Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Symulacja obrazu NEX

    Czy w NEX 5 ( NIE NEX 5 n) można wyłączyć symulację naświetlenia tak by ekran pokazywał obraz neutralny a nie symulował ostateczny efekt zdjęciowy wynikający z nastawień ekspozycji.
    Chodzi mi o pracę z założoną kostką ISO i nadajnikiem do świateł studyjnych.
    Sam męczyłem sie z menu i nic nie zwojowałem , i tym samym mam przekonanie że to awykonalne.
    Chciałbym się mylić.
    Może można to ustawić na "sztywno " w serwisie za rozsądne pieniądze?
    Proszę o odpowiedź prostymi żołnierskimi zdaniami.
    Na KKM jest podobny wątek o NEX 5 N ale ja jestem intelektualnie za cienki by ogarnąć spójność logiczną wątku przesympatycznych kolegów z forum Sony/Minolta.

    p.s na anglojezycznym forum przeczytalem że nie można (dopiero 5N i 7 mają takie możliwosci)
    więc albo temat do zamknięcia albo jakiś fachman znajdzie "polskie" rozwiązanie problemu.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 16-11-2013 o 01:37

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety nie ma takiej opcji. Tak samo jak nie ma tego w pierwszych SLT (a35 i a55).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    W 5n i nowszych opcja ta nazywa się "Efekt ustawień: WŁ/WYŁ". Przy "WŁ" masz to czego potrzebujesz. Niestety, nie wiem czy ta opcja jest w 5, pewnie nie, bo byś ją znalazł.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •