Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie CLS - brak synchronizacji???

    zwracam się do Was z pytaniem o CLS.
    Mam taką dziwną sytuację... brak synchronizacji - tak to nazwałem.
    Mam Sb-910 na aparacie jako MASTER a SB-900 na statywie jako REMOTE.
    Kanały, grupy... wszystko poprawnie skonfigurowane i zestaw nie działa.
    Tzn działa ale nie zawsze. Zdarza się, że błysną razem ale najczęściej SB-900 błyska albo przed lub po wykonaniu zdjęcia. Widzę błysk okiem, ale na zdjeciu go nie ma - sprawdzałem np fotografując samą lampę
    Testowałem wszystkie opcje; bliżej (nawet lampa w ręku), dalej, wyczyściłem czujniki, zmieniałem aparaty (D3s i D4s), druga kurtyna, błysk modelujący i bez, błysk wypełniający i bez.
    Nawet zamieniałem lampy miejscami i nic nie pomaga.
    Różne czasy migawki: 1/30 - 1/500

    Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?

    Nie wiem co za błysk widzę na REMOTE? Czy to jakiś modelujący? Czy może faktycznie, tak jak to nazwałem jest jakiś problem z synchronizacją i REMOTE jest poprawnie wyzwalane i wszystko działa tylko brak synchronizacji?

    Ps. widzę jedno rozwiązanie w postaci Yongnuo 622N-TX + 2x Yongnuo 622N
    nie jest to duży koszt, ale radio będzie pewnie mniej zawodne niż komunikacja błyskami i podczerwienią.

    Ale może mój problem da sie rozwiązać inaczej; np przestawieniem jeszcze czegoś w lampach/aparacie na co nie wpadłem?
    A może TTTM???
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 20-06-2014 o 10:49

  2. #2

    Domyślnie

    Nie masz przypadkiem na SB-900 ustawionej fotoceli (su-4 na ON)? Wtedy przedbłyski CLS mogłyby by ją wyzwalać za wcześnie...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Nie masz przypadkiem na SB-900 ustawionej fotoceli (su-4 na ON)? Wtedy przedbłyski CLS mogłyby by ją wyzwalać za wcześnie...
    nie...

    Ps. normalnie powinienem się obrazić ... ale czasem robi się takie banalne błędy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •