Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Luźny pierścień M/A Nikkor 80-200D ED

    Witam.
    Mam takie pytanko - niby to drobnostka, ale czasami okazuje się uciążliwa

    Otóż w moim Nikkorze 80-200D ED dość "luźno" chodzi pierścień M/A, co powoduje, że nieświadomie potrafi zmienić swoją pozycję.

    Czy ktoś może miał podobny problem i próbował go jakoś naprawić, a jeśli tak, to jaki był tego koszt?
    Przede wszystkim - czy to jest w ogóle do zrobienia, bo może się okazać, że wymaga to zbytniej ingerencji w obiektyw...
    No i może ktoś się orientuje jaki byłby koszt?
    Chodzi o serwis niezależny oraz Nikon'a (jutro będę dzwonił do NPS'u się wywiedzieć, bo chciałbym przeczyścić aparat przed moją przerwą w foceniu).

    Z góry dziękuje.

  2. #2

    Domyślnie

    To 80-200 dwu pierścieniowy? Tzw NEW?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, dokładnie (choć tego NEW to na 100% pewny nie jestem, a trochę ich było).

  4. #4

    Domyślnie

    Muszę wygrzebac fakture za wymianę pierscienia, ale było to w okolicy 400-500 zł (serwis Nikona)

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ehh, chyba, trzeba będzie nauczyć się z tym żyć.
    500 zł to ok. 20% tego co za ten obiektyw zapłaciłem, co jakoś nie kalkuluje mi się zbytnio, choć oczywiście obiektyw bardzo dobry.
    Dzięki mimo wszystko.

  6. #6

    Domyślnie

    Dla wprawnych rąk jest to do zrobienia samodzielnie, przynajmniej wyjęcie pierścienia i jego ponowny montaż.
    Czy "guziczek" odblokowujący ten pierścień nie wpada Ci za głęboko?
    Czy pierścień nie jest pęknięty przy czarnej śrubce?
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

    Domyślnie

    Marcin - co do tego guzika (jak domyślam się, jest to ten srebrny na pierścieniu) - to on jest, a jakby go nie było.
    Pierścień chodzi bez jego wciśnięcia.
    Czy wpadł za głęboko... nie wiem, nie mam porównania, ale nie wydaje mi się.
    Porobiłem przed chwilą kilka "klików" z M na A, z A na M i teraz widzę, że to jednak ten metalowy guzik jednak jakoś "wpadł" zbyt głęboko.
    Gdy złapię go paznokciami i uniosę trochę do góry, to zaczyna blokować.
    Z początku, gdy pierścień był na trybie A - tego guzika się nie da wcisnąć, a gdy przełączyło się na M - guzik dało się lekko wcisnąć, jednak on nie sprężynuje (nie wraca na początkową pozycję)..
    Teraz, po tych kilkunastu razach przekręcenia pierścienia, guzik da się wcisnąć, ale tak bardzo lekko, jakby ruszał się tylko metalowy zatrzask a nic się nie wciskało.

    Na pierścieniu nie widzę żadnego pęknięcia.

    Ja niestety przy swoich "delikatnych" rączkach, zaraz bym coś uszkodził, więc wolę nie dotykać (chyba, że da się to zrobić jakoś naprawdę łatwo).

  8. #8

    Domyślnie

    Jak guzik wpada to będzie pierścień do wymiany, więc trochę rozkręcania od przodu.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  9. #9

    Domyślnie

    Ok. A ktoś robił to może w serwisie nieautoryzowanym?
    Bo 500 zł za coś takiego to mnie lekko przeraża...

  10. #10

    Domyślnie

    Dziś byłem w jednym z Warszawskich serwisów z ciekawości zapytać o cenę.
    Jak się dowiedziałem, sprawa dość skomplikowana, gdyż aby wymienić ten pierścień r rozebrać prawie cały obiektyw.
    Cena ok. 350 zł
    Serwisant zaproponował mi, żeby tego nie ruszać, zakleić plasterkiem i zapomnieć...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •