Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Question pierwsze kroki z D50

    hej! Jestem amatorką fotografii i kompletną amatorką w tej dziedzinie Czy ktoś mógłby mi poradzić za co się chwycić, albo najlepiej jakie książki przestudiować, by moja amatorszczyzna zrobiła pierwszy krok ku doskonałości?? Naprawdę potrzebuję pomocy ludzi, którzy mają już pierwsze koki za sobą i liczę na nich!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Basiu!
    Na sam początek polecam niedrogi Empikowy zestawik:
    1. Fotografia; John Freeman, Arkady 2006
    2. Fotografia Cyfrowa; Scott Kelby, Wydanie III, Helios 2006
    Poza tym internet, google, fora, galerie, focenie, focenie, focenie

    Pozdrawiam
    Łukasz

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Gdynia / Łódź
    Posty
    80

    Domyślnie

    http://www.aparaty.tradycyjne.net/ oraz http://cyfrografia.pl/fotografia_cyfrowa.html
    te strony też wygrzebałem jakiś czas temu tu na forum.
    D50; N18-70; N50 1.8 D; SB800

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    hehhh
    no to dales do wyboru do koloru...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  6. #6

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony polecę jeszcze jedną pozycję: A. Mroczek "Książka o fotografowaniu". W zasadzie chyba nie jest to pozycja dla zupełnie początkujących, ale w moim przypadku się sprawdziła. Przeczytałem od deski do deski (bo czyta się przyjemnie), nie wszystko rozumiejąc. Ale "otrzaskałem" się nieco ze słownictwem i "fotograficznym sposobem myślenia". Teraz wiem już nieco więcej, więc zamierzam przeczytać ją po raz drugi (i mam nadzieję tym razem znowu czegoś się z niej nauczyć).
    Swoją drogą - o szachach jest książka "Myśl jak arcymistrz" - może ktoś napisałby coś podobnego o fotografii? Czyli podejście do rozwiązywania "zadań fotograficznych": jak dobrać odpowiedni sprzęt, światło, parametry ekspozycji, jak później to wywołać. Z jednej strony fotografia to sztuka, ale z drugiej - wymaga niezłego "warsztatu".

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basi_q Zobacz posta
    hej! Jestem amatorką fotografii i kompletną amatorką w tej dziedzinie Czy ktoś mógłby mi poradzić za co się chwycić, albo najlepiej jakie książki przestudiować, by moja amatorszczyzna zrobiła pierwszy krok ku doskonałości?? Naprawdę potrzebuję pomocy ludzi, którzy mają już pierwsze koki za sobą i liczę na nich!!!!
    Nikon Radość Fotografowania była by OK moim zdaniem.

    Miłego pstrykania!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja również polecam książkę Bena Longa "fotografia cyfrowa" dzięki niej zrozumiesz podstawy fotografi

    Jak chcesz to mam ją do sprzedania, mi się już nie przyda Cena 80zł i koszty przesyłki na pół
    Aha, stan jest idealny W razie czego podeślę fotki
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    201

    Domyślnie

    GrzegorzPPP: ale ta książką - NOWA - kosztuje 55 zł

    http://helion.pl/ksiazki/fotoc2.htm
    Nikon D40 + Nikkor 18-70. Dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem światłem jestem kompletnym amatorem.

  10. #10

    Domyślnie

    Zgadza się, ale zauważ, iż jest to wydanie drugie Moje jest trzecie, które kosztuje 99zł
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •