Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Statyw (tylko nogi) z przestawną (pion/poziom) centralną kolumną do 400zł

    Potrzebuję statywu koniecznie z przestawną kolumną centralną, tak aby uzyskać żabią perspektywę na długich czasach.

    Nie musi być bardzo wysoki-150-160cm wystarczy. Waga też nie jest decydująca, byle po złożeniu nie był dłuższy niż 55-60cm.

    Znalazłem Benro:

    http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-...rsatile,16186s

    Czy w podobnej cenie można coś innego?
    Byle z polskiej dystrybucji. Może być używka.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  2. #2

    Domyślnie

    Manfrotto 190XPROB chyba około 400 kosztuje.
    już FX : )

  3. #3

    Domyślnie

    manfrotto jak wyżej
    być może dostaniesz używkę 055XPROB za te pieniądze - nieco większy i solidniejszy
    albo samo PROB bez X - poprzednia wersja- nieco bardziej upierdliwe przestawianie sztycy centralnej, ale chyba stabilniejsze
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #4

    Domyślnie

    mam już 055XPROB, ale jego używam tylko w studio, bo duży jest i niewygodny w transporcie.

    Czekam na jakieś wygodniejsze propozycje
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #5

    Domyślnie

    Giottos ytl9353
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

  6. #6

    Domyślnie

    nick-on, masz taki? Bo mnie zainteresował-możesz coś więcej o nim napisać?
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #7

    Domyślnie

    Cenowo, wagowo, gabarytowo porównywalna z 190XPROB, jednak przekładanie sztycy bardziej przemawia do mnie w manfrotto.
    już FX : )

  8. #8

    Domyślnie

    Zamówiłem giottos. Porownam z manfrotto 055probx

    Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    nick-on, masz taki? Bo mnie zainteresował-możesz coś więcej o nim napisać?
    Od wczoraj mam YTL 8383 i jestem zachwycony!
    Po zakupie dużego tele musiałem kupić coś solidniejszego. Miałem Frotkę 190 XProB z głowicą 496 i po założeniu aparatu z 200-400 f/4 całość się wyginała we wszystkie strony. Jestem dziś po pierwszych zdjęciach z nowym Giotto's i jest dobrze. Stoi solidnie, kolumny nie muszę wyciągać - ba, nawet muszę dolną sekcję nóg skrócić, by mieć wizjer na wysokości oka.
    Giotto's YTL 8383 nie ma porównania z Manfrotto 190 XProB. Jest to odpowiednik 055 CXPro3. Ten podobno ma wadę konstrukcyjną, objawiającą się chwiejną kolumną centralną.
    Podrzuciłem Ci YTL 9353, bo gabarytowo i parametrowo podobny jest do 190 XProB, a z tego co pisałeś właśnie taki statyw Ci jest potrzebny. Myślę, że spodoba Ci się patent z kolumną centralną - po złożeniu Giotto's jest bardzo poręczny. Ciekaw jestem Twoich doświadczeń. Pozdrawiam.
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli tak dobrze wypada w porównaniu do 190XProB to czekam też na opinię Emeta.

    Cytat Zamieszczone przez nick-on Zobacz posta
    Od wczoraj mam YTL 8383 i jestem zachwycony! nawet muszę dolną sekcję nóg skrócić, by mieć wizjer na wysokości oka.
    Z tą wysokością to kuszące, bo 190 jednak trochę niższa i dlatego wybrałem 055, a wagowo do YTL jednak spora różnica.
    już FX : )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •