Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Moje D90 i dylemat obiektywowy

    Używam apartu głównie w podróżach bliższych i dalszych, D90 jeździ ze mną praktycznie wszędzie.
    Mam 2 obiektywy: 18-105 i 70 - 300 - oba nikkor.

    Problem zaczyna się w dwóch miejscach, ponieżej 18 i powyżej 105 - przepinanie w różnych dziwnych miejscach nie zawsze jest "zdrowe", nie zawsze jest na to czas i miejsce. Podkreślam że oba obiektywy spełniają swoją rolę - nie narzekam na nie.

    W niższym zakresie została mi polecona sigma 10 - 20 ale z oznaczeniem EX - czy warto? czy ktoś takiej uzywa? jak nie to co zamiast?

    gorzej z zakresem ponad 105 - jedyne co mi pasuje to nikkor 18-200 lub sigma 18-250 ale zabrzmi to moze głupio - nie pasuje mi jej cena - jest po prostu za niska do takiego szkła. Co możecie polecić tak aby uzyskac około 18 mm w dolnym zakresie i około 200 - 250 w górnym.

    Będę wdzięczny za wasze opinie.

    Pozdrawiam
    Rafał
    D90; N18 - 105 VR; N70 - 300 VR G IF-ED;

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro zmiana obiektywów nie pasuje, to sprzedaj lustro i kup dobry kompakt, pozdrawiam.
    D90, N 50 1.8 G, T 17-50 2.8, Zeiss 135 3.5

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkor 18-200 VR i Sigma 10-20 (starsze modele bo dużo tańsze) < najtaniej używane z Allegro

  4. #4

    Domyślnie

    @piechuś dziękuje za odpowiedź ale nie jest ona w temacie. Pytanie brzmiało co polecacie a nie jaki aparat zamiast.... i nigdzie nie napisałem że mi to przeszkadza, po prostu w warunkach w których jak go uzywam jest to niebezpieczne dla sprzętu.

    Każdy uzywa sprzetu do czegos innego - myślę że znajdą się osoby które temat zrozumieją )
    D90; N18 - 105 VR; N70 - 300 VR G IF-ED;

  5. #5

    Domyślnie

    @irek6311 czy myślisz że jakość zdjęć będzie podobna?
    D90; N18 - 105 VR; N70 - 300 VR G IF-ED;

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ravv Zobacz posta
    @irek6311 czy myślisz że jakość zdjęć będzie podobna?
    Te co masz to nie szkła klasy pro, a tanie budżetówki. Wiele się w nich popsuć nie da.

    Sigma 10-20/4-5.6 to dobre szkło, ale ciemne.
    z uniwersalnych zoomów masz Nikkora 18-200 lub 18-300.
    Są też Tamron 18-270 PZD oraz Sigma 18-250, ale gorsze od Nikkorów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piechuś Zobacz posta
    Skoro zmiana obiektywów nie pasuje, to sprzedaj lustro i kup dobry kompakt, pozdrawiam.
    Czy Moderator nie może zrobić porządku z tego typu wypowiedziami?
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  8. #8

    Domyślnie

    @GonzoG szkła nie są klasy pro z tego prostego powodu że jeżeli takiemu obiektywowi wartemu kilka razy więcej coś by się stało to pewnie nie było by mnie stać na zakup kolejnego a takie wypadki się zdarzają. Jak napisałem w pierwszym poście szkła mi wystarczają nie narzekam na nie, chodzi tylko o dopasowanie odpowiedniego szkła do swoich potrzeb.

    Co do sigma 10/20 - celem jego zakupu są zdjęcia najczęściej w plenerze, budynki z zewnątrz, panoramy, itp więc mam nadzieje że jego ciemność nie przeszkodzi
    D90; N18 - 105 VR; N70 - 300 VR G IF-ED;

  9. #9

    Domyślnie

    @Iwek_22 - niestety tacy "nabijacze postów" są na każdym forum
    D90; N18 - 105 VR; N70 - 300 VR G IF-ED;

  10. #10

    Domyślnie

    Czesc, masz identyczny problem co ja.. niestety, to bardzo ciezka sprawa, uzywam 18-105+70-300VR, ten zestaw mi super odpowiada, ale jest za ciezki, Ty jako mezczyzna, pewnie to nie jest dla Ciebie problemem kilogramy, dla mnie od jakiegos czasu ma znaczenie maly rozmiar. Dlatego szeroki kat zastapilam systemem Sony Nex 16 + UWA jest to bardzo szeroki kat + dobre swiatlo w slabych warunkach 2.8, radzi sobie calkiem niezle.

    Niestety, jako standard, jedyne co mi przychodzi do glowy, to kupic nowy 18-140 VR Nikkor-a, wiem ze bedzie brakowac TELE 70-300, ale niestety, albo spacerowy zoom, albo tele, mozesz tez kupic 50-300 i podpiac go na stale do Nikona, lub ten co masz 70-300 ktory Ci odpowiada, + dokupic malego bezlusterkowca ze standardowym obiektywem 18-55/16-50, bo o alternatywe ciezko raczej.. chodzi wlasnie o nieprzepinanie szkiel, szybciej mi jest wyciagnac drugi aparat, niz bawic sie w przepinanie szkiel, takze wiem o czym piszesz i cie dobrze rozumiem. ale podstawa, mysle ze warto miec w Nikonie zamiast 18-105, to wlasnie nowy 18-140.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •