Close

Strona 79 z 80 PierwszyPierwszy ... 296977787980 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 798
  1. #781
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Dziękuję, teraz już wiem kto i co.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #782

    Domyślnie

    @Czornyj, to może napisz jeszcze jedno zdanie o tym Benq co to go porównują do Neców i Eizów w tym wątku
    https://www.zadowolenie.pl/sprzet-ko...-1-hdmi-czarny
    Ile tam w reklamach jest propagandy a ile prawdy?

  3. #783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Historie z błędami firmware wprawdzie się zdarzały w serii EA2x5WMi, ale po pierwsze były sporadyczne, po drugie serwis je naprawiał i nadal może naprawić
    Widzę zmianę poglądów. Najpierw wyzywał mnie Pan kilkukrotnie w niewybredny sposób na mva, że zmyślam bajki, a teraz proszę, jednak coś było na rzeczy. A serwis nic nie naprawiał i nie naprawia, bo kwestie jakości koloru na serii EA nie są w ogóle przedmiotem rozważań serwisowych. To nie są monitory foto ani graficzne, producent nic nie deklaruje, ergo, nie ma podstaw do reklamacji jeśli ktoś gdzieś wymierzy jakieś inne dE niż mu się wydawało, że ma być. Jedyne co serwis pomaga z oprogramowaniem serii EA to współpraca z nieszczęsnym M1. Tu chwała NEC-owi, że szybko załatał babola zastawionego przez Apple.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    po trzecie akurat w modelu EA275WMi praktycznie się nie zdarzały, był to raczej problem sporadycznie występujący w EA245WMi (bez 2 na końcu).
    Wybielanko, wybielanko... Ech, czornyjowa solidność to coraz bardziej odległa przeszłość. Szkoda. Ale do rzeczy: Problem dotyczył i dotyczy praktycznie wszystkich EA. EA275WMi akurat miewał duże te odskoki. Poniżej jakiś mniej szczęśliwy przypadek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2021-11-18_11-14-39.png
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	57851

    Najgorzej jednak jest z modelami bez stabilizacji (np F, WU na końcu), zapewne jest jakiś związek w oprogramowaniu. Obecnie jednak praktycznie nie notuję takich przypadków, można powiedzieć, że incydentalne. Na szczęście również, jeśli się trafi, można temu dość prosto zapobiegać.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Atutem EA271Q oraz EA271U w stosunku do poprzedników jest natomiast fakt, że są one seryjnie, fabrycznie kalibrowane indywidualnie sprzętem klasy laboratoryjnej i nadają się do pracy prosto z pudła.
    Jezu, kiedy w końcu przestanie Pan stosować takie chwyty poniżej pasa? Normalnie jak Bogdan ze swoimi "skalibrowanymi". Pokazywałem jakiś czas temu i proszę, niżej kilka przypadkowych. Każdy ma nieco inny przebieg krzywej półtonalnej. Jakim cudem skalibrowane, skoro rozbieżności widać nawet na małym wydruku. Pomiarowo błędy jak koń. Nikt ich kijem nie trącał, nie mówiąc o zaawansowanym programowaniu. Skalibrować to je dopiero trzeba i wówczas faktycznie, wszystkie identyczne z defektami poniżej ludzkiej percepcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2021-11-18_10-59-33.png
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	57848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2021-11-18_10-59-41.png
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	57849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2021-11-18_10-59-57.png
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	57850

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Ile tam w reklamach jest propagandy a ile prawdy?
    95% propagandy, 5% monitora.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    @Czornyj, to może napisz jeszcze jedno zdanie o tym Benq co to go porównują do Neców i Eizów w tym wątku
    https://www.zadowolenie.pl/sprzet-ko...-1-hdmi-czarny
    Ile tam w reklamach jest propagandy a ile prawdy?
    Benq serii PD są fabrycznie nieźle zlinearyzowane do gamma 2,2, więc po ustawieniu punktu analogicznego jak w EA punktu bieli za pomocą gain w menu OSD będą wyświetlać obraz podobnie jak skalibrowany EA z różnicami na poziomie niuansu, co przytomnie zauważył kol. @koesh. Znacznie gorzej w ich przypadku jest z homogenicznością, bo nie mają kompensacji równomierności jak w NECzku - ale ponieważ w przeciwieństwie do szerokogamutowego Huawei Mateview 4K jest to wyświetlacz o standardowym gamucie sRGB są to raczej różnice w postaci ciemniejszych-jaśniejszych obszarów, różnice temperatury barwowej są ledwo dostrzegalne. Ogólnie jednak tragedii nie ma, jest to przyzwoity monitor.

  5. #785

    Domyślnie

    Pniżej bodaj ten właśnie model BenQ albo któryś pokrewny. Co prawda jest to obraz trickowy, eksponujący wady, ale w naturze jest źle. Podobnie źle jak w szerokogamutowych wersjach DELL-i serii U. Przebarwienia straszne i zdecydowanie nie jest to "tragedii nie ma". Jest i to w kilku aktach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Benq_rownomiernosc_1.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	57852
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #786

    Domyślnie

    Jak zwykle dużo ogólnikowych frazesów i naiwna próba manipulacji poprzez zdjęcie testu, na którym przebarwienia pojawiają się z powodu odchyłki od gammy w funkcji obserwacji, co jest normalne dla wszystkich matryc IPS i w ogóle nie ma związku z murą chrominancji.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 18-11-2021 o 14:21

  7. #787

    Domyślnie

    Jeśli monitor ma rozjazdy liniowości to nigdy nie na wszystkich kanałach identycznie, więc siłą rzeczy przebarwienie będzie. Taki test oczywiście ogromnie przerysowuje efekt, ale też uświadamia, że defekt jest i nie jest możliwy do skorygowania. Żaden BenQ nie ma kalibracji w takim sensie jak użytkownicy chcieliby ją rozumieć, a seria PD nie ma wcale. Za to na stronie producenta aż kipi od peanów, jakież to one wspaniałe w domenie reprodukcji barwnej. To jest te 95% propagandy.

    Co do zmiany trc w funkcji kąta obserwacji to akurat IPS jest na to praktycznie niewrażliwy. A już na pewno nie przy tak małej zmianie jak centralnie postawiony aparat i kąty do narożników. Wspomniana cecha jest główną wadą *VA, nie IPS.

    Tak natomiast wygląda na bieli. Aparat też przerysowuje, ale w naturze też 4-liter nie urywa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Benq_rownomiernosc_2.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	57853
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #788

    Domyślnie

    Oczywiście, że matryca IPS również zmienia TRC w funkcji kąta obserwacji - w stopniu o niebo mniejszym, ale wystarczającym by było to widoczne w formie przebarwień na tego teście z mikrowzorcami TRC, każdy głupi może to sobie sprawdzić patrząc pod ostrym kątem na rzeźnika.

    Drugie zdjęcie jest tylko pogrążaniem się w bladze obliczonej na ludzką naiwność i nieświadomość - skoro na pierwszym zdjęciu wokół pól z mikrowzorami jest szarość, to jakim cudem nie widać na niej tej monstrulalnej mury chrominancji, która straszy na zdjęciu drugim? Aparat raz "przerysowywuje", a raz nie - może zepsuty jakiś?

    Oczywiście, że Benq serii SW ma kalibrację sprzętową w takim sensie, jaki potrzebny jest jej użytkownikom (z nieco skopanym oprogramowaniem, co jednak jest proste do ogarnięcia), zresztą nawet jakby nie miała, to jest dobrze skalibrowana fabrycznie. Seria PD nie posiada kalibracji sprzętowej, ale dzięki dobrej kalibracji fabrycznej nie stanowi to większego problemu, bo analogicznie jak w przypadku fabrycznie skalibrowanych EA271U i EA271Q liniowość jest poprawna bez dodatkowych zabiegów. Również w tym przypadku każdy głupi może to sobie sprawdzić w 5 sekund na głupim rzeźniku.

    Podsumowując - dosłownie na jednej stronie wątku EA275WMi ma 10-cio bitowy LUT, który jednak okazuje się 14-o bitowy, PD ma taką samą matrycę jak Huawei choć elementarną oczywistością jest że jednak zupełnie inną, następnie zaś okazuje się, że ma magiczną murę, która znika i pojawia się na zdjęciach, a jak już się pojawia to w stopniu tak niebotycznie wysokim, że mimo wielu prób nie udało mi się sfotografować jej w połowie takim nasileniu na moim prywatnym Huawei, gdzie realnie naprawdę jest spora, o wiele większa niż widywałem na jakimkolwiek Benq serii PD czy nawet pierwszej SW gdzie również była potężna (nowsze mają już skuteczną kompensację elektroniczną).

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Oczywiście, że matryca IPS również zmienia TRC w funkcji kąta obserwacji - w stopniu o niebo mniejszym, ale wystarczającym by było to widoczne w formie przebarwień na tego teście z mikrowzorcami TRC, każdy głupi może to sobie sprawdzić patrząc pod ostrym kątem na rzeźnika.
    Tyle, że na tym teście nie ma ostrego kąta.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Również w tym przypadku każdy głupi może to sobie sprawdzić w 5 sekund na głupim rzeźniku.
    Nie dalej jaka tygodni temu była na forum rozmowa wraz z ilustracjami na których doskonale widać bajki.

    PS. O hujweju, mówiłem, że ma matrycę tego samego typu, na 99% ten sam producent, a nie że jest taka sama.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #790
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dostarczyłem Ci monitor...
    Tak i temat można zamknąć, nic do ciebie nie mam ale czym więcej piszesz tym więcej SAM udowadniasz że sprzedałeś monitor z defektami, szmelc itd, padaka itd.
    Zaplątałeś się w tekstach marketingowych i sam chyba już tego wszystkiego nie ogarniasz bo jak piszesz masz tysiące zamówień i wszystko super och ach.
    Jakbyś mniej pisał moim zdaniem GŁUPOT i nie bierz tego do siebie, to może nie byłoby takich wymian tekstów nic nie wnoszących ale sam prowokujesz udowadniając że jakiś frajer kupił monitor z defektami, teraz podkoloryzowałem ale inaczej się nie da.

    To są twoje sprawy wewnętrzne w firmie i nawet pytanie o to jest naiwne ale ciekaw jestem co się dzieje z monitorami, które mają defekty i wady, przecież seria szmelcu biurowego ma sporo odpadu co widać wszędzie u sprzedawców, a u ciebie wszystkie magicznie albo są super albo mają jakieś tam wymyślone COLOR.
    Nie musisz odpowiadać bo pewnie znowu zaatakujesz i szkoda twoich nerwów, a pytanie czysto z ciekawości bo mi to wisi ogólnie.

    Zanim coś napiszesz pamiętaj że wszystko co ja piszę jest efektem twoich wpisów tu na forum, ja o monitorze od ciebie już zapomniałem, jak go sprzedawałem to kupującemu pokazałem wszystkie wady jakie ma i wytłumaczyłem że taki sprzedałeś ale mimo wszystko można tobie zaufać.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 19-11-2021 o 11:08

Strona 79 z 80 PierwszyPierwszy ... 296977787980 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •