Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zdalne wyzwalanie

    Witam,
    od niedawna jestem szczęśliwym (jak się okazuje nie do końca) posiadaczem pilota zdalnego wyzwalania - ot, takiego:
    http://allegro.pl/pilot-nikon-ml-l3-...493831580.html
    niestety po ustawieniu zdalenego wyzwalania ML-L3 w menu d7100, nic sie nie dzieje.
    Czy ten pilot nie współpracuje z d7100 czy o czymś nie wiem ?
    N crap

  2. #2

    Domyślnie

    Z tej: https://www.nikonusa.com/en_US/IMG/I...lity-chart.pdf tabelki wynikałoby, że ML-L3 nie jest kompatybilny z D7100, więc jeśli to prawda, to pewnie i jego zamienniki nie są.

  3. #3

    Domyślnie

    W menu ok, a czy tryb wyzwalania przestawiony na pilota ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    W menu ok, a czy tryb wyzwalania przestawiony na pilota ??
    Szukałem w instrukcji i napisali, że jeśli zmieni się w menu, to tryb wyzwalania jest ignorowany i aparat sam ustawi wyzwalanie zdalne (co potwierdza ikona na górnym wyświetlaczu).

    Czyli pewnie kwestia kompatybilności pozostaje..
    N crap

  5. #5

    Domyślnie

    A rzeczywiście... zapomniałem, że w D7100 usunęli z pokrętła pilota.

    Nikon ma tylko jednego pilota, więc jak nie działa, to są 3 opcje:
    1. bateria
    2. uszkodzony
    3. emituje zły sygnał
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli wybieram bramkę numer 3.. (sprawdzę jeszcze na d90 czy działa).
    No nic, dziękuję za pomoc!
    N crap

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Z tej: https://www.nikonusa.com/en_US/IMG/I...lity-chart.pdf tabelki wynikałoby, że ML-L3 nie jest kompatybilny z D7100, więc jeśli to prawda, to pewnie i jego zamienniki nie są.
    Ja mam ml-l3 i współpracuje z d7100
    Trzeba tylko pamiętać że to jest pilot na podczerwień i musi być skierowany na odbiornik w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez piotrx25 ; 30-08-2014 o 15:23

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko z pilotami to jest tak że często podróby nie działają jak należy, ja takiego kupiłem, niby działał ale nieco inaczej niż było to opisane w instrukcji. Ten sam pilot na aparacie D5000 działał bez zarzutu. Więc tego zprezentowałem właścicielowi D5000, a sobie kupiłem już oryginalny no i działa prawidłowo.
    Dodam tylko że podróby nie sposób odróżnić od oryginału, byłem z moim w sklepie i sprzedawca nie dopatrzył się różnic, a działały różnie.
    Są też podróby które działają prawidłowo ale trzeba na taką trafić, najlepiej sprawdzić na miejscu w sklepie czy działa tak jak mówi instrukcja ( chodzi o te bardziej zaawansowane działanie jak podnoszenie lustra i.t.p.)
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #9

    Domyślnie

    Pilot zaczął działać po zmianie baterii.. O dziwo z pełnej na inną pełną... Nie wiem jak to działa, grunt że focić można. Dziękuje wszystkim wypowiadającym się. Do zamknięcia.
    N crap

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •