Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie niewłaściwa praca marumi super dhg polar

    Cześć

    Kupiłem wczoraj nowy filtr marumi dhg super pl.d 77mm. Nakręca się na obiektyw (nikkor 17-55) elegancko, ale jak kręcę nim to wyczuwam w jednym miejscu zwiększony opór na przestrzeni około centymetra. To tak ma być w celu wyuczenia mięśni właściwego ustawienia, czy coś mam uszkodzone? Jeżeli tak jest specjalnie zrobione to trochę nielogicznie, bo ja tym filtrem kręcę w różne strony i boję się, że odkręcę cały i spadnie.
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma tak byc. filtr felernej jakosci (ale to w koncu tylko Marumi - mogles sie z tym liczyc).
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    nie ma tak byc. filtr felernej jakosci (ale to w koncu tylko Marumi - mogles sie z tym liczyc).
    Dzięki za odpowiedź, dziś pójdę wymienić.
    Nie wiem jak to jest z tą jakością, ale dogłębnie studiując to forum i test na optyczne wywnioskowałem, że raczej dobrze wypada. Nie kupiłem B+W, bo ponoć gubią się dekielki zakładane na nie, w moim przypadku nie chodzi o oszczędności.
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  4. #4

    Domyślnie

    jak kasa nie gra pierwszych skrzypiec to oddaj ten filtr i wez B+W lub Heliopana.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Marumi jest zle jakościowo?

  6. #6

    Domyślnie

    Używam filtrów Marumi (w tym polara) i złego słowa o nich nie powiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    nie ma tak byc. filtr felernej jakosci (ale to w koncu tylko Marumi - mogles sie z tym liczyc).
    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    jak kasa nie gra pierwszych skrzypiec to oddaj ten filtr i wez B+W lub Heliopana.
    no ja mam wlasnie filtr B+W (polowkowy), ktory kreci sie bardzo ciezko i w zasadzie mozna tylko przeciwnie do ruchu wskazowek zegara (tj. zgodnie z gwintem filtrow), inaczej by sie odkrecal.

    problem ogromny to dla mnie nie jest, nie uzywam tego filtra az tak czesto. na pewno niewystarczajaco, zeby wypisywac *******y, jaki to dany producent jest do bani. bo tez akurat B+W to sa calkiem fajne filtry. Marumi zreszta tez - rownie dobre jakosciowo co B+W a wyraznie tansze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    jak kasa nie gra pierwszych skrzypiec to oddaj ten filtr i wez B+W lub Heliopana.
    Zostanę jednak przy tym, wymieniłem go bez problemu w sklepie i jest ok. Dziś jeszcze się nim bawiłem rano i w miarę kręcenia coraz lżej chodził, ale profilaktycznie zamieniłem. Jakiś może paproch dostał się międzie te dwa pierścienie. Ja jestem totalnym amatorem, nigdy nie będę zarabiał na robieniu zdjęć i pewnie nie dostrzegę różnicy w obrazku z B+W, marumi czy heliopan.
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  9. #9

    Domyślnie

    Używam polara Marumi Super 77mm od blisko 2lat (fotografia motoryzacyjna), często przepinam go po kilku szkłach z pierścieniami redukcyjnymi także i ma się dobrze, nic się nie blokuje/rozpada, kręci się luźno.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10

    Domyślnie

    Mam kilka różnych filtrów Marumi. Zero problemów. To są dobre filtry, dużo ludzi chwali. HYPER, nie dramatyzuj...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •