Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Przyspieszyć obróbkę zdjęć

    Przepraszam, ze piszę w dziale cafe, ale nie mam dostępu do innych (chyba muszę pobyć na forum zanim dostanę takie pawa)

    Chciałbym zapytać o sposoby przyspieszenia obróbki zdjęć w formacie RAW. Mam sporo zdjęć i kieruje pytanie do specjalistów: jak i w jaki sposób mogę przyspieszyć obróbkę swoich zdjęć. Może macie jakieś ciekawe linki do stron, gdzie uczą jak przerabiać RAWY, ewentualnie artykuły online.

    Używam Zoner photo studio 15 - nie mogę znaleźć też żadnych poradników. Light room zcina na moim komputerze, może znacie jakieś lepsze rozwiązanie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Lepszy komputer.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Specjalistą nie jestem ale zalecam kupno lepszego kompa

    EDIT:
    Widzę, że już Kurtz to napisał. Sory

    Dobry komputer i podstawowa obróbka trwa 1-2 min
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  4. #4

    Domyślnie

    J.w. do RAWów trzeba dość mocnego komputera, najlepiej z dyskiem SSD.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Zanim zrezygnujesz z Lighroom'a spróbuj z tym:



    Mnie LR bardzo wolno działał. Do tego stopnia, że obróbka była bardzo niekomfortowa.
    Po usunięciu tych pierdół, program pracuje na tyle przyzwoicie, że przestałem całkowicie włączać CameraRAW

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Rawa Maz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Przerost formy nad treścią, do tego 95% użytkowników jeździ windą, więc pokazywanie tego na maku jakby mija się z celem. No i kolega tak sobie przygotował narrację, bo skoro miało być efektownie, to może lepiej byłoby przygotować film i na spokojnie podłożyć dobrze przeczytany komentarz. a tak naprawdę, to wystarczyłoby po prostu napisać, co i skąd wywalić i jak skłonić LR, żeby ich nie władował z powrotem przy aktualizacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tipsi Zobacz posta
    Przerost formy nad treścią, do tego 95% użytkowników jeździ windą, więc pokazywanie tego na maku jakby mija się z celem. No i kolega tak sobie przygotował narrację, bo skoro miało być efektownie, to może lepiej byłoby przygotować film i na spokojnie podłożyć dobrze przeczytany komentarz. a tak naprawdę, to wystarczyłoby po prostu napisać, co i skąd wywalić i jak skłonić LR, żeby ich nie władował z powrotem przy aktualizacji.
    Czytając komentarze:
    w Windows: wchodzimy w program files/adobe/adobe lightrrom i w tym folderze usuwamy pliki o rozszerzeniu .lrmodule czyli: Book, Location, Print, Slideshow, Web. Ale jak mówi Kuba, najlepiej posrotwać pliki według Typu, wtedy łatwiej się szuka Sprawdzone przeze mnie działa bez zarzutu. pozdr.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    Tipsi, marudzisz
    To nie ja jestem autorem poradnika, tylko Kazmierczyk z fotoblogia.pl
    Poza tym jestem uzytkownikiem win7 i jakos sobie poradzilem, bo pomijajac to co zolton wkleil z komentarzy autor tlumaczy na zasadzie "ja pracuje na mac'u i widze takie pliki a uzytkownicy windowsa beda widziec takie pliki"
    Co, mialem opracowanie zrobic ? Wystarczy obejrzec

  9. #9

    Domyślnie

    Film jest z czwórki, a w nowej wersji LRa (piątej) po prostu można sobie wyłączać poszczególne panele dwoma klikami - bez konieczności usuwania ich z folderów. I nei trzeba do tego restartować programu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Rawa Maz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Przecież nie Tobie to zarzucałem, Feni. Chodziło mi o to, że skoro robimy poradnik, czyli coś dla ludzi, to nie ma sensu pokazywać dość u nas niszowego systemu Apple. I o to, że sama rozbuchana forma przekazania tak trywialnych treści to przerost techniki nad zdrowym rozsądkiem IMO. Pięć minut opowiadania i machania myszą, a to samo można przekazać jednym krótkim zdaniem Chyba, że autor traktował to jako wprawkę przed obszerniejszymi poradami.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •