Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nikon d80 i analogowe obiektywy

    Mam zestaw Nikon D80 i obiektywy, których używałam z analogowym Nikonem F801x - Sigma 28-70 f/ 1:2.8 i Nikkor 70-210 f/1:4-5.6. Zauważyłam, że system pomiaru światła nie działa precyzyjnie (zdjęcia są najczęściej niedoświetlone) - czy powodem może być niepełna kompatybilność tych obiektywów z cyfrowym body? I czy jest na to jakaś rada? Dziękuję za odpowiedź.

    dominix5

  2. #2

    Domyślnie

    A mozesz pokazac jakies sample? Niedoswietlenie moze byc czysto subiektywne.

  3. #3

    Domyślnie Nikon D80 i analogowe obiektywy

    Dziękuję! To raczej niestety nie jest subiektywne - niedoświetlenie bywa znaczne, próbuję wtedy różnych programów i kombinacji przysłona-czas, ale nie zawsze jest przecież na to czas. Aparat najtrudniej radzi sobie przy zachmurzonym niebie, gdy nie ma bezpośredniego słońca. Najgorsze zdjęcia usuwam, ale znalazłam kilka troszkę lepszych, chociaż problem widać... Niestety zdjęć nie zamieszczam na żadnej stronie internetowej, mogłabym przesłać mailem (za ok. tydzień, po powrocie z wyjazdu), jeśli to nie kłopot.

  4. #4

    Domyślnie

    Są 3 możliwości:
    1) źle działa pomiar światła w aparacie
    2) wszystko działa dobrze, masz coś źle ustawione
    3) oba obiektywy są uszkodzone.

    Nie ma czegoś takiego, jak złe działanie ze starymi szkłami - pomiar światła w nikonie nie zmienił się od dziesiątek lat. Albo działa dobrze ze wszystkimi z cpu, albo ze wszystkimi źle.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - w takim razie sprawdzę ustawienia i działanie z innym obiektywem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •