Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zakupy przez internet...

    Pytanie. Przy zakupach internetowych kupujący ma 10 dni na ew. zwrot towaru bez podania przyczyny.
    A jeżeli kupuję przez internet z odbiorem towaru w sklepie - w/w przepis ma również zastosowanie?
    Tutaj jest... podpis

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, jeśli zakupił/zamówił przez internet. Sam z tego korzystałem chcąc sprawdzić statyw.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorian Zobacz posta
    Tak, jeśli zakupił/zamówił przez internet. Sam z tego korzystałem chcąc sprawdzić statyw.
    dla ścisłości liczy się miejsce zapłaty za towar. Jezeli zamówiłes w internecie a płacisz w sklepie, to juz nie jest to sprzedaz na odległosc.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to miejsce zapłaty nie ma znaczenia. Ważne, by sprzedaż była przez Internet. Choćby w MM zamawiasz, płacisz przy odbiorze, nawet na fakturze jest napisane 'sprzedaż internetowa', zwroty przyjmują.

    Oczywiście mówię tutaj o zakupie poprzez koszyk itd. Jeśli jest to rezerwacja, to oczywiście będzie inaczej.

    edyta:
    I plik z uokik Wszystko powinno być jasne.
    Ostatnio edytowane przez Dorian ; 05-02-2014 o 20:20
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorian Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to miejsce zapłaty nie ma znaczenia. Ważne, by sprzedaż była przez Internet. Choćby w MM zamawiasz, płacisz przy odbiorze, nawet na fakturze jest napisane 'sprzedaż internetowa', zwroty przyjmują.

    Oczywiście mówię tutaj o zakupie poprzez koszyk itd. Jeśli jest to rezerwacja, to oczywiście będzie inaczej.

    edyta:
    I plik z uokik Wszystko powinno być jasne.
    otóz w praktyce własnie miejsce zapłaty ma znaczenie.
    Wynika to z aktualnych interpretacji momentu zawarcia umowy.
    Bo jezeli klikniesz np "zamawiam" w internecie z opcją płatnosci przy odbiorze, a potem nie odbierzesz, to w praktyce do sprzedazy nie dochodzi, a ty nie ponosisz kosekwencji.

    Sklepy w ogólności oczywiście wola unikać 10-dniowych zwrotów, zatem odbiór i zapłatę w sklepie traktuja na ogól jako zawarcie umowy w lokalu (takie są też praktyki sadowe w wyniku ew sporów)

    oczywiście to , ze MM traktuje to dalej jako sprzedaz internetowa jest z korzyścia dla klienta.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    otóz w praktyce własnie miejsce zapłaty ma znaczenie.
    Wynika to z aktualnych interpretacji momentu zawarcia umowy.
    Równie dobrze możesz umówić się ze sprzedającym, że pieniądze zostawisz pod kamieniem w parku, albo pieniądze będzie miał facet w prochowcu z "Trybuną Ludu" w ręce w umówionym miejscu. A przelew bankowy? Czy jest to jakieś miejsce zapłaty?
    Nie miejsce i forma zapłaty decyduje czy doszło do zawarciu umowy kupna-sprzedaży.

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    Bo jezeli klikniesz np "zamawiam" w internecie z opcją płatnosci przy odbiorze, a potem nie odbierzesz, to w praktyce do sprzedazy nie dochodzi, a ty nie ponosisz kosekwencji.
    Nieodebranie towaru dostarczonego za pobraniem, jest niczym innym jak formą odstąpieniem od umowy przez konsumenta bez podania przyczyny. Bo co za różnica, czy towar odbierzesz, zapłacisz i odstąpisz od umowy (odeślesz) w ciągu 10 dni, a sprzedający zwróci Ci pieniądze, czy też nie odbierzesz towaru w ogóle i nie zapłacisz. Na jedno wychodzi. Jest jeszcze kwestia zwrotu kosztów przesyłki.

  8. #8

    Domyślnie

    A... kupował ktoś przez internet z odbiorem w salonie Fotojoker?
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    Kupowałem i w Płockim się dowiedziałem, że dla nich jest to zakup przez internet i mam te 10 dni. Ale nie chciałem skorzystać i nie wiem, jak to będzie w praktyce.
    Kocham ludzi bez względu na kolor skóry i kraj pochodzenia.
    Dziękuję temu, kto mi da kawałek chleba.
    Nie jestem zdolny do nienawiści, umiem przebaczać i jestem tylko psem

  10. #10

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. Do skasowania.
    Tutaj jest... podpis

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •