Close

Strona 78 z 80 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 798
  1. #771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    a zwykły śmiertelnik nie jest w stanie wychwycić co jest prawdą, co manipulacją.
    Oj to prawda, dlatego cenię konkrety, miast "a ja mam xxx i jest super/nie widzę różnicy/po co przepłacac"

  2. #772
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie wydaje się Wam dziwne...
    No nie wiem, ty tu najwięcej wprowadzasz do tematu treści, raz piszesz że monitor X super że zrobisz selekcje, a potem że żadnej selekcji nie zrobiłeś że taki monitor to padaka itd.
    Ja nie porównuję tu nic, ja tylko opisuję i recenzuje własne doświadczenie.

    Monitor od ciebie mimo że jak twierdziłeś był selekcjonowany i wygrzewany okazuje się dużo gorszy od monitora nie ruszanego gdzie sam przecinałem plomby.
    Jeśli uważasz że jakiś monitor, który sprzedajesz jest kiepski to nie ubieraj go w marketingowy bełkot jak dawniej lub obecnie jakieś pitu pitu COLOR, za który sobie liczysz dość sporo.
    Monitory gorsze z wadami i tak upychasz klientom, nie zaklinaj rzeczywistości że masz wyrobioną markę i lata doświadczeń, biznes jest biznes.

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Póki co chwalisz sie że zamieniłeś monitor biurowy na chiński graficzny i jestes zadowolony. Sorry, ale to poziom każda sroka swój ogonek chwali
    Gdzie ? Ja dyskutuję w temacie "tani monitor do obróbki zdjęć" i nikomu nic nie wciskam, każdy ma swój rozum ale naciągane teorie marketingowe, które nie są obiektywne można podważać.
    Tak jak napisałem ani do głowy mi nie przyszło żeby zamiennie traktować profesjonalny monitor NEC/EIZO z amatorskim BenQ.
    Póki co dowiedzieliśmy się że popularny budżetowy NEC to byle co, biurowy szmelc, który ma wady, jak się zrobi selekcje to będzie droższy ale i tak ma wady bo przecież to jest nieuniknione po to padaka, jak mu nakleimy COLOR to oczywiście już jest och ach ale za parę lat może będzie SUPER COLOR i okaże się że COLOR to szmelc.

    Czym więcej postów napiszesz Tom01 tym bardziej mnie to irytuje zwłaszcza jak wtedy co napisałeś prawdę o tej całej ściemie z selekcją i mega sciema o wygrzewaniu
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-11-2021 o 16:00

  3. #773

    Domyślnie

    Sam prosiłeś aby nie wyciągać więcej z posta niż napisałeś, a sam konfabulujesz aż furczy. A za kłamstwa jakie teraz napisałeś, powinieneś normalnie, jak facet, dostać po ryju. NIGDY ani w ŻADNYM WYPADKU, nie było przypadku w mojej firmie "upychania klientom" monitorów z defektami. To samo dotyczy sprawdzania monitorów i usług. Jakim prawem zarzucasz mi tego typu rzeczy?

    Wracając do porównań, BenQ udało się do tej pory dorównać, a i to nie we wszystkim, do dobrych monitorów biurowych. Także bądź proszę uczciwy i nie opowiadaj głupot.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Po skalibrowaniu sprzętowym EA275WMi nie odbiega jakościowo od następcy.
    Odbiega, odbiega....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    1) Huawei Mateview 4k
    Rozmiar ani chemia na diodach nie ma żadnego znaczenia w kontekście cechy na temat której pisałem, cyt: "ale co z tego, kiedy lewym okiem widzi się, że obraz się mieni na zielonkawo a prawym na czerwonkawo"

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    2) EA275WMi ma 14-o bitową LUT
    Prawda, błąd.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    a zwykły śmiertelnik nie jest w stanie wychwycić co jest prawdą, co manipulacją.
    Wszystkie informacje jakie podaję są tak skomponowane, aby można było wszystko potwierdzić prostymi metodami. To samo w przypadku nowego hujweja i topowych benków. Wizualnie są b.podobne jeśli chodzi o kolor połyskiwania, poziom czerni, wspomniane defekty widzenia koloru.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 17-11-2021 o 17:56
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #774
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Po skalibrowaniu sprzętowym EA275WMi nie odbiega jakościowo od następcy
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta


    Odbiega, odbiega....
    Jeśli można, to życzyłbym sobie żeby pociągnąć temat. Bo ja tu widzę sprzeczność w temacie - level 99.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #775

    Domyślnie

    Była taka historia z błędem w firmware. Jak się źle trafiło i nie wiedziało jak przeciwdziałać, to przy odcieniach ok 70-75% szarości wyskakiwał gigantyczny wybiórczy błąd w liniiowości. EA275WMi miał tą przypadłość dość częstą, EA271Q wcale.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #776

    Domyślnie

    Zakładając, że monitor posiada prawidłowy firmware, odbiega czy nie odbiega od wersji Q ?

  7. #777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Zakładając, że monitor posiada prawidłowy firmware, odbiega czy nie odbiega od wersji Q ?
    Odbiega.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #778
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Sam prosiłeś aby nie wyciągać więcej z posta niż napisałeś, a sam konfabulujesz aż furczy. A za kłamstwa jakie teraz napisałeś, powinieneś normalnie, jak facet, dostać po ryju. NIGDY ani w ŻADNYM WYPADKU, nie było przypadku w mojej firmie "upychania klientom" monitorów z defektami. To samo dotyczy sprawdzania monitorów i usług. Jakim prawem zarzucasz mi tego typu rzeczy?.
    Przejście do ataku, takie reakcje też są wyuczone na szkoleniach marketingowych.
    Wyplułeś tu już setki postów, w których udowadniasz jakie wady i defekty są w monitorach, ja nawet nie nie zwracałem na to uwagi ale tak jak napisałem, sam mnie nakierowałeś na to żeby zrozumieć dlaczego sprzedałeś mi monitor z defektami, ja już tego monitora nawet nie mam i nie miałem do ciebie pretensji ale czym dalej w las tym bardziej się wkopujesz.
    Możesz zakończyć tą dyskusję bo dla mnie jest ona obojętna, dla ciebie bardzo ważna i im bardziej w nią brniesz tym pogrążaj się bardziej.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-11-2021 o 21:24

  9. #779

    Domyślnie

    Jakich szkoleniach, co Ty chłopie bredzisz?

    Dostarczyłem Ci monitor dobrej jakości, sprawny, bez żadnych defektów, jak wiele tysięcy innych. W tym czasie nie miał żadnej konkurencji w swojej klasie cenowej. Twój zachwyt nad benkiem wytłumaczyłem i nie ma to nic wspólnego z rzekomo gorszą jakością NEC-a, bo tak nie jest.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jeśli można, to życzyłbym sobie żeby pociągnąć temat. Bo ja tu widzę sprzeczność w temacie - level 99.
    Rafał, zarówno EA275WMi jak i nowszys EA271Q mają 14-o bitową kalibrację i elektroniczną kompensację równomierności podświetlenia, więc po linearyzacji różnią się aptekarsko bądź wcale. Wcześniejsze EA274WMi miały 10-cio bitową LUT, przez co po kalibracji sprzętowej na skutek błędów przeliczeniowych nie miały idealnie 256 odcieni, niektóre z nich się zlewały i gradient nie był perfekcyjny, dodatkowo nie miały elektronicznej kompensacji równomierności, bo 10-cio bitowy LUT ma zbyt małą precyzję by dało się ją zaimplementować. W efekcie EA274WMi był dość mocno nierówny i miał nieco gorszą liniowość niż EA275WMi czy EA271Q, natomiast różnice między EA275WMi a EA271Q są z punktu widzenia fotografii pomijalne i czysto estetyczne.

    Historie z błędami firmware wprawdzie się zdarzały w serii EA2x5WMi, ale po pierwsze były sporadyczne, po drugie serwis je naprawiał i nadal może naprawić, po trzecie akurat w modelu EA275WMi praktycznie się nie zdarzały, był to raczej problem sporadycznie występujący w EA245WMi (bez 2 na końcu).

    Atutem EA271Q oraz EA271U w stosunku do poprzedników jest natomiast fakt, że są one seryjnie, fabrycznie kalibrowane indywidualnie sprzętem klasy laboratoryjnej i nadają się do pracy prosto z pudła.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 18-11-2021 o 11:49

Strona 78 z 80 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •