Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Tanie body - które?

    Cześć.
    Przepraszam za trywialne pytanie ale zwrocilem uwage iz na alegro mozna dostac bez problemu sporo korpusów za mniej niz 1tys zlociszy.
    Ktory z nich bedzie najlepszy jesli chodzi o jakosc uzyskanego obrazu? (Odwzorowanie kolorów, przejscia tonalne itp)
    To w sumie najwazniejsze i jedyne kryterium
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    http://plfoto.com/35575/autor.html --- moje folio na plfoto

  2. #2

    Domyślnie

    Podaj nazwy tych korpusów to się coś wybierze...
    Nikon

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Napisz jakie masz szkła, lub czy planujesz ich zakup i ewentualnie jakich. Body to 20-30% sukcesu i niewielki procent kwoty którą wydasz na szkła.

    Jeśli to ma być nikon w ogóle to ja zaproponuje d90. na portalu aukcyjnym do 1000zł znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez puszosław ; 07-05-2014 o 07:20
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  4. #4

    Domyślnie

    d200

  5. #5

    Domyślnie

    Im tańsze i bardziej zaawansowane body, tym większe prawdopodobieństwo, że jest zajechane, lub coś jest z nim nie tak... więc trudno tak sobie gdybać i dywagować, a każdy przypadek trzeb indywidualnie oceniać. Mało kto wyzbywa się za bezcen dobrego sprzętu. Jak z samochodami... za grosze też da się kupić S-klasę, ale nie zawsze o to nam chodzi by kupować wrak
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    MackEstrite no racji w tym jest sporo. Zwłaszcza, że znam co najmniej kilka osób które ładnych parę lat temu używali do repo ślubnego d200. Body jest z wyższej półki i faktycznie może być zajechane, ale pamiętać trzeba o jednym wyższe puszki mają przewidziane ostrzejsze traktowanie i więcej klapnięć. Także d40 z 50k klapnięć to nie to samo co d200 z 50k klapnięć, choć jak wiadomo jest to tylko liczba sugerowanych wyzwoleń migawki. Na plus dla d200 pomiar światła z manualami.
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem, do 1000zł, D90 (jeżeli masz lub zamierzasz kupić szkła bez silnika) lub D5000. Tego drugiego łatwiej będzie kupić od amatora, z małym przebiegiem, w idealnym stanie.

  8. #8

    Domyślnie

    No tak, bez sensu w sumie ze nie podałem więcej informacji

    Kilka lat temu musiałem pozbyć sie sprzetu (kilku szkieł i d300)
    Obecnie sytuacja finansowa pozwala mi myśleć nad zakupem gratów od nowa

    Docelowo (za rok lub coś koło tego) mam zamiar kupić coś z pełną klatką (610?) - obecnie nie ma szans na wywalenie 6k Zł za jednym zamachem

    Jak na razie chcę skompletować kilka stało ogniskowych obiektywów (50, 14, 85 i 180) - widziałem ze mozna je kupić używane w cenach do 2k zł - będzie szło powoli - ale za jakiś czas (perspektywa kilku lat) mam nadzieje na odbudowanie potrzebnego systemu - bez kredytu, dotacji i zarzynania sie

    Żeby jednak obiektywy sie nie kurzyły i nie leżały bezczynnie chciał bym kupić jakiś tani korpus (chociaż by po to żeby testować pod względem mechanicznym kupione szkło)

    Na aukcjach jest sporo d40, d60, d80, d90, d5000 oraz 3000 i 3100

    Są również d70 - ale ten aparat już kiedyś miałem i w sumie fajnie by wypróbować coś nowego

    d200 do 1000zł mają kilka milionów kilometrów przebiegu i zawsze opis ze są w świetnym stanie ("Niemiec płakał jak sprzedawał") - nie wzbudza to mojego zaufania

    Zdjęcia robię różniste - najwięcej takich jak te z portfolio, ale również troszkę okolicznościowych i reportażu

    Tak jak pisałem - najważniejsza jest dla mnie jakość uzyskiwanego obrazu - czasami zdjęcia idą do publikacji w prasie branżowej i nic mnie tak nie boli jak słaba jakość zdjęcia, która nagle pojawiła sie przy powiększeniu na całą stronę.
    http://plfoto.com/35575/autor.html --- moje folio na plfoto

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    80

    Domyślnie

    Z ciut mniejszym budżetem polecam D80. Za 700 zł można wyrwać godną sztukę
    D7000,D300S, D80, N80, N 18-70, 35 1.8G, 50 1.8D, 85 1.8G, 70-300VR, 2x SB900, S 17-50 2.8 EX
    HELIOS 52mm, JUPITER 135mm

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepsza matryce wg. mnie ma D3100. Oczywiscie pod wzgledem szumow. Nowego kupisz za 1000-1100 zl pewnie. Ja wiem, ze okrojony z silnika AF, z przyciskow itd. Ale zawsze nowy i z dobrym obrazkiem. Jak na aparat tymczasowy wg mnie sie nadaje.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •