Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie czyszczenie matrycy w d7100

    Witam wszystkich,problem tkwi w tym ,że wczoraj robiłem fotki na f/16 i rozczarowanie- na fotkach pełno tłustych plamek ok.18 .Prawdopodobnie olej ,aparat ma cykniętych 1000 fotek,czym to wyczyścic i w jaki sposób,czy może wysłać lepiej do serwisu-aparat na gwarancji.Proszę o poradę.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    Witam wszystkich,problem tkwi w tym ,że wczoraj robiłem fotki na f/16 i rozczarowanie- na fotkach pełno tłustych plamek ok.18 .Prawdopodobnie olej ,aparat ma cykniętych 1000 fotek,czym to wyczyścic i w jaki sposób,czy może wysłać lepiej do serwisu-aparat na gwarancji.Proszę o poradę.
    Zacznij od tego tematu: Czyszczenie matrycy , ostatnio TOP67 czyścił matrycę w swoim D7100

    Jeśli nie czujesz się na siłach - wyślij do serwisu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar rebuz89
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Oxford/Włocławek
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam.
    Ja czyscilem w moim d7100 sam, bo w sklepie zacenili mi 40Funtow za czyszczenie.
    a za caly zestaw do czyszczenia 45 chyba (ktory mi wystarczy na 10 razy) stwierdzilem ze wole to kupic i miec na dluzej.

    Wiec do rzeczy, przeczytalem na forum jak czyscic matryce i teraz juz po stwierdzam ze kazdy duzo mowi ze to takie trudne
    a w prawdzie to wystarczy byc ostroznym i wszystko bedzie ok. (sa tez filmiki w necie jak czyscic)
    wiec polecam czyscic samemu bo wysylka wiaze sie z brakiem aparatu przez jakis czas..
    noo i chyba z jakimis kosztami bo serwis chyba nie robi tego zawsze za darmo co??

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    ale podpowiedzcie co mam kupić i gdzie
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko masz w tym wątku który podał Ci MstrG.
    Nawet na tej stronie polecają jakiś środek.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=60409&page=45

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Star Dust
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Warrington, UK
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebuz89 Zobacz posta
    Witam.
    Ja czyscilem w moim d7100 sam, bo w sklepie zacenili mi 40Funtow za czyszczenie.
    a za caly zestaw do czyszczenia 45 chyba (ktory mi wystarczy na 10 razy) stwierdzilem ze wole to kupic i miec na dluzej.

    Wiec do rzeczy, przeczytalem na forum jak czyscic matryce i teraz juz po stwierdzam ze kazdy duzo mowi ze to takie trudne
    a w prawdzie to wystarczy byc ostroznym i wszystko bedzie ok. (sa tez filmiki w necie jak czyscic)
    wiec polecam czyscic samemu bo wysylka wiaze sie z brakiem aparatu przez jakis czas..
    noo i chyba z jakimis kosztami bo serwis chyba nie robi tego zawsze za darmo co??

    Pozdrawiam
    rebuz ja tez zuk, podaj link co kupiles do czyszczenia matrycy....
    D700 |S24-70mm f2.8|S70-200mm 2.8|Samyang 8mm 3.5 UMC Fish-eye CS II|N35mm 1.8|N60mm 2.8D|N85mm 1.8|SB700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fkdc Zobacz posta
    Wszystko masz w tym wątku który podał Ci MstrG.
    Nawet na tej stronie polecają jakiś środek.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=60409&page=45
    TOP67 użył Sensor Swab Plus, zapewne rozmiar 2, niektórzy polecają też zestawy Rotin.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    a czy po tym zabiegu -szpatulką wstępnie nasączoną lub zestawem rotin płyn+szpatułka wycieramy czymś na sucho ?
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar rebuz89
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Oxford/Włocławek
    Posty
    78

    Domyślnie

    Star Dust napisze Ci wieczorem bo musze dokladne sprawdzic w domu bo aktualnie w pracy jestem a nie chce nikogo w blad wprowadzic..

    kszysiek2 nie muszisz wycierac na sucho bo izopropanol i inne plyny bardzo szybko paruja i wszystko jest cacy

    chociaz mi po pierwszych "przetarciach" byly smygi na matrycy... wiec to pewnie byl olej ale poprawilem jeszcze raz i teraz jest cacy..
    na szczescie plyn mam z napisem (dust and oil)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    a czy po tym zabiegu -szpatulką wstępnie nasączoną lub zestawem rotin płyn+szpatułka wycieramy czymś na sucho ?
    Nie wycieramy na sucho, płyn samoistnie odparowuje niemal błyskawicznie.
    Jeśli kurzu jest dużo można przed czyszczeniem przedmuchać gruszką jak co niektórzy polecają.
    Dmuchanie gruszką do komory lustra ma również skutki uboczne nawet jeśli aparat jest obrócony bagnetem do dołu, kurz jest przedmuchiwany i zapewne część wpadnie pomiędzy matrycę i migawkę i w późniejszym czasie ponownie usiądzie na matrycy.
    Dobrym rozwiązaniem byłoby przed czyszczeniem na mokro odkurzanie komory lustra, tylko czym, odkurzacza domowego nie polecam pod żadnym pozorem.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •