Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5100 i dwie zdalne lampy

    Witam, chciał bym się dowiedzieć co musiał bym posiąść aby mieć możliwość zdalnego błyskania dwoma lampami. Zaczynając od najtańszych rozwiązań z obsługą i-TTL.
    D5100 | N18-105 | N35 1.8G | YN-565EX | ML-L3 | Hama Traveller Mini Pro

  2. #2

    Domyślnie

    Najtaniej:
    YN-622N-TX i 2x YN-622N jako odbiorniki.
    lub
    Pixel King Pro (zestaw) + dodatkowy odbiornik Pixel King lub Pixel King X
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Najtaniej:
    YN-622N-TX i 2x YN-622N jako odbiorniki.
    lub
    Pixel King Pro (zestaw) + dodatkowy odbiornik Pixel King lub Pixel King X
    D5100 nie obsługuje CLS-a?
    - sprawdzilem: jak najbardziej obsługuje.
    Więc najtaniej będzie chyba użyć CLS przy pomocy lampy wbudowanej jako kontrolera.
    Ostatnio edytowane przez apaw ; 01-07-2014 o 13:01
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apaw Zobacz posta
    D5100 nie obsługuje CLS-a?
    - sprawdzilem: jak najbardziej obsługuje.
    Więc najtaniej będzie chyba użyć CLS przy pomocy lampy wbudowanej jako kontrolera.
    Niestety, wbudowana D5xxx nie może pracować jako kontroler.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Niestety, wbudowana D5xxx nie może pracować jako kontroler.
    Więc podejrzewam, że jednen nadajnik IR CLS wyjdzie taniej niż łącznie trzy urządzenia YN.
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze takie cudo: Debao SU-800 który kosztuje ok $100. Zważając na fakt, że jest sporo lamp które obsługują i-TTL i CLS będzie chyba całkiem rozsądnym rozwiązaniem ponieważ nie trzeba dokupywać odbiorników do lamp?
    D5100 | N18-105 | N35 1.8G | YN-565EX | ML-L3 | Hama Traveller Mini Pro

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xeon. Zobacz posta
    Znalazłem jeszcze takie cudo: Debao SU-800 który kosztuje ok $100. Zważając na fakt, że jest sporo lamp które obsługują i-TTL i CLS będzie chyba całkiem rozsądnym rozwiązaniem ponieważ nie trzeba dokupywać odbiorników do lamp?
    Tak.

    Tym niemniej pamiętaj że SU-800 czy jej odpowiednik komunikuje się w podczerwieni. Rozwiązania radiowe są dużo mniej kłopotliwe.

    W pewnych konfiguracjach wystarczy kabel TTL, na nim lampa master - i to jest prawdopodobnie najtańsze rozwiązanie na start wielolampowy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xeon. Zobacz posta
    Znalazłem jeszcze takie cudo: Debao SU-800 który kosztuje ok $100. Zważając na fakt, że jest sporo lamp które obsługują i-TTL i CLS będzie chyba całkiem rozsądnym rozwiązaniem ponieważ nie trzeba dokupywać odbiorników do lamp?
    Można, ale:
    - Trzeba lampy zdalne z CLS
    - jest to nadal sterowanie światłem, więc podatne na wszelkie przeszkody, dużą ilość światła dziennego
    - lampy inne niż Nikona mają bardzo krótki zasięg i obowiązkowo muszą być skierowane odbiornikiem w kierunku sterownika
    - nie wyzwolisz jednocześnie lamp przed i za sterownikiem, czy po jego bokach. Nie mówiąc już o używaniu jakiś dużych modyfikatorów, które przesłonią ci błysk sterownika.

    Takie rozwiązanie może sprawdzi się w studio, gdzie masz białe ściany i możliwość odbicia sygnału od nich. W plenerze - zapomnij. Będziesz mocno ograniczony jeśli chodzi o pozycjonowanie lamp.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Doszedłem do wnisku, że zbyt wczesnie założyłem temat niezagłębiwszy się lepiej w temat. Teraz już jestem prawie przekonany iż wszystkie lampy powinny być sterowane manualnie bo aparat przecież jest w stanie obliczyć siłę błysku tylko dla lampy która znajduje się na aparacie a nie wszystkich które są w pobliżu. Tak więc czy jest sens posiadania np YN-622N TX w którym można ustawić parametry zdalnie dla każdej lampy ale przy moim założeniu, że nie będzie ich więcej niż dwie czy poprostu najtańszy trigger i lampe YN-560 III oraz jedną YN-565EX ogólnego przeznaczenia.
    D5100 | N18-105 | N35 1.8G | YN-565EX | ML-L3 | Hama Traveller Mini Pro

  10. #10

    Domyślnie

    Korzystając z CLS aparat może robić pomiar światła dla 3 grup zdalnych i lampy na aparacie.

    YN-622N próbuje oszukać aparat, że jest sterownikiem CLS, ale działa to tak samo jak CLS, bardziej jak jedna lampa. Może w przyszłości będzie lepiej.

    Przy Pixel King Pro działa to jako jedna lampa.


    Pomysł z użyciem jednej TTL na aparacie i jednej manualnej zdalnej - też w wielu wypadkach się nie sprawdza, bo przy pomiarze TTL aparat nie bierze pod uwagę błysku lampy zdalnej.

    Ja wolę mieć wyzwalacze TTL z możliwością zdalnego sterowania lampami, niż wyzwalacze bez TTL i latanie co chwila do lamp, aby zmienić ich moc.
    Choć ma się pojawić YN-560-TX - czyli zdalne sterowanie lampami YN-560III, które umożliwi ustawianie mocy w 6-ciu grupach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •