zrobił. Jego wrażliwość, sposób widzenia, pomysłowość, moment, w którym zdecydował się skadrować obraz i wyzwolić migawkę. To umiejętność korzystania ze światła. To serdeczność i zauważanie piękna tego świata. W tym 2017 roku życzę wam, by wasze zdjęcia odzwierciedlały waszą duchowość i to, co w was najlepsze. Pozdrawiam.

  4. #3064

    Domyślnie

    Święte słowa Większość aparatów osiągnęła poziom wystarczający do generowania zadowalającego obrazu.
    Także życzę wszystkiego dobrego !
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #3065

    Domyślnie

    Właśnie wrócił mój egzemplarz D750 z akcji serwisowej, wysłany 28.12 odebrany po naprawie (wymiana migawki, regulacja AF) 03.01 11.00, dosłownie Superexpressss....... Wszystko działa ok.

  6. #3066

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondziu Zobacz posta
    Właśnie wrócił mój egzemplarz D750 z akcji serwisowej, wysłany 28.12 odebrany po naprawie (wymiana migawki, regulacja AF) 03.01 11.00, dosłownie Superexpressss....... Wszystko działa ok.
    Dobrze że mi przypomniałeś
    Ja mam do oddania jeszcze (po gwarancji) D600 akcja serwisowa kurz.
    I D750 w sumie, bo po numerze seryjnym wychodzi że jest objęty akcją serwisową, ale nic się do tej pory nie działo.

  7. #3067

    Domyślnie

    Kurczak wracając do Twojej wspominki odnośnie 5d.
    Patrząc z perspektywy użytkownika d700, to w d750 lepsza jest matryca (to nie dziwi, bo parę lat różnicy jest), ale cała reszta af, guzikologia, jakość wykonania puchy to jakoś nie zachęca mnie do zmiany na d750.
    Natomiast porównując canona 5d clssica do 5d mkIII/IV, to tu sorry, ale wszystko zmieniło się na lepsze (matryca, af, wyświetlacz, wizjer, guziki itp. itd.), przede wszystkim af, bo to była bolączka zarówno jedynki i dwójki, dlatego w canonie ludzie masowo rzucają się na 5dIII - bo to był jednak duży skok w stosunku do 5dI, a nie tylko lepsze osiągi matrycy.
    Chociaż dla mnie marzenie to: obrazek z 5d classic w obudowie d700 i 16 zamiast 12mpx
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  8. #3068

    Domyślnie

    Mamy inne priorytety. Ja na pierwszym miejscu stawiam na efekt końcowy i oczekuję dobrych osiągów od matrycy, później dopiero zastanawiam się nad ergonomią, a na końcu myślę o mitycznej pancerności body. Pancerność na końcu, bo nim uda mi się zajechać aparat, to będę już w posiadaniu jakiegoś następnego modelu Canon 5dmk2 i 50D dość długo u mnie gościł, 5dmk3 miałem okazję testować kilkakrotnie i dla mnie jednak D750 pod względem ergonomii jest wygodniejszy, tak samo pod względem gabarytów lepiej mi pasuję D750 mimo swoich rozmiarów, jest dość wygodnym aparatem.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-01-2017 o 22:39

  9. #3069
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Natomiast porównując canona 5d clssica do 5d mkIII/IV, to tu sorry, ale wszystko zmieniło się na lepsze (matryca, af, wyświetlacz, wizjer, guziki itp. itd.), przede wszystkim af, bo to była bolączka zarówno jedynki i dwójki, dlatego w canonie ludzie masowo rzucają się na 5dIII - bo to był jednak duży skok w stosunku do 5dI, a nie tylko lepsze osiągi matrycy.
    Jak sobie czytam forum canona to nie było wcale widać entuzjazmu, wręcz przeciwnie. Zarówno gdy wyszedł 5Dmk3 jak i teraz, gdy wyszedł 5Dmk4 to ludziska piszą, że zmiany są niewarte dopłaty i się nie będą przesiadali.
    Marudzenie marudzeniem, ale je kupują (muszą, jak chcą nowe body).

  10. #3070

    Domyślnie

    "ale cała reszta af, guzikologia, jakość wykonania puchy to jakoś nie zachęca mnie do zmiany na d750."

    Nie wiem skąd masz takie informacje ale: AF jest szybszy oraz celny w trudnych warunkach w D750 ( w D700 łapałem choćby promyk światła na twarzy). Guzikologia lepsza po ustawieniu przycisków oraz szybki dostęp do świetnego trybu Auto (musiałem się przyzwyczaić do nowych możliwości). Jakość wykonania jak dla mnie podobna nie odczułem różnicy poza zmniejszeniem masy oraz gabarytów co uważam za wielki plus. D750 to ewolucja D700 w bardzo dobrym kierunku.

    Ps. Nigdy nie wrócił bym do D700. D750 jest bardzo uniwersalnym korpusem o niesamowitych możliwościach. 5Dmk4 miażdży...... CENĄ
    Ostatnio edytowane przez kondziu ; 06-01-2017 o 02:41

Strona 307 z 357 PierwszyPierwszy ... 207257297305306307308309317 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •