Close

Strona 35 z 48 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 474
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie miałem 58, więc nie wiem, bo nigdy nie kupiłbym szkła 1.4 za prawie 7k zł, które wymaga przymknięcia do 1.6, żeby było akceptowalne, a do 2.5, żeby było bardzo ostre. Dlatego po przejściu przez 1.8G i 1.4D skończyłem z Sigmą Art i nie muszę przymykać, żeby czuć zadowolenie...
    Może po prostu inaczej interpretujecie akceptowalność i zadowolenie

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Może po prostu inaczej interpretujecie akceptowalność i zadowolenie
    Pewnie tak jest... Dlatego byłem ciekawy co kolega miał na myśli...

  3. #343

    Domyślnie

    Zasze będzie tak, że jedni będą się golić ostrością serii Artów a inni wysławiać pod niebiosa sposób rysowania 50 letniego Summiluxa...

  4. #344

    Domyślnie

    @madebyzosiek masz powyżej pełno zdjęć na f/1.4... czy im czegoś brakuje??
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    @madebyzosiek masz powyżej pełno zdjęć na f/1.4... czy im czegoś brakuje??
    Przy dwukrotnie większej cenie od Arta tak... Dwukrotnie lepszego obrazka. Jest bardziej finezyjny bokeh i ładne oddanie kolorów... to tyle. Ostrość przypomina mi tą z 50 1.4D, a to ma się nijak do Arta... Ot po prostu uświadomiłem sobie, że dwa lata temu wybrałem lepszy (dla siebie oczywiście) obiektyw...

  6. #346

    Domyślnie

    Sądzę, że 58ka jest trudnym obiektywem, którego należy się "nauczyć" a na pewno należy dokładnie skalibrować af w puszce (początkowo myślałem, że u mnie nie wymaga kalibracji, później wrzuciłem "+8" a obecnie jeszcze dołożyłem tak więc ostatecznie wyszło "+10").
    Poniższe, wcześniej podlinkowane przez jednego z Kolegów zdjęcie pokazuje wyraźnie jak ostra jest 58ka na 1.4 (choć nie jest to może brzytwa) także każdy sam może wysnuć wnioski czy mu takie szkło pasuje czy nie (osobiście obecnie nie widzę alternatywy dla 58ki biorąc pod uwagę jak to szkło obrazuje).

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    ...

    Co trzeba zrobić żeby namówić córkę do pozowania? Dać jej do ręki smartfona z grą (wiem wiem, mało wychowawcze...):


    f/1.6, 1/4000s, iso64


    A tu Pan, który lubuje się w N58/1.4: http://www.gabemcclintock.com/blog-w...-photographer/
    (zdjęcia mówią same za siebie).
    Ostatnio edytowane przez popi ; 06-04-2019 o 21:12
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przy dwukrotnie większej cenie od Arta tak... Dwukrotnie lepszego obrazka.
    Na serio nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że wzrost ceny nigdy nie był proporcjonalny do "lepszości" obrazka?

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Na serio nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że wzrost ceny nigdy nie był proporcjonalny do "lepszości" obrazka?
    Przemilczę, bo dla mnie to brnięcie w niepotrzebny OT. Po prostu dla mnie to co pokazuje ten obiektyw nie uzasadnia jego ceny i tyle. Powtórzę - uważam, że zrobiłem lepszy zakup (dla moich potrzeb)

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przemilczę, bo dla mnie to brnięcie w niepotrzebny OT. Po prostu dla mnie to co pokazuje ten obiektyw nie uzasadnia jego ceny i tyle. Powtórzę - uważam, że zrobiłem lepszy zakup (dla moich potrzeb)
    Jakby nie patrzeć to też OT, bo nikt nie pyta kto zrobił lepszy zakup... No ale skoro potrzeba takiego pocieszenia to chyba rozumiem.

  10. #350

    Domyślnie

    czy na forum były wrzucane RAWy robione tą samą puszką w tych samych warunkach sesji ale róźnymi obiektywami np. Nikkorami, ARTami i wynalazkami? (ten 58mm 1.4 sie klasyfikuje u mnie pod kategorię 'wynalazki').
    Osoby zainteresowane mogłyby sobie ściągnąć pliki i porównać które z parametrów są dla nich najważniejsze: ostrość a może mikrokontrast i kolory.
    Na sieci z reguły jest sporo sampli już przetworzonych w PS a mało kto wystawia surowe RAWy (chociaż może ja nie potrafiłem szukać).

    Poniżej jeszcze jedno zrobione 58mm przymknięte do 1.6 (to nie Nikkor).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled (506 of 735)-Edit.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	11,35 MB
ID:	23218

Strona 35 z 48 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •