Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    elle2013
    Gość

    Domyślnie Jak uzyskam takie zdjęcia

    Witam
    Bardzo proszę o informację i pomoc.
    Jakie potrzebuję sprzęty i akcesoria aby uzyskać takie zdjęcia jak te. Posiadam nikon D3100 obiektyw nikkor 35mm 1.8 G
    http://allegro.pl/hitowa-grafitowa-p...571096947.html
    http://allegro.pl/wloska-mieciutka-b...571508975.html
    http://allegro.pl/wloska-bluza-w-sza...563780292.html

    Bardzo mi zależy na waszej pomocy, bo nie chciałabym kupic sprzętu który niezbyt spełni swoje zadanie.
    Proszę o konkretne propozycję co jest mi potrzebne abym uzyskała identyczny efekt zdjęć. Oczywiście posiadam pokój gdzie będzie białe tło na ścianie i podłodze.

    Bede wdzięczna za informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Najbardziej rozwojowym i profesjonalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie studyjnego zestawu lamp błyskowych w którego skład wejdą np.:
    - 2 studyjne lampy błyskowe o mocy przynajmniej 400 Ws + ewentualnie 1 lampa do oświetlenia tła, która może być nieco słabsza, np 200 Ws,
    - dwa statywy oświetleniowe do lamp - warto aby były masywne i stabilne, np. te o wysokości max 300 cm.
    - statyw piesek do lampy oświetlającej tło - jeśli bedzie używana,
    - 2 softboxy, jeden oktagonalny, powiedzmy 120 cm, drugi typu strip, np. 40 x 180 cm do oświetlenia całej sylwetki,
    - czasza do tła do lampy błyskowej doświetlającej tło - jeśli takowa będzie zastosowana,
    - nadajnik + odbiornik radiowy wyzwalający lampy błyskowe - potrzebny aby wyzwolić się od kabli w studio co jest bardzo wygodne,
    - tła + systemy zawieszania teł (statywowe, łańcuszkowe, elektryczne itp.) - tutaj do wyburu mamy tanie tła polipropylenowe, niestety czasem widoczna jest na nich faktura i duzo droższe, bardziej profesjonalne tła papierowe (kartonowe), które jednocześnie zużywają się szybciejm, ale dają znacznie leszy efekt,
    - z czasem można dokupić inne modyfikatory światła do lamp, zależnie od potrzeb osiągnięcia oczekiwanego efektu, np. gridy do softboxów, czaszę typu Beauty Dish, strumienicę, wrota z filtrami kolorowymi, itp.

    Zestaw minimum (2 lampy 400 Ws + statywy + softboxy + zestaw do teł + tło polipropylenowe +wyzwalacz z odbiornbikiem) można już złożyć za około 2000 zł. Cena wzrośnie znacząco, gdy dokupimy lampę do tła z czaszą i statywem oraz więcej teł i dodatkowych modyfikatorów światła.

    Jeżeli budżet przeznaczony na studio jest znacząco niższy lub brakuje nam umiejętności pracy w pełnym trybie manulanym (taki będzie niezbędny przy pracy z lampami błyskowymi) to można zastanowić się nad amatorskim rozwiązaniem, czyli światłem stałym. Do 1000 zł można złożyc ciekawy zestaw z kilkoma świetlówkami, parasolkami odbijającymi lub rozpraszajacymi i statywami, tłem i systemem zawieszania teł.
    Ostatnio edytowane przez Maart ; 25-09-2013 o 11:11
    --- Nikon D90 + 18-105 VR, TAMRON 60 f2 Makro, Nissin Di622 Mark II, Nodal Ninja 4 SP, QUANTUUM 2x S750 Ws + akcesoria ---

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze minimum 0,25 l spirytusu, żeby zdjęcia były tak samo krzywe...

  4. #4

    Domyślnie

    a po co mu az 2x400Ws?
    takie zdjęcia jak te zrobilbym przy zastanym

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fuselink@interia.pl Zobacz posta
    a po co mu az 2x400Ws?
    takie zdjęcia jak te zrobilbym przy zastanym
    to ja poprosze o wykonanie takich w listopadzie po godzinie 18 przy swietle zastanym
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6
    elle2013
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maart Zobacz posta
    Najbardziej rozwojowym i profesjonalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie studyjnego zestawu lamp błyskowych w którego skład wejdą np.:
    - 2 studyjne lampy błyskowe o mocy przynajmniej 400 Ws + ewentualnie 1 lampa do oświetlenia tła, która może być nieco słabsza, np 200 Ws,
    - dwa statywy oświetleniowe do lamp - warto aby były masywne i stabilne, np. te o wysokości max 300 cm.
    - statyw piesek do lampy oświetlającej tło - jeśli bedzie używana,
    - 2 softboxy, jeden oktagonalny, powiedzmy 120 cm, drugi typu strip, np. 40 x 180 cm do oświetlenia całej sylwetki,
    - czasza do tła do lampy błyskowej doświetlającej tło - jeśli takowa będzie zastosowana,
    - nadajnik + odbiornik radiowy wyzwalający lampy błyskowe - potrzebny aby wyzwolić się od kabli w studio co jest bardzo wygodne,
    - tła + systemy zawieszania teł (statywowe, łańcuszkowe, elektryczne itp.) - tutaj do wyburu mamy tanie tła polipropylenowe, niestety czasem widoczna jest na nich faktura i duzo droższe, bardziej profesjonalne tła papierowe (kartonowe), które jednocześnie zużywają się szybciejm, ale dają znacznie leszy efekt,
    - z czasem można dokupić inne modyfikatory światła do lamp, zależnie od potrzeb osiągnięcia oczekiwanego efektu, np. gridy do softboxów, czaszę typu Beauty Dish, strumienicę, wrota z filtrami kolorowymi, itp.

    Zestaw minimum (2 lampy 400 Ws + statywy + softboxy + zestaw do teł + tło polipropylenowe +wyzwalacz z odbiornbikiem) można już złożyć za około 2000 zł. Cena wzrośnie znacząco, gdy dokupimy lampę do tła z czaszą i statywem oraz więcej teł i dodatkowych modyfikatorów światła.

    Jeżeli budżet przeznaczony na studio jest znacząco niższy lub brakuje nam umiejętności pracy w pełnym trybie manulanym (taki będzie niezbędny przy pracy z lampami błyskowymi) to można zastanowić się nad amatorskim rozwiązaniem, czyli światłem stałym. Do 1000 zł można złożyc ciekawy zestaw z kilkoma świetlówkami, parasolkami odbijającymi lub rozpraszajacymi i statywami, tłem i systemem zawieszania teł.


    No tak nie napisałam że jestem amatorem, i interesują mnie najniższe koszty, ale chciałabym jednak mieć takie zdjęcia jak wyżej wkleiłam .
    A mogłabym prosić tak konkretniej aby napisał mi Pan co powinnam zakupić, albo podał przykłady w jakimś sklepie internetowym( to będzie mi łatwiej) zakupić .
    Jestem na początku czytania tego forum i wywnioskowałam ,że jednak światło błyskowe ( lampy błyskowe) bardziej sobie ludzie chwalą aniżeli światło ciągłe.
    Proszę o jakieś informacje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elle2013 Zobacz posta
    No tak nie napisałam że jestem amatorem, i interesują mnie najniższe koszty, ale chciałabym jednak mieć takie zdjęcia jak wyżej wkleiłam .
    A mogłabym prosić tak konkretniej aby napisał mi Pan co powinnam zakupić, albo podał przykłady w jakimś sklepie internetowym( to będzie mi łatwiej) zakupić .
    Jestem na początku czytania tego forum i wywnioskowałam ,że jednak światło błyskowe ( lampy błyskowe) bardziej sobie ludzie chwalą aniżeli światło ciągłe.
    Proszę o jakieś informacje.
    przeciez dostalas wszystkie informacje jak na dloni, wystarczy uzyc googla i znalezc oferte w sklepie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elle2013 Zobacz posta
    No tak nie napisałam że jestem amatorem, i interesują mnie najniższe koszty, ale chciałabym jednak mieć takie zdjęcia jak wyżej wkleiłam .
    A mogłabym prosić tak konkretniej aby napisał mi Pan co powinnam zakupić, albo podał przykłady w jakimś sklepie internetowym( to będzie mi łatwiej) zakupić .
    Jestem na początku czytania tego forum i wywnioskowałam ,że jednak światło błyskowe ( lampy błyskowe) bardziej sobie ludzie chwalą aniżeli światło ciągłe.
    Proszę o jakieś informacje.
    Lampy błyskowe są bardziej uniwersalne w użytkowaniu, bo mają duży zakres regulacji mocy, a światło stało, dokładniej świetlówki 5500K nie mają żadnej regulacji. Lampy o temp. 5500K z regulacją mocy są natomiast strasznie drogie.

    Jak tanio, to: (przykłady z jednego ze sklepów, nie wiem czy najtańszego)
    ze 3-4 lampy YN-460II (190zł/szt), ale lepiej YN-560II (270zł/szt) lub YN-560III (325zł/szt)
    2-4 parasolki białe transparentne (20zł/szt)
    2-4 uchwyty do lamp i parasolek (50zł/szt)
    może softbox 60x60 (210zł), albo 60x25 (379zł), albo okta 65cm (440zł), bo do lamp reporterskich większych się nie dostanie
    3-4 statywy oświetleniowe z wysokością ok 2m - (40zł/szt)
    jak lampy YN-560III, to jeden wyzwalacz Yongnuo RF-603 (75zł), bo lepiej wyzwalać je radiowo niż błyskiem wbudowanej.
    białą gładką ścianę, albo białe tło (270zł)

    Do tego trochę pracy i nauki w wykorzystaniu lamp i na początek powinno wystarczyć.

    Edit:
    A... zapomniałem jeszcze:
    6-8 kompletów akumulatorów do lamp, najlepiej Sanyo Eneloop (30-35zł komplet)
    ładowarka (np. BC-700 lub BC-1000) - a przy takiej ilości aku, to najlepiej 2 po 4 aku, albo jedna na więcej.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 28-09-2013 o 16:13
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    http://fsfoto.pl/product_info.php/in...-CY-100MR.html

    taniej raczej się nie da aby jednak utrzymać pewien poziom i kontrolę nad tym co się robi
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10
    Radowid1894
    Gość

    Domyślnie

    Fakt fotki niezłe!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •