Close

Strona 55 z 80 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 798
  1. #541

    Domyślnie

    Kilka stów drożej, ale prawdziwy monitor do fotografii, nie udawany:

    NEC EA245WMi-2 COLOR
    EIZO CS2410

  2. #542

    Domyślnie

    Przeglądam ten wątek i większość monitorów jakie polecacie to kwoty ok 2000zł.

    Istnieje jakiś monitor godny polecenia w kwocie do 1500zł?
    Zastanawiam się nad:
    Philips 276E8VJSB/00 4K
    lub
    ASUS ProArt PA278QV
    Wolał bym tego pierwszego z względu na 4k
    Ale tak naprawdę nie znam się na tym aparat kupiłem 2 miesiące temu i potrzebuję monitora do obróbki zdjęć ponieważ jak obrobię zdjęcie na laptopie to po wydruku wygląda tragicznie mimo tego że na ekranie laptopa wygląda dobrze. Próby kalibracji niewiele dały a tak naprawdę to nic nie zmieniły.
    Monitor na początku będzie podpinany do laptopa może kiedyś zakupię komputer ale to będzie za jakiś czas pewnie długi.

  3. #543

    Domyślnie

    Ani Asus ani Philips nie popełnił do tej pory nawet amatorskiego monitora fotograficznego.

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek1 Zobacz posta
    ...
    Próby kalibracji niewiele dały a tak naprawdę to nic nie zmieniły.
    ...
    Chcesz to poprawić kupując monitor bez możliwości kalibracji (czy z ograniczoną)?
    Popatrz na NEC, nawet wersja bez prekalibracji będzie lepsza a w przyszłości można go skalibrować.
    https://graficzne.pl/k455,monitory-foto-wideo.html?p[]=32

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ani Asus ani Philips nie popełnił do tej pory nawet amatorskiego monitora fotograficznego.
    Mam monitor NEC EA 244WMi kupiony w 2014 r.

    Czy trzeba, należy go po takim czasie kalibrować? Czy to już bez sensu, bo sztuka wypalona? Monitor w normalnym amatorskim użytkowaniu.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Mam monitor NEC EA 244WMi kupiony w 2014 r.

    Czy trzeba, należy go po takim czasie kalibrować? Czy to już bez sensu, bo sztuka wypalona? Monitor w normalnym amatorskim użytkowaniu.
    Nie sądzę, aby po takim okresie się "wypalił". Podświetlenie LED jest bardziej trwałe od lamp CCFL. Na 100% jasności raczej nie użytkujesz monitora bo świeciłby zbyt mocno (chyba, że tak jest, to mogłoby świadczyć o wypaleniu podświetlenia). Co do kalibracji to po takim okresie pewnie by się przydała. Możesz sprawdzić jak wyświetlają Ci się trzy pierwsze obrazki na tej stronie klik, będzie to jakaś podpowiedź.

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Hej,
    Muszę kupić nowy monitor do pracy, przy okazji chcę, żeby służył mi do obróbki zdjęć - bardzo amatorskiej Max budżet 1500 PLN. W grę wchodzi tylko nowy monitor.
    Rozważam 2 modele Eizo i jeden BenQ. BenQ kusi większą rozdzielczością i rozmiarem (większy o cal). Za to Eizo to obok NEC pierwsze co przychodzi do głowy, gdy myśli się o monitorze pod obróbkę Choć z drugiej strony, wymienionych monitorów sam Eizo nie promuje jako fotograficznych, więc nie wiem czy przy tej klasie sprzętu warto kierować się marką? Miał ktoś z Was może doświadczenie z tymi monitorami?
    Eizo FlexScan EV2451
    Eizo FlexScan EV2460
    BenQ PD2500Q
    Nie wiem jaką masz pracę i jakiego ekranu potrzebujesz. Ja osobiście, wolałbym ekran większy niż to co wymieniasz. Do amatorskiej obróbki wystarczy Ci monitor z odwzorowaniem RGB w okolicach 96%. Ja w swoim mam chyba nawet mniej i żyję Za to nie wyobrażam sobie teraz ekranu mniejszego niż 32". Komfort pracy na takim jest niesamowity. Oczywiście, pod warunkiem, że rozdzielczość to min. 2560x1440 przy takiej wielkości ekranu. Bo może być ta sama wielkość, ale mniejsza rozdzielczość, a tym samym to co widać (ekran roboczy) byłoby tym samym co przy ekranie np. 24" w tej samej rozdzielczości.
    Ja generalnie nie chcąc wydawać dużej kasy na monitor, wybrałem takie rozwiązanie. Nie wiem natomiast co dla Ciebie jest priorytetem, więc tylko podpowiadam
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Do amatorskiej obróbki wystarczy Ci monitor z odwzorowaniem RGB w okolicach 96%.

    A jaki tu niby jest związek? Przecież owe procenty to tylko i wyłącznie, mniej więcej, nasycenia. Nie mówią nic o wiarygodności wyświetlania.

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Hej,
    Muszę kupić nowy monitor do pracy, przy okazji chcę, żeby służył mi do obróbki zdjęć - bardzo amatorskiej Max budżet 1500 PLN. W grę wchodzi tylko nowy monitor.
    Rozważam 2 modele Eizo i jeden BenQ. BenQ kusi większą rozdzielczością i rozmiarem (większy o cal). Za to Eizo to obok NEC pierwsze co przychodzi do głowy, gdy myśli się o monitorze pod obróbkę Choć z drugiej strony, wymienionych monitorów sam Eizo nie promuje jako fotograficznych, więc nie wiem czy przy tej klasie sprzętu warto kierować się marką? Miał ktoś z Was może doświadczenie z tymi monitorami?
    Eizo FlexScan EV2451
    Eizo FlexScan EV2460
    BenQ PD2500Q
    NEC EA231WU lub EA241WU - oba mają 14-o bitową LUT z możliwością sprzętowej kalibracji przy pomocy SpectraView II, więc w zastosowaniach foto są dokładniejsze od biurowych Eizo/Bęku

  10. #550

    Domyślnie

    @Bartolini82 Oczywiście używaj czego chcesz i z czym Ci wygodnie, ale taki wpis sugeruje %RGB jako kluczowy parametr. Tak nie jest. Możesz mieć i 110% sRGB, ale co z tego jak np. zieleń będziesz miał jak kombinezon kosmity i ograniczone możliwości regulacji? Kolega zadający pytanie drukuje zdjęcia a to już wymaga trochę od monitora.

Strona 55 z 80 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •