Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo Speedlite YN560 II czy Yongnuo Speedlite YN-468II

    Witam! Mam nadzieję, że nie było takiego wątku.
    Planuję sobie dorobić na robieniu zdjęć na chrztach, komuniach, ślubach i przydałaby się do tego lampa. Nie zamierzam wydawać kroci, ponieważ nie wiem czy 'interes' wyjdzie. To będzie moja pierwsza lampa więc do nauki nie ma co szaleć. Znalazłam te dwie, które widnieją w tytule. W limicie ceny się mieszczą(500zł). Nie wiem tylko, którą wybrać - jedna jest manualna a druga nie. Jak sądzicie, która będzie lepsza na początek? Mam nikona d90.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi : )

  2. #2

    Domyślnie

    zazwyczaj jestem spokojny, ale teraz mam ochotę na napisanie czegoś niecenzuralnego...
    A umiejętności, doświadczenie to by się nie przydały, aby zarabiać na robieniu zdjęć?
    Jak wolisz inną drogą - kup 468, sprawdź, czy Ci wystarczy, jak nie wystarczy zmienisz na sb700/sb910/yn568/metz58af-2
    Z ciekawości: co zrobisz, jak aparat/obiektyw/lampa odmówi posłuszeństwa na początku mszy? Odpowiedź "powiem młodym, że fotek nie będzie" nie jest poprawna

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    zazwyczaj jestem spokojny, ale teraz mam ochotę na napisanie czegoś niecenzuralnego...
    A umiejętności, doświadczenie to by się nie przydały, aby zarabiać na robieniu zdjęć?
    Jak wolisz inną drogą - kup 468, sprawdź, czy Ci wystarczy, jak nie wystarczy zmienisz na sb700/sb910/yn568/metz58af-2
    Z ciekawości: co zrobisz, jak aparat/obiektyw/lampa odmówi posłuszeństwa na początku mszy? Odpowiedź "powiem młodym, że fotek nie będzie" nie jest poprawna
    Proszę się nie denerwować, to forum, potrzebowałam rzetelnej odpowiedzi i nie widzę sensu w pisaniu opowiadania o moich zamiarach. Zarabiać to dużo powiedziane, a jakoś zacząć trzeba, przecież nie powiem ludziom, że będą mieli zdjęcia jak z magazynu, bo nie będą mieli. Zdjęcia robię już od 3 lat i działam przy kościele więc różne okazje i Sakramenty uwieczniam. Nie jest to na pewno profesjonalne ale ludzie oglądają i zdjęcia są ostre, maja ładne kolory i przyjemnie się je ogląda. Ostatnie pytanie muszę przyznać jest trudne i trafia w czuły punkt. Z tego powodu mam rozterki czy się tego podejmować. Planuję zacząć od chrztów, żeby mieć czym 'reklamować' swoje jako takie umiejętności. Do ślubów daleka droga, chyba, że ktoś będzie potrzebował zdjęć a nie będzie go stać na fotografa. Mogę zagwarantować, że za pierwsze śluby nie wezmę pieniędzy aby potraktować to jako próbę. Zresztą, za co brać pieniądze, za pstrykanie? Może się rozpisałam ale lubię, żeby wszystko było jasne.

  4. #4

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek.Przepraszam, może moje pytanie wyda się głupie ale czy jest możliwość zdalnego przeniesienia TTLa za pośrednictwem 2x RF603 pomiędzy lampą Yongnuo 468 II a moją pucha D3100? Czy pozostaje tylko manual?
    D3100 N18-55, N35 1.8, S70-300

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpszefka Zobacz posta
    Podepnę się pod wątek.Przepraszam, może moje pytanie wyda się głupie ale czy jest możliwość zdalnego przeniesienia TTLa za pośrednictwem 2x RF603 pomiędzy lampą Yongnuo 468 II a moją pucha D3100? Czy pozostaje tylko manual?
    RF-603 to niestety jedynie zdalny wyzwalacz. Nie przeniesie innego sygnału miedzy body a lampą niż wyzwolenie migawki (chociaż można go również używać jako pilota do zdalnego wyzwalania aparatu). Swoją droga tak się zastanawiam - bardziej zaawansowane lampy mają własną automatykę. Jeżeli wyzwolimy lampę w tym trybie przez zdalny wyzwalacz, to jej automatyka powinna zadziałać, ale nie ma to nic wspólnego z pomiarem via body.

  6. #6

    Domyślnie

    Moja odpowiedź pewnie byłaby inna, ale z treści pytania można wnioskować, że nie masz pojęcia czym się różni lampa manualna od lampy TTL, nie wspominając o sposobach jej użycia. O tym można poczytać na wielu stronach, a na tym forum pojawiały się już pytania, czy lepiej kupić TTLową czy (tańszą) manualną, wystarczyło trochę poszukać.

    to forum, potrzebowałam rzetelnej odpowiedzi
    ... i takiej udzieliłem

    Zdjęcia robię już od 3 lat i działam przy kościele więc różne okazje i Sakramenty uwieczniam
    O, to miałaś napisać od razu Tzn. nie to, że od 3 lat, tylko, że działasz przy kościele - polecenie księdza proboszcza potrafi czynić cuda, i zagwarantować spokojne życie fotografowi działającemu "przy kościele", w takim razie na Twoim miejscu byłbym spokojny o dochody

    Ostatnie pytanie muszę przyznać jest trudne i trafia w czuły punkt.
    Pytanie pomocnicze: nie masz żadnych znajomych z lustrzanką Nikona? Jak nie, to dopisz do listy zakupów jakiekolwiek działające lustro z jakimkolwiek działającym obiektywem.
    Jeśli koledzy chcą zaprotestować, podając na swoim przykładzie, że przez kilkanaście lat nie mieli żadnych problemów, to mogę podać odwrotny przykład, podwójnego pecha na moment przed przysięgą (podstawowe body "zgasło", rezerwa po kilku zdjęciach pokazała "Error" - na szczęście wyciągnięcie i włożenie akumulatora rozwiązało problem).

  7. #7

    Domyślnie

    No z tymi lampami to całkowita racja. Nie chciało mi się szukać, a znam obecnych tu forumowiczów i zawsze można liczyć na szybką odpowiedź. A owszem, rzetelna i utwierdziła mnie w moim przekonaniu. Mam znajomych z nikonami i to kilku. Jak już podejmę jakiekolwiek decyzje w sprawie zleceń, to na śluby postaram się mieć zawsze dwa aparaty. Nie ma co gdybać, nigdy nic nie wiadomo. Mam przynajmniej radę na start. Dziękuję!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktoriafot Zobacz posta
    No z tymi lampami to całkowita racja. Nie chciało mi się szukać, a znam obecnych tu forumowiczów i zawsze można liczyć na szybką odpowiedź. A owszem, rzetelna i utwierdziła mnie w moim przekonaniu. Mam znajomych z nikonami i to kilku. Jak już podejmę jakiekolwiek decyzje w sprawie zleceń, to na śluby postaram się mieć zawsze dwa aparaty. Nie ma co gdybać, nigdy nic nie wiadomo. Mam przynajmniej radę na start. Dziękuję!
    To nie na śluby trzeba mieć 2 aparaty i 2 lampy, a na każde zlecenie, którego powtórzyć się nie da.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zieli Zobacz posta
    RF-603 to niestety jedynie zdalny wyzwalacz. Nie przeniesie innego sygnału miedzy body a lampą niż wyzwolenie migawki (chociaż można go również używać jako pilota do zdalnego wyzwalania aparatu). Swoją droga tak się zastanawiam - bardziej zaawansowane lampy mają własną automatykę. Jeżeli wyzwolimy lampę w tym trybie przez zdalny wyzwalacz, to jej automatyka powinna zadziałać, ale nie ma to nic wspólnego z pomiarem via body.
    Czyli aby przenieść automatyke z body do lampy to muszę mieć albo kabel synchronizujący albo urządzenie typu Pocket Wizard. Czy istnieje jeszcze jakaś inna możliwość i która z nich jest najtańsza?
    D3100 N18-55, N35 1.8, S70-300

  10. #10

    Domyślnie

    Kabel od 50zł, radio chyba od 300zł

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •