Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 137 z 137
  1. #131

    Domyślnie

    Mam N50 f1.8 Tamrona 17-50 f2.8 i N18-55 N17-105

    Klepnięte Nokia 3310

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Chłopaki, jedno konkretne pytanie porównawcze:

    Jak wypada AF pod światło D7000 vs D71000.

    W D7000 jeździ, jeździ i d...pa, pomimo, że z 6 szkłami nie ma żadnych problemów, to pod światło tragedia.
    Wszystko zależy od szkła, ale ogólnie jest OK.
    Np. testowałem N60/2.8G pod ostre słońce celując bocznym punktem AF w pojedynczą łodygę,
    AF zrobił bzyk i złapał w punkt. Przy jaśniejszych szkłach i dużych otworach przesłony może być trochę gorzej.

  3. #133

    Domyślnie

    Zamówiłem, zrobię porównanie z d7000, które u tak poleci do nowego właściciela
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Przy jaśniejszych szkłach i dużych otworach przesłony może być trochę gorzej.
    A to dlaczego?

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    A to dlaczego?
    Mniejsza głębia, więc układowi AF trudniej trafić.

  6. #136

    Domyślnie

    A to akurat dość dziwne, bo moje doświadczenie wskazuje na to, że im jaśniejsze szkło tym pewniej ostrzy... Poza tym mniejsza głębia = mniejszy zakres ostrości = mniejsze prawdopodobieństwo że trafi nie tam gdzie trzeba

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    A to akurat dość dziwne, bo moje doświadczenie wskazuje na to, że im jaśniejsze szkło tym pewniej ostrzy... Poza tym mniejsza głębia = mniejszy zakres ostrości = mniejsze prawdopodobieństwo że trafi nie tam gdzie trzeba
    Kolega pytał o pracę pod ostre światło.
    Co do reszty, to moje doświadczenie jest takie, że im mniejsze F, tym trudniej układowi AF idealnie trafić w punkt. Częściej też zdarzają się sytuacje (ostre światło z kontry lub mała ilość światła), gdy układ AF błądzi szukając ostrości od jednego końca zakresu do drugiego.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •