Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Komputer do PS CS6, NX2

    Witam.
    Zakupiłem jakiś czas temu PS CS6, dziś wuj Google dał mi Color Efex Pro 4 za darmo . Ciągle używam NX2+CEP3.

    Kompa mam za słabego do powyższego softu:
    Athlon 64 X2 4200+
    8 gb ramu
    Gigabyte GA-MA78GM-S2H (http://www.gigabyte.pl/products/mb/s...gm-s2h_10.html)
    SSD 128, Sandisk

    Czy jest sens zmienia procesor na: AMD Phenom™FX/ AMD Phenom™/ AMD Athlon™ 64 FX? Czy już kupic procka/płytę/pamięc?
    Chodzi mi o w miarę tanie rozwiązanie, jakbym miał kasę to bym kupił najlepszy zestaw.

    Przeznaczenie - obróbka zdjęc, może filmików (APE 8.0).
    Co zrobic, jak życ?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Athlon 64 X2 to już wiekowe rozwiązanie, tak jak cała podstawka AM2+.
    NA AM2+ moim zdaniem w tej chwili nie bardzo jest coś co da Ci zauważalną różnicę - coś rzędu nastu procent, gdzie w nowym zestawie będziesz miał kilkukrotnie więcej mocy.
    Nie wiem czy możesz do tego mobo włożyć coś na AM3, jeżeli tak, to jest to jakaś opcja, mając w perspektywie wymianę płyty.
    Jeżeli zamierzasz edytować filmy, to moim zdaniem lepiej przemęczyć się i zebrać kasę na nowy zestaw, na i5/i7, ewentualnie, budżetowy zestaw na AMD FX, a nawet, tańszych procesorach - na co Cię stać, zawsze zostajesz z nowym kompem.

    Ogólnie, uważam, że jeżeli tylko Cię stać ( nie mylić z tym, czy chcesz wydać, bo wiadomo, że chcesz jak najmniej ) to w tym wypadku nowy zestaw to lepiej wydane pieniądze.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, widzę, że nie obejdzie się bez nowych bebechów. Czyli kupić procka, płytę i pamięć? Dyski mam. Zasilacz nowy, nie pamiętam jaki, ale kupiony na wyrost?

    Jakaś propozycja w miarę optymalna?
    Żona ma laptopa z i5, SSD i 16 GB ramu i śmiga całkiem przyjemnie.

    Jeśli chodzi o kasę to chciałbym wydać mało. Remont nieustający domu, zakup softu i optyki, niespodziewane koszta naprawy samochodu (wielki pies wybiegł) zrobiły swoje

    Pewnie coś z tego trza wybrać:
    http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-...90%5D%5B4%5D=4

    Ile ramu?

    PS
    Z gier to raczej starocie: Heroes3, IGI I i II, więc się nie liczy
    Ostatnio edytowane przez elanek ; 08-04-2014 o 08:52
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4

    Domyślnie

    Wymiana płyty = wymiana CPU i RAM-u (w obecnej płycie masz DDR2 a ty potrzebujesz DDR3). Co do zasilacza... jeżeli jest nowy to go zostaw (kiedy był kupowany? jaki model? z certyfikatem?).

    Co do CPU to coś z i5/i7. RAM? Hmm... 8GB to minimum.


    P.S. W tym wątku masz całą masę ciekawych informacji.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Wymiana płyty = wymiana CPU i RAM-u (w obecnej płycie masz DDR2 a ty potrzebujesz DDR3). Co do zasilacza... jeżeli jest nowy to go zostaw (kiedy był kupowany? jaki model? z certyfikatem?).

    Co do CPU to coś z i5/i7. RAM? Hmm... 8GB to minimum.


    P.S. W tym wątku masz całą masę ciekawych informacji.
    Problem w tym, że autor wątku ma 3700 . Jakbym tyle chciał przeznaczyć to bym miał mniejszy problem. W tym wątku jest po prostu za dużo informacji, których nie ogarniam. Kiedyś byłem bardziej w temacie, teraz p prostu szkoda mi wielu godzin na czytanie literatury, testów, opinii. Dlatego pytam na tym forum. Sam udzielam odpowiedzi w pigułce z dziedzin w jakich mam coś do powiedzenia .

    Chodzi mi o tani zestaw procek+płyta+RAM.
    Zakładamy, że chcę i5/i7 co już mnie gdzieś klasyfikuje cenowo:
    http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-...90%5D%5B1%5D=1
    Do tego RAM - 8GB wystarczy?

    Czyli nie chciałbym ciut taniej kupić czegoś co będzie o 50% wolniejsze ani zapłacić 2 razy drożej za coś co będzie miało wydajność o 25% wyższą...
    Dopóki nie wszedłem w CS6+CEP4 tamten komp mi wystarczał. Rzeźbiłem sobie pojedynczo w NX2+CEP3 i było ok. Teraz się trochę zmieniło. Czy kupię rozsądną płytę + procek za 700-800?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #6

    Domyślnie

    Ok 600-800 zl kosztuje sam i5.
    RAMu 8GB będzie aż nadto.

    Raczej ciężko będzie zmieścić się w 800 zl z cpu+pamięcią +płytą...
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Ok 600-800 zl kosztuje sam i5.
    RAMu 8GB będzie aż nadto.

    Raczej ciężko będzie zmieścić się w 800 zl z cpu+pamięcią +płytą...
    Chodzi mi o CPU+płyta. Bez pamięci.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Ja polecę fajną i niedrogą płytę http://m.ceneo.pl/24282946. Do tego dobierz sobie np. i5 (ceny 600-800 zl).
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Ja polecę fajną i niedrogą płytę http://m.ceneo.pl/24282946. Do tego dobierz sobie np. i5 (ceny 600-800 zl).
    Tu masz i5 http://m.ceneo.pl/Procesory;017Intel..._P1-322292.htm
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Ależ to się wszystko zmienia...
    Jakieś 1,5 - 2 lata temu składałem kompa to wtedy był (prawie) najwyższy model, a teraz to już staruszek.

    Pewnie już teraz nie ma tych podzespołów które ja posiadam, ale mogę tylko napisać, że komp chodzi szybko, sprawne i powabnie
    PS CS5 uruchamia się niemal natychmiastowo (zasługa dysku SSD jak podejrzewam), a z CNX2 też nie mam żadnych problemów.

    Mój zestaw to:
    Cpu: Intel i5 3570k + HR-02 Macho
    Mobo: Gigabyte Z77X-D3H
    Ram: 8GB Kingston Grey CL9
    Gpu: Gigabyte Radeon HD7870
    Hdd: Samsung 830 256GB + Seagate ST2000DM001 + Samsung HD500HJ + WD MyBook 2 TB na backup
    Case: Chiftec Libra LF-01B

    Nie jest to może cud techniki, ale naprawdę daje radę - nawet w dość nowych grach.

    Ogólnie rzecz biorąc - procek to tylko Intel.
    Nie mam zastrzeżeń do AMD, ale w chwili obecnej ta firma wiedzie prym.
    Dysk SSD to dla mnie podstawa - komp i wszystkie programy wstają znacznie szybciej, ale to już masz (choć 128 GB to może być trochę mało).

    Bardzo popularnym i cenionym prockiem od Intela jest/był I5 2500k, możesz rozejrzeć się za nim.

    Z perspektywy czasu żałuję tylko, że wybrałem kartę graf. od Radeona a nie od GForce, bo jednak te drugie są jakby bardziej "kompatybilne", ale to się tyczy raczej gier.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •