Close

Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 311
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie mogę się nachwalić - makieta rzuciła mnie na kolana, dodatkowo zostałem ujęty pożyczeniem statywu przez Wyrwizęba, a co ważniejsze zaproszeniem do strefy VIP za barierkę, dzięki czemu mogłem polizać pole kapusty i słone jezioro. Naprawdę jest słone! Kapusta jest, jakby powiedzieć... taka... kapuściana.

    Wyrwiząb - dzięki serdeczne! Jesteś wielki razem z tym całym towarzystwem!

    Na koniec - jeśli ktoś nie widział, to może napiszę krótki reportaż: to przechodzi ludzkie pojęcie, poważnie!
    hehehe i przy okazji ryby poznikały

    Tutaj wklejam link to filmu który nagraliśmy:
    https://www.youtube.com/watch?v=w4N_-f4vQnQ#t=364
    Nie zawsze wszyscy pamiętaliśmy żeby wyjść z kadru.
    Następnym razem nie ma się czego obawiać, odszukajcie mnie i myślę że każdy będzie mógł wejść ze mną za barierki. Wystarczy zapytać o wojtka kogokolwiek na wystawie.
    Ten film jest lepszy, od minuty widać nas w lustrze jak w panice uciekamy z kadru
    https://www.youtube.com/watch?v=yaKGN2px1JE
    Ostatnio edytowane przez Wyrwiząb ; 16-06-2014 o 00:01
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  2. #102
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Panowie, a czy można prosić o informację o kolejnym wydarzeniu nieco wcześniej niż ostatnio? Bardzo chętnie bym się wybrał, ale miałem wcześniej zaplanowany weekend.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Panowie, a czy można prosić o informację o kolejnym wydarzeniu nieco wcześniej niż ostatnio? Bardzo chętnie bym się wybrał, ale miałem wcześniej zaplanowany weekend.
    Tak. Tym razem zawaliłem, bo zostałem potrącony przez samochód i nie dałem rady się ogarnąć ze wszystkim. Następnym razem tydzień wcześniej będzie info. Mea culpa
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  4. #104
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Nic się nie stało, to ja mam interes do was, więc nie ma za co przepraszać Dużo zdrowia!

  5. #105

    Domyślnie

    Wrzucam swoje pstryki; jako dokumentację, nie piękne zdjęcia
    Przepraszam za jakość, a raczej jej brak; tym razem winę zwalę na konieczność zajmowania się dziećmi, małą ilość czasu i brak statywu
    Mam nadzieję, że te zdjęcia przynajmniej pomogą wyobrazić sobie jakie to czaderskie zabawki

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    11

    12

    13

    14

    15

    16
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyrwiząb Zobacz posta
    hehehe i przy okazji ryby poznikały

    Tutaj wklejam link to filmu który nagraliśmy:
    https://www.youtube.com/watch?v=w4N_-f4vQnQ#t=364
    ...
    https://www.youtube.com/watch?v=yaKGN2px1JE
    Teraz dopiero oglądnąłem filmiki - super!
    Czym kręciliście i na czym jechało?
    Musiało być mało skoro do tunelu się zmieściło

    Nie wiem tylko czy młodemu pokazywać bo trzeba będzie codziennie puszczać..
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    Teraz dopiero oglądnąłem filmiki - super!
    Czym kręciliście i na czym jechało?
    Musiało być mało skoro do tunelu się zmieściło

    Nie wiem tylko czy młodemu pokazywać bo trzeba będzie codziennie puszczać..
    Na potrzeby filmu został przerobiony stary wagon piko platforma jakaś i przyklejona na tasmie dwustronnej taka kamera https://www.google.pl/search?q=Overm...ml%3B600%3B181


    Dym z parowozu oczywiście prawdziwy, nie jest to jakiś fotomontaż.

    Dzięki za zdjęcia, lubię patrzeć na to jak odwiedzający postrzegają wystawę i na co zwracają uwagę. Nie miałem niestety wystarczająco dużo czasu, żeby dać Ci swój statyw i oprowadzić. Następnym razem może się uda.
    Na swoim obiektywie miałeś założony jakiś dziwny biały pierścień, co to było? No i aparat to był ten pełnoklatkowy tak?
    Ostatnio edytowane przez Wyrwiząb ; 16-06-2014 o 11:23
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  8. #108

    Domyślnie

    Ja też nie miałem czasu
    Następnym razem wybiorę się o jakiejś mniej chodliwej godzinie.
    I chętnie pobawię się ze statywem; może jakąś "sklęjkę" uda się stworzyć żeby wszystko co trzeba było ostre..
    Chętnie też skorzystam, jeżeli będzie możliwość wejść za barierki - w kilku miejscach przydałoby się dotrzeć od innej strony.

    Co do aparatu to - tak to jest fx.
    Na obiektywie taśma izolacyjna
    zawsze wyciągałem go z torby za osłonę przeciwsłoneczną i w końcu część oprawy się oderwała
    Teraz mam sporo roboty więc na prawdziwą naprawę musi poczekać..
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  9. #109

    Domyślnie

    No i nie udało mi się być, choć bardzo chciałem, akurat w niedzielę wracałem z Grecji, więc nie udało się tego pogodzić
    Wojtek, dzięki za info i życzę zdrówka
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 16-06-2014 o 20:35
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  10. #110

    Domyślnie

    Poczułem się w obowiązku, żeby pokazać zdjęcia jakie zrobiłem w związku z zaproszeniem do strefy VIP (a nawet ExtraVIP; wiecie - słone jezioro, słone orzeszki i te rzeczy) - ale prawdę mówiąc miałem z tym lekki problem, bo wszystko już zostało pokazane, wszystkie te wspaniałe lokomotywy, paro-, elektro- i spalinowozy, wagony, cały ten jeżdżący, świecący, dymiący i ciuchający prawdziwymi odgłosami majdan kolejowy... Wszystko już było pokazane, w dodatku tak, że palce lizać.

    Jednocześnie chciałem się podzielić uczuciem, jakie mnie ogarnęło na widok całego anturażu, to znaczy naprawdę gigantycznym podziwem dla kunsztu, cierpliwości i wyobraźni modelarzy. Nie wiem jak teraz jest na kolei (bo mało korzystam), ale pamiętam z lat minionych te małe dworce, te torowiska z narosłymi przez lata plamami oleju, ten lekki burdel na zapleczach, jakieś dechy, jakieś krzywe płoty, te wiaty stojące na wąskich i krzywych peronach - słowem cały ten rozgardiasz, który jest wyśmienicie oddany na całej makiecie. To zdumiewające, jak świetnie zrobione są te detale, na które na ogół zwraca się mniejszą uwagę: krzywe parkany, słupy, kładki nad rowami, brud na koparce, czy wstęgi papy na dachu magazynu...

    Powiadam - zwłaszcza dla osoby z tak małą cierpliwością jak ja - jak się widzi to wszystko tak realistycznie oddane, to podziw zwala z nóg na cyce.

    A teraz zdjęcia, jazda.



    1. Makieta kolejowa, to pociągu nei może zabraknąć






    2. Nie może też zabraknąć parowozów, przynajmniej dwóch






    3.






    4. A teraz te małe smaczki, o których mówiłem. Paleta...






    5. Traktory (ale zauważcie, ze w magazynie też się pracuje, ciągnąć inną paletę, i to nei po ciemku rzecz jasna)






    6. Blondyna przyjechała na randkę do Boryczowa dobrze utrzymaną Syreną Bosto, a i Ził jak żywy






    7. Ale narzeczony zdaje się jest w trakcie skoku w bok (mimo, ze akurat siedzi na ławeczce)






    8. A w Podgórkach ekipa elektryków zastanawia się, który - w zasadzie - semafor mieli naprawić...
    (tak tylko dla unaocznienia - ścieżka wzdłuż torów jest? Ano jest, jak w rzeczywistości.
    A plama oleju w miejscu, gdzie lokomotywa stoi przed semaforem jest? Jest.)






    9. Na przedmieściu Stryjowa samotna panna wystawiając nogi do słońca pilnuje, jak jej kwiatki rosną
    (samotna, bo burdelu przy ogrodzeniu nei ma komu uprzątnąć, żaden narzeczony się nie kwapi)






    10. W Pyzowie Odrzańskim też czasem trzeba skorzystać, a że ludzi mało, można i przy otwartej kurtynie






    11. W Zapęźlu młodzież mocno pracowała nad zorganizowaniem alternatywnych tras szybszego dostępu
    (przyznajcie, że ta zwykła dziura w płocie robi wrażenie jakością detalu)






    12. Zdumiewająco czysta Nyska na zapleczu jakiejś stacji, zwraca uwagę niejaka dezynwoltura w wyborze miejsc parkowania aut






    13. Roboty drogowe, koparka w stanie drugiej czystości, jakby to powiedział bufetowy






    14. Beczka też nei czystsza, choć zważywszy na to, co moze zawierać, to jest nawet-nawet






    15. A na zakończenie dnia, o zmroku, odjechały wszystkie pociągi, wszystkie ciężarówki - i wystawę zaczęto zamykać.
    Zauważyliście, że wandale wyrwali znak i rzucili w trawę?






    Dziękujęęę uprzejmięęę za uwagęęę.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 17-06-2014 o 14:09
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •