Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie d7000 na gwarancji a wystawiony kosztorys

    Witam, wyslalem swojego d7000 na serwis, poniewaz byly problemy z bf, luzna rowniez byla pokrywa zamykania klapki karty pamieci, oraz syf na matrycy, ktory kiedys probowalem sam wyczyscic dotykajac wacikiem, lecz chyba bardziej sie rozmazlo wiec postanowilem to zostawic.
    Minely 2 dni i dostalem informacje na emeila.
    -regulacja systemu autofocusa zgodnie ze specyfikacja producenta
    -regulacja mechanizmu zamykania klapki kart pamieci
    -odplatne czyszczenie matrycy
    Aby sprawdzic status naprawt/zaakceptowac koszty naprawy bla bla bla
    robocizna(gwarancja)
    robocizna

    Mam rozumiec, ze 2 pierwsze rzeczy wykonaja za darmo? A za czyszczenie musze placic? Dlaczego tak jest?zycza sobie 80zl
    Jesli nie zgodze sie na czyszczenie powyzsze usterki zostana usuniete, a aparat wyslany na ich koszt?

    Co robic?

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytać odpowiadając na maila, odpowiedź przyjdzie po 'chwili' (w godzinach roboczych...).

  3. #3

    Domyślnie

    Czyszczenie matrycy jest odpłatne, niestety.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    taka lipa? to co czyścić czy samemu usuwać?

  5. #5

    Domyślnie

    Gdyby to były kropelki oleju, to pewnie wyczyścili by za darmo. Ale skoro rozsmarowałeś to, po matrycy, to ewidentnie wskazuje na ingerencję użytkownika.
    Skoro nie udało się pierwszym razem, to pewni drugim też nie. Ale do odważnych świat należy. Dobra szpatułka jednorazowa kosztuje ok 25 zł (4x20zł + 15zł wysyłka). Jak chcesz, to mogę jedną odstąpić.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za chęci ale jednak faktycznie nie ma co oszczędzać, zapłacę raz 80zł, a zrobią to profesjonalnie przynajmniej Sam coś jeszcze uszkodzę i będę sobie pluł w brodę tak z ciekawości zapytam, ktoś wie jak wygląda sprawa u konkurencji C? też czyszczenie płatne czy w ramach gwarancji?

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze czyszczenie jest płatne, przecież to nie jest wada fabryczna czy coś w tym stylu. Pobrudziłeś sam więc czemu mieliby za darmo czyścić. Tak to każdy by słał co miesiąc body do odkurzania ;>

  8. #8

    Domyślnie

    Sadzilem, ze to olej na matrycy poprostu tyle sie czlowiek naczytal o tym d7000, ze rozne rzeczy do glowy przychodza, a ze wysylalem na regulacje to pomyslalem czemu od razu nie wyczyscic matrycy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Zawsze czyszczenie jest płatne, przecież to nie jest wada fabryczna czy coś w tym stylu. Pobrudziłeś sam więc czemu mieliby za darmo czyścić. Tak to każdy by słał co miesiąc body do odkurzania ;>
    Mylisz się - nie zawsze jest płatne... wysyłałem dwa razy D7000 na regulację i czyszczenie - za pierwszym razem nic nie płaciłem - uznano ze to plamy oleju tak jak napisałem w zleceniu.
    Za drugim razem już sobie policzyli

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Mylisz się - nie zawsze jest płatne... wysyłałem dwa razy D7000 na regulację i czyszczenie - za pierwszym razem nic nie płaciłem - uznano ze to plamy oleju tak jak napisałem w zleceniu.
    Za drugim razem już sobie policzyli
    No to właśnie się nie mylę... ;]
    Jeśli to wada typu chlapiący olej - wiadomo, że wyczyścili a jak ktoś sobie napchał śmieci i jeszcze rozmazał je po matrycy to co to ma wspólnego z plamami oleju?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •