Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    protheo
    Gość

    Domyślnie Nikon S5 duży problem prosze o informacje

    Witam Wszystkich formułowiczów!! Mam taki problem z Nikonem S5. Natomiast aparat na prawie wszystkich zdjeciach robi czerwone oczy, gdy włączam funkcje redukcji czerwonych oczów to oczy wychodza białe;/ lub inne kolory tez się załaczają. Aparat wysłałem do serwisu Nikona, prosząc o naprawe lub wymiane. Serwis Moją prośbe odrzucil, nie wiem co mam z tym robić, wysłałem pismo do rzecznika obrony praw konsumentów i on ma zadziałać, czekam na jego działania. Powiedzcie mi co moge zrobić, czy jest to wada aparatu, czy te aparaty po prostu tak mają, serwis polecił mi, żeby osoby, które są fotografowane nie patrzyły sie w obiektyw aparatu;/;/;/, czy wy też macie takie sytuacje w swoich Nikonach S5??
    prosze o jakies informacje
    z góry Dziękuje i Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak oczy wychodzą białe? Jeśli tak się dzieje to pewnie to wina oprogramowania, który źle zmienia kolory, bo nie bardzo widzę inne rozwiązanie. Może załączysz jakieś przykładowe zdjęcie , na którym miałem włączoną redukcję czerwonych oczu, a wyszły one na zdjęciu białe... Tak będzie łatwiej odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #3
    protheo
    Gość

    Domyślnie

    Tutaj zamieściłem kilka zdjęc:
    http://s006.wyslijto.pl/?file_id=91097944155293158245

    proszę o pomoc
    z góry dziękuje

  4. #4

    Domyślnie

    No nadal będę się trzymał tego co napisałem wcześniej. Moim zdaniem to wina oprogramowania. Tutaj wyraźnie widać, że aparat zamienia kolor czerwony na biały, przez co efekt jest jeszcze gorszy niz gdyby w ogóle nic nie zrobił z czerwonymi źrenicami. Najlepiej byłoby chyba sprawdzić na innym aparacie tego typu. Jeśli tam jest ok to moim zdaniem jak najbardziej powinni przyjąć reklamację. Poza tym to przy takich zdjęciach niema co liczyć na lampkę, która ma zmniejszyć źrenice, bo jest zbyt słaba żeby spowodować taki efekt przy takich scenach. Poczekamy na opinie innych. Niestety nie mając nigdy tego modelu w rękach nie jestem w stanie udzielić w tej chwili lepszej odpowiedzi.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    odeslij go do serwisu i dolacz do niego zdjecia. Jezeli nie beda chcieli ci go przyjac na gwarancji to popros o zwrot pieniedzy albo o nowy s5

  6. #6
    protheo
    Gość

    Domyślnie

    Witam dziekuje za odpowiedzi, byc może jest to oprogramowanie, a wiecie może jak wgrac nowe?? co do 2 odpowiedzi to aparat był wysyłany do serwisu, załaczyłem również zdjecia mimo to odrzucili moją prośbe o uznanie gwarancji, nie wiem czy beda tak chetni do wymiany na inny s5 czy wydanie mi pieniedzy
    jeżeli ktos wie jeszcze co mógłbym zrobic bardzo prosze o pomoc
    z góry bardzo dziękuje

  7. #7

    Domyślnie

    W moim nikonie starszego typu coolpix 4300 tez mialem tem problem.Radzilem sobie recznym "retuszem".Przy tylu czerwonych oczach ktore wystepuja na tych zdjeciach to ufff kawalek roboty.Mysle ze szybka obrobka na programie takim jak arcsoft photostudio lub innym prostrzym programie powinno likwidowac ta wade.Co do serwisow to pewnie nie wiele wiedza o oprogramowaniu takiego sprzetu a o takich "drobnostkach"to niechca wiedziec

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •