Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jaka lustrzanka z wbudowanym silnikiem do profesjonalnego makro i nie tylko?

    Witam, aktualnie mam nikona d40.
    Obiektywy to NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR, HELIOS-44-2 58mm f/2, i nowo nabyty NIKKOR 50mm f/1.4D
    Dodatki które stosuję do makro: adapter odwrotnego mocowania(mocuję je z nikkorem 18-55), pierścienie pośrednie (mocowałam je z heliosem a teraz ze stałką), dyfuzor home-made

    o to strona z moimi zdjeciami http://www.photoblog.pl/hariette

    Szukam teraz nowej lustrzanki. Ważne jest dla mnie to aby miał DUŻĄ ROZDZIELCZOŚĆ i WBUDOWANY SILNIK w korpusie (tych bez silnika wgl nie biorę pod uwagę), nagrywanie filmów jest dla mnie zbędną funkcją (od tego sa kamery)

    Wiem że jest dużo takich postów typu (jaki kupic aparat itp) ale nie fotografuję już amatorsko, wyciskam ile wlezie z d40 aby jakość zdjęć była świetna. Ostatnio miałam wystawę zdjeć i nie mogłam sobie pozwolić na duże druki z powodu małej rozdzielczości d40. Jestem bardzo wymagająca co do jakości zdjeć więc prosze was o pomoc. Przeszukiwałam fora oraz masę stron internetowych ale do tej pory nigdzie nie znalazłam spisu od a do z lustrzanek nikona które mają wbudowane silniki. Chciałabym również zacząć fotografować ludzi ale stałka którą kupiłam nie ma tego silnika i ostrzyć mogę tylko manualnie na pewną odległość. Moja pasja fotografii rozwija się od 4 lat i długo na niej nie poprzestanę dlatego chciałabym aparat kupić nie na rok ale na długi długi czas.. i nie chciałabym mieć problemu kupując w przyszłości obiektywy z silnikiem które są droższe tylko dlatego że moje body nie ma silnika.

    Do tej pory parzyłam na nikona d80 albo d90, bo wiem że te mają silnik ale nie wiem jak inne modele? Na razie mam odłożone 900 zł. Odkładać będe tyle na ile bedzie potrzeba.. więc cena nie gra roli

    Pozdrawiam, Hariette.

  2. #2

    Domyślnie

    D7100 to chyba jedyny, który spełni twoje wymagania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    j.w wg mnie najlepszy dx w nikonie w tej chwili do twoich zastosowan
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    D7100 to chyba jedyny, który spełni twoje wymagania.
    Jeżeli "cena nie gra roli" to coś by się tam pewnie jeszcze innego znalazło
    ['O]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Jeżeli "cena nie gra roli" to coś by się tam pewnie jeszcze innego znalazło
    Do makro nie.
    D7100 da mu najwyższą rozdzielczość.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do makro nie.
    D7100 da mu najwyższą rozdzielczość.
    Większą niż D800?
    ['O]

  7. #7

    Domyślnie

    sadze ze chodzi tu tez o go a na dx jest wieksza no i wieksze upakowanie pix wzgledem matrycy a bardziej jej rozmiaru tu wieksze ma 7100
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #8

    Domyślnie

    1. DX-owy crop z D800 też będzie miał 24, jak D7100.
    2. GO nie zależy od formatu matrycy DX/FX a od przysłony i rzeczywistej ogniskowej obiektywu.
    3. Bardziej upakowane piksele to raczej minus a nie plus, bez względu na rodzaj zdjęć.

    Zgadza się?


    //EDIT
    Dobra, już sobie doczytałem. Do makro faktycznie lepszy będzie D7100
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 31-07-2014 o 16:52
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hariette Zobacz posta
    Do tej pory parzyłam na nikona d80 albo d90, bo wiem że te mają silnik ale nie wiem jak inne modele? Na razie mam odłożone 900 zł. Odkładać będe tyle na ile bedzie potrzeba.. więc cena nie gra roli

    Pozdrawiam, Hariette.
    Coś słabo się interesujesz. Aparaty bez silnika są na rynku już chyba ponad 10 lat.

    Pierwszy bez silnika był D40 potem D40x, D60 potem wyszła seria D3000...D3300 i D5000-D5300
    Cała reszta ma silniki.

    Najbardziej mocno upakowana matryca jest w D7100, nieco mniej w D7000 w starym D90 jeszcze mniej.
    Z tym że te pixele to nie wszystko choć akurat do makro mogą się przydać .

    No chyba raczej nie myślisz o pełnej klatce bo w zasadzie też wymiana obiektywów, a używanie zakresu tylko DX to marnotrawstwo pieniędzy.

    A jeszcze tak przy okazji żebyś się nie zdziwiła jak w najnowszym D7100 będą wychodziły zdjęcia które będą Ci się mniej podobać niż te z D40. Dawne matryce CCD robiły piękny obrazek na niskich ISO, dużo bardziej mi się podobał niż z najnowszych super hiper sprzętów. Radze poważnie pożyczyć od kogoś na trochę testów np D7100 i popstrykać trochę testów.
    Może na forum ktoś się znajdzie z Twojej miejscowości kto Ci udostępni aparat.
    Ostatnio edytowane przez smokwaw ; 31-07-2014 o 17:09
    Powyższa wypowiedź to moją opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    1. DX-owy crop z D800 też będzie miał 24, jak D7100...Zgadza się?...
    To akurat się nie zgadza

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •