Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question D80 - nie działa AF po naciśnięciu spustu

    Witam, może ktoś miał podobny problem, lub może ma ktoś jakiś pomysł na jego rozwiązanie.

    Nikon D80 - po naciśnięciu spustu do połowy aparat nie ustawia ostrości. Nagle to przestało działać. Body i obiektyw ustawione na AF. Ogólnie jak nacisnę spust do końca to aparat robi zdjęcie, nieostre. AF w aparacie działa ponieważ ustawiłem sobie funkcje AF-on pod przyciskiem AE-L/AF-L i o jego naciśnięciu ostrość ustawiana jest prawidłowo. Testowałem na kilku sprawnych obiektywach. Resetowałem body do ust. fabrycznych. Nie pomogło.

    Nie mam już pomysłu, wolałbym mieć łapanie ostrości pod spustem, tak jak miałem do tej pory.

  2. #2

    Domyślnie

    Aparat w trybie AF-S?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    AF-A
    przy AF-S jest tak samo, z tym że nie zrobi się zdjęcia bo nie ustawił ostrości.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz ustawione:

    Ogólnie jak nacisnę spust do końca to aparat robi zdjęcie, nieostre. AF w aparacie działa ponieważ ustawiłem sobie funkcje AF-on pod przyciskiem AE-L/AF-L i o jego naciśnięciu ostrość ustawiana jest prawidłowo.
    To najpierw musisz przycisnąć przycisk AE-L/AF-L, a gdy aparat złapie ostrość, to dociśnij spust migawki. Założę się, że aparat zrobi zdjęcie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro na AE-L/AF-L autofokus działa to może przycisk spustu się popsuł i nie wyłapuje połowicznego naciśnięcia.
    Wydaje mi się, ze w AF-S aparat nie powinien wyzwolić migawki póki nie będzie miał potwierdzenia ostrości.
    Spust tylko klikasz? Jeśli tak, to spróbuj go przytrzymać, u mnie wtedy ustawia ostrość i strzela (w trybie AF-S).

  6. #6

    Domyślnie

    W AF-S jeżeli aparat nie potwierdzi/ustawi ostrości, to spust nie wyzwoli migawki ... więc jak nie masz przypisanej funkcji ustawiana ostrości pod przycisk AE-L/AF-L i spust nie wyzwala ostrzenia i potem migawki, to prawdopodobnie jest zepsuty.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •