Close

Zobacz wyniki ankiety: Lampy do wyboru

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • VOELOON Speedlight V600

    0 0%
  • YONGNUO YN568EX

    6 54,55%
  • NISSIN DI866 MARK II

    5 45,45%
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Radom/Toruń
    Posty
    13

    Domyślnie Lampa do fotografii koncertowej

    Witam.
    Może Wy ostatecznie mi pomożecie.... zastanawiam się nad kupnem lampy, którą będę używał tylko w klubach (koncerty, imprezy itp.)

    Wybór padnie na jedną z listy poniżej
    • VOELOON Speedlight V600
    • YONGNUO YN568EX
    • NISSIN DI866 MARK II


    Ewentualnie jaką tańszą lampę polecicie, która zdała by egzamin w fotografii koncertowej (z w/w firm)

    Lampa będzie współpracować z nikonem d7100

    Za każdą opinię poradę wielkie dzięki...


    Forum przeglądałem i żadnej konkretnej odpowiedzi, która by mnie interesowała nie znalazłem niestety.. a jeśli jednak pominąłem jakiś interesujący temat z góry przepraszam

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli tylko w klubach, gdzie światło jest praktycznie cały czas takie samo, a raczej cały czas go nie ma to myślę, że spokojnie wystarczy manualny YN460, to takie budżetowe rozwiązanie ale całkiem sensowne moim zdaniem, bo często tak pracuje w tego typu warunkach.
    NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    Ja ostatnio zakupiłem Yongnou YN560-II, mimo tego, ze dużo osób odradzało mi manualnej lampy. Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony, jak za te pieniądze. Wykonanie na duży +, moc nie jest zła. Moim zdaniem dobra cena do jakości tej lampy. Pomyśl też nad nią, za pozostałe pieniądze i tak będziesz zmuszony dokupić akumulatorki min. 2 zestawy.

  4. #4

    Domyślnie

    Do fotografii koncertowej - ŻADNA... no może przy heavy metalu, itp się przydać lampa, przy pozostałych - wręcz zabroniona.

    Do klubów - dowolna lampa. Tam ani CLS, ani autoFP raczej nie będą potrzebne.

    A jak już szukasz lampy w takim przedziale cenowym - Metz 52 AF-1 - kosztuje tyle samo co YN-568EX, a dodatkowo ma CLS master.

    V600 nie ma autoFP
    YN-568EX nie ma CLS master
    Jedynie Nissin Di866 mk II ma wszystko, ale to Nissin - czyli długie ładowanie i drobne braki w i-TTL.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Z posiadanego przeze mnie YN 568EX jestem bardzo zadowolony. Mogę polecić, na imprezach daje rade
    Nikon D7000 + S17-50 2.8 + N35 1.8G + YN568EX + YN460II

  6. #6

    Domyślnie

    weź po uwagę również YN-560III z wbudowanym odbiornikiem i dokup sobie RF-603, żebyś mógł czasem wziąć lampkę do ręki i wyzwolić zdalnie z innego kąta niż na wprost
    można ewentualnie zastąpić to kablem TTL, jednak posiadając już możliwość zdalnego wyzwalania automatycznie zwiększasz swoje pole popisu

  7. #7

    Domyślnie

    Przewód TTL przy manualnej lampie nie będzie wykorzystany. Wystarczy zwykły przewód ze stykiem środkowym.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Radom/Toruń
    Posty
    13

    Domyślnie

    . dziękuje za wasze opinie i głosy.... wybór padnie na jakąś lampę z rodziny YONGNUO.... którą jeszcze zobaczymy.... doskonale wiem, że w fotografii koncertowej dobre szkło to podstawa... (jeśli mówimy o "spokojniejszych" koncertach.... ja jednak głównie bawię się w ciężkich brzmieniach więc lampa czasami będzie dobrym dodatkiem (np. druga kurtyna itp)
    jeszcze raz dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •