Close

Strona 20 z 80 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 798
  1. #191
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Stoczek Łukowski
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Mam zamair zakupić monitor. Rozważam między wymienianymi wcześniej NEC MultiSync EA244WMi a Dell 2709. Czy pomiędzy nimi jest tak ogromna różnica, żeby warto było dopłacić kilka stówek do NEC'a ?

  2. #192

    Domyślnie

    Temat był na tym i na innych forach wiele razy. NEC MultiSync EA244WMi to "minimum socjalne" do fotografii. Wszystkie Dell'e to monitory do biura.

  3. #193

    Domyślnie

    Monitor NEC EA244WMi 1499zł
    Monitor NEC EA234WMi 1099zł
    (u Waszego "kolegi" forumowego, jakieś około 200zł więcej te monitory)

    400 zł różnicy, a tylko jeden cal większy monitor, chyba że są jeszcze jakieś różnice, oprócz rozmiarów...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-07-2015 o 11:42

  4. #194

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ten dodatkowy 1" różnicy to trzeba jednak zobaczyć, dlatego wklejam odpowiednią ilustracje z forum mva.pl
    Ilustracja relacji wielkości i proporcji najbardziej popularnych rozmiarów monitorów:

    http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

  5. #195

  6. #196
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    400 zł różnicy, a tylko jeden cal większy monitor, chyba że są jeszcze jakieś różnice, oprócz rozmiarów...
    Rozdzielczość i proporcje ekranu. 1080 kontra 1200 pikseli w pionie to spora różnica. Zwłaszcza jak oglądasz potem zdjęcie o pionowej orientacji.

  7. #197

    Domyślnie

    NEC MultiSync EA244WMi gdzie tego neca można kupić po konfiguracji ?

    Ciągle się nad nim zastanawiam, ale znów mam możliwość wydania tak do około 3 tys, tylko nie jestem monitorofilem i coś ciężko mi się przekonać do drozszego monitora. Może wydawać się to śmieszne, ale kiedyś kupiłem używanego NEC 2080uxi i radzę sobie dobrze, chociaż chciałby już coś większego, tak 24 cale.

    Czy jak kupię tego EA244WMi, To będzie jakas znacząca różnica w porównaniu do 2080uxi ?

  8. #198
    Oszczędny w słowach Awatar Dudekk
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Posty
    7

    Domyślnie

    Trochę późno, ale tam.. Eizo foris fs2333 23" - będziesz Pan zadowolony

  9. #199

    Domyślnie

    Żeby się nie wymądrzać na temat znaczenia monitora dla kogoś kto fotografuje zacytuję fragment książki "Fotografujemy ptaki" wybitnych fotografików braci Kłosowskich: "Jeżeli monitor zafałszowuje barwy, to na nic wszelkie zabiegi w cyfrowej ciemni. Ukazuje nam bowiem lichą namiastkę naszego zdjęcia, często zrobionego dobrym zestawem optycznym. Przy kiepskim monitorze lepiej niczego na zdjęciu nie poprawiać. Więcej popsujemy."
    Eizo Foris to monitory do gier, gdzie niuanse tonalne i oddanie kolorów nie są specjalnie ważne, więc nie jest to dobra propozycja. Monitor który dzisiaj spełnia przyzwoite minimum monitora do fotografii i kosztuje około 3000 zł to Eizo CS240. Taki monitor można intensywnie eksploatować ponad 15 lat. W czasie użytkowania tego monitora korpus aparatu i komputer zmienisz pewnie z pięć razy, a monitor będzie dalej pokazywał kolory jak trzeba.
    Jeżeli jednorazowy wydatek 3000 zł jest zbyt duży to myślę, że watro wpłacić 1000 czy 1500 zł a resztę w 5-ciu czy 10-ciu ratach po 150 czy 300 zł. To się zwyczajnie opłaci. Przed rokiem tak zrobiłem i jestem zadowolony.

  10. #200

    Domyślnie

    Ja nie fotografuję ptaków

    Monitor potrzebuję na dwa lata, w tej chwili zainwestowalem w kilka innych rzeczy i wolałbym 3tyś nie wydawać. Dlatego celuje w tego Neca ea244, chcę go mieć w przyszłości jako drugi monitor, a po dłuższym czasie docelowo kupię jakiegoś lepszego eizo Ten eizo foris faktycznie faktycznie do gier, i dziwnie wygląda

Strona 20 z 80 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •