Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Fotografia analogowa - z czym to się?

    Cześć!
    Po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że w mojej nauce fotografii chcę czegoś nowego, czegoś co mocno posunie mnie do przodu. Szukam czegoś co wymusi na mnie więcej myślenia nad kadrem, ukierunkuje w dalszym rozwoju.

    Doszedłem do wniosku, że odkładam na razie fotografię cyfrową na pół roku i wracam do starych czasów - czasów analogowych. Sądzę, że siedząca w mojej psychice świadomość, że każde zdjęcie kosztuje te kilkadziesiąt groszy, wymusi na mnie więcej myślenia zanim nacisnę spust migawki. Moim zdaniem te pół roku pracy z aparatem analogowym przyniesie mi dużo doświadczenia.

    Posiadam niestety mało zaawansowanego Nikona F65 + Nikkor 28-100 mm i dodatkowo pomyślę nad N50 1.8. Pierwsza klisza którą chce założyć to klisza z Rossmanna, gdyż szkoda mi czasu na czekanie na paczkę. Następne klisze zamówię przez internet... I teraz drodzy koledzy proszę was o pomoc co dalej zrobić z rolką z zapisanymi klatkami? Czasy, gdy analogi były w modzie to czas mojego dzieciństwa i wtenczas nie było mi w głowie biegać do labu za wywołaniem, więc nie wiem jak to ugryźć .. Jest wywoływanie, jest skanowanie, jest drukowanie.. Jakie czynności wy czynicie po zapisaniu rolki z filmem?

    Za wszystkie porady serdecznie dziękuję
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Po naświetleniu rolki z filmem pozostanie Ci zanieść film do labu i wywołać.
    Nie sądzę abyś się sam chciał bawić w wywoływanie, potrzebne są odczynniki i koreks.
    Bawiłem się w to w latach 80-tych w epoce fotografii czarno-białej.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Rosmann ma usługę wołania filmów, więc po prostu oddaj go tam gdzie kupiłes. Możliwe też ze skanuja.

    Jak chcesz robić przerwę od cyfry, to proponuję rolkę naświetlić, a nie zapisać.
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Może kup koreks,kuwet,jakiś powiększalnik,trochę chemii i sam wywołasz "zapisany"film.To jest naprawdę świetna zabawa.Dużo przyjemniejsza niż wpięcie karty do czytnika i gapienie sie na monitor.Bawiłem się w ciemnię cz.-b. i kolorową,ale to było dawno,dawno temu .Teraz tylko czasami zrobię coś cz.-b.,bo na kolor już się nie zdecyduję.Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Zwłaszcza ten C41 z Rosmanna z marszu wywoła.
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    Rossman to lipa, lepiej idź tutaj http://www.fotobest.pl kup ektara albo portre. Wywołają i zeskanują, jakość skanowanego filmu 35mm może zniechęcić więc nie oczekuj że to będzie wyglądać lepiej od cyfry, bo nie będzie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    jakość skanowanego filmu 35mm może zniechęcić więc nie oczekuj że to będzie wyglądać lepiej od cyfry, bo nie będzie.
    lepiej sprobuj i sam zobacz, bo ja w życiu bym się pod tym nie podpisal w pewnych kwestiach, a mistrzem fotoszopa nie jestem.

    A.

  8. #8

    Domyślnie

    na szybkie zapoznanie (może nie posmakuje) albo test aparatu podstawowy film z labu (tanie fuji, tani kodak itd) i jak mogą ze skanowaniem.
    Skanowanie pokaże błędy ogniskowania ale ukryje błędy ekspozycji (i oczywiście pokaże nasze ZDJĘCIA!!!!) , trzeba film w paluszki za marginesy i zobaczyć czy klatki równo naświetlone itd.

    Wprawne (aktywne w analogowej) i zdrowe oko sporo dostrzeże w negatywie (pozna osoby itd), ale dziś wiem po sobie, mam z tym problem.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    Jacek czy możesz rozwinąć temat, bo nie rozumiem Ciebie za bardzo

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    chodzi o to, ze jak na pierwszy raz zeby przetestowac aparat i focenie na filmie, to wystarczy tani film i wywołanie+skanowanie w labie.
    Völkchlor

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •