Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie matrycy

    Cześć,

    czy ktoś z Koleżeństwa wie gdzie w woj.opolskim/śląskim profesjonalnie czyszczą matryce w aparacie? Sam się nie podejmuję
    Często zmieniam ostatnio obiektywy i kilka paproszków się przyplatało...

    Pzdr, Piotr
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro paprochy, to gruszkę kup za kilka zł i je wydmuchaj. Dopóki nie ma czegoś co gruszka nie da rady wydmuchać nie oddawaj do czyszczenia!
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

  3. #3

    Domyślnie

    j.w.
    Najpierw kupić porządną gruchę do przedmuchania. Później można martwić się czyszczeniem na mokro, którego z resztą nie trzeba się bać.
    Ja swoje aparaty czyściłem już wiele razy i do tego szpatułkami własnej roboty, to 40-50zł za komplet na jedno czyszczenie, to wg. mnie zdzierstwo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Ja czyszczę Sensor Swab i jestem zadowolony.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, spróbuję najpierw gruszką...
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  6. #6

    Domyślnie

    Wg mnie gruszka się tylko rozdmuchuje paprochy, ale to moja opinia.

  7. #7

    Domyślnie

    A co powiecie na przedmuchanie komory lustra sprężonym powietrzem z puszki? Czy można w taki sposób usunąć też grubszy kurz z matrycy? Oprócz plam oleju oczywiście.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    A co powiecie na przedmuchanie komory lustra sprężonym powietrzem z puszki? Czy można w taki sposób usunąć też grubszy kurz z matrycy? Oprócz plam oleju oczywiście.
    Nie polecam, oprócz powietrza z puszki może wydostać się skroplona woda, zanim czegoś takiego użyjesz dmuchnij choćby na szybę i zobacz czy wylatuje czyste powietrze.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    A co powiecie na przedmuchanie komory lustra sprężonym powietrzem z puszki? Czy można w taki sposób usunąć też grubszy kurz z matrycy? Oprócz plam oleju oczywiście.
    Jeśli ten grubszy kurz jest przyklejony, to nie usuniesz go z matrycy ani sprężonym powietrzem, ani gruchą. Potrzebny mop SensorSwab albo coś podobnego.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Nie polecam, oprócz powietrza z puszki może wydostać się skroplona woda, zanim czegoś takiego użyjesz dmuchnij choćby na szybę i zobacz czy wylatuje czyste powietrze.
    Przećwiczyłem przed chwilą przedmuchiwanie takim sprayem. Jeśli zrobić to ostrożnie i poczekać aż za którymś razem gaz przestaje się skraplać, to można by komorę lustra przedmuchać? Podobno istnieją spraye ze sprężonym powietrzem o zwiększonej czystości, do tzw. delikatnych instrumentów. Ten którego używam jest "zwykły" i używam go do czyszczenia z kurzu obudowy tam, gdzie gromadzi się w zakamarkach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •