Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Odcień skóry

  1. #1

    Domyślnie Odcień skóry

    Witajcie.

    Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak osiągnąć taki efekt odcieni skóry? Z tego co widzę, zdjęcie jest odrobinę zdesaturyzowane, może zdjęte jest trochę koloru czerwonego... Chodzi o to, że skóra wydaje się być taka jasna, i gładka. Kolory mimo, że nie są zbyt nasycone, to są bardzo wyraźne i "gładkie"... Może to jakiś profil kolorystyczny?

    Jak sam próbuję osiągnąć taki efekt, to skóra ma odcień "bladotrupowaty", wręcz nawet siny... :/ Zdaje mi się, że jest tu trochę zabawy krzywymi...





    Bardzo proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda, jak Fuji 400H Pro lub Kodak Portra 160 NC prześwietlony o jakieś 1/1.5 EV przez jakieś jasne szkiełko.
    Be obscure clearly...

  3. #3

    Domyślnie

    podstawa w tych zdjęciach to lampy repo + praca na warstawach.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli jednak światło, światło i jeszcze raz światło... Oświetlenie reporterskie i blendy... No cóż, tego się po cichu spodziewałem Od dłuższego czasu zanosiłem się z zakupem jakiegoś dodatkowego oświetlenia plenerowego. Dzięki za podpowiedzi. Gdyby ktoś coś chciał dodać o samej obróbce to bardzo chętnie poczytam. Pozdrówka

  5. #5

    Domyślnie

    A ja myślę, że tam nie ma żadnych lamp reporterskich i świateł.
    Be obscure clearly...

  6. #6

    Domyślnie

    Też obstawiam brak dodatkowych świateł, a skóra podobna do tego co daje nikowski filtr Glamour Glow.

  7. #7

    Domyślnie

    zdradzisz technikę?
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Podstawa, to iść na zdjęcia o odpowiedniej porze dnia (roku), aby otrzymać efekt jak na zdjęciach z 1 postu. Do tego odpowiednie szkło i tyle. Później obróbka, ale co i jak - nikt Ci tu nie powie, byś musiał pytać osobę, która wykonała te zdjęcia. W/g mnie, też bez dodatkowego oświetlenia.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  9. #9

    Domyślnie

    RobertMiernik - co to jest filtr glamour glow?

  10. #10

    Domyślnie

    kml_brnski możesz podać linka do strony autora tych zdjęć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •