Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Stary śrubokręt - Nikkor AF 70-300 mm 1:4.5-5.6 G + Nikon D90, pytanie techniczne.

    Witam!

    Posiadam wymieniony powyżej zestaw tj. Nikon D90+ śruborkęt 70 - 300 mm. Pytanie tyczy się tutaj o Autofocus. Jak sądzicie, czy wiecie - jego działanie różni się od tego, gdyby do D90 zapiąc nowego 70-300 z procesorem i VR ? Pytam, ponieważ fotografuję z tym szkłem ( śrubokręt ) już sporo czasu i nie mam do niego jakichś większych zastrzezeń, aczkolwiek czasami potrafi podnieść ciśnienie swoją tendencją do nieostrzenia. Fotografuję zazwyczaj obiekty w ruchu, pociągi, i cześto gęsto, gdy fotografowany obiekt znajduje się na skraju kadru, AF jak by go nie mógł wyłapać. Na początku fotografowałem z ustawieniem AF-A, lecz przeżuciłem się na AF-C.

    Macie jakieś sugestie, opinie, porady?
    Ostatnio edytowane przez M62 ; 09-02-2014 o 20:46

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektywy na śrubokręt nie grzeszą swoją celnością przy AF-C. A drugą sprawą jest AF - te "kadry" AF są tylko orientacyjne, a samo ostrzenie obywa się bardziej punktowo, więc gdy obiekt masz na skraju, to może on już dawno być poza punktem w którym aparat łapie ostrość.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem, dzięki. A jak do takiej sytuacji ma się fotografowanie nowym 70-300 z VR ? Ten obiektym podobno ostrzy rewelacyjnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam, N70-300VR ostrzy rewelacyjnie - nawet z korpusami Dxx
    Jeżeli D90 ma podobny AF do D80 (podobno tak jest) to zdecydowanie odradzam śrubokręt w zastosowaniach typu sport, ruch, zwierzaki pędzące itp.
    Dla N70-300VR korpus Dxx nie jest ograniczeniem, dla śrubokrętów niestety jest.

    Pamiętaj też, że D90 ma chyba tylko 11 punktów AF, które nie kryją całego kadru, więc i tak będziesz miał problem na skraju.
    Ostatnio edytowane przez zbieracz-szkła ; 27-02-2014 o 18:48
    D700, moje Koty Norweskie Leśne http://unavoce.pl, mój Kryzys wieku średniego http://kryzys-wieku.blogspot.com

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ja dodam jeszcze to co już na tym forum zostało powiedziane wiele razy - To kompletnie rożne szkła! tylko nazwa podobna Jeśli chodzi o 70-300VR to super maszynka do amatorskich zastosowań - używam go z D90. Optycznie również bije na głowę starego 70-300. Jeśli jesteś zainteresowany poszukaj kogoś ze swojej okolicy podepnij, postrzelaj, zobaczysz różnicę. Zapewniam.

  6. #6

    Domyślnie

    70-300 AF-S VR - fajne szkiełko za niewielkie pieniadze
    70-300 bez AF-S i bez VR - dno i 3 metry mułu.


  7. #7

    Domyślnie

    Witam, temat można pozostawić dla potomnych, ponieważ nowe szkło juz zakupione, info w odrębnym poście ( można je w sumie połaczyć ) .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •