Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Sowy z Ustronia

  1. #1

    Domyślnie Sowy z Ustronia

    Wybrałem się do Ustronia (www.lesnypark.pl)
    Mają tam miejsce pokazy sów (puchacz, puchacz wirgiński, puszczyk)

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.
    https://lh5.googleusercontent.com/-s...o/DSC_7430.JPG

    6.
    D7000

  2. #2

    Domyślnie

    Czy brak komentarzy spowodowany jest faktem, że są to ptaki w niewoli?
    D7000

  3. #3
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    3,4,5 zabiłeś ten wątek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    3,4,5 zabiłeś ten wątek.
    Mógłbyś to rozwinac?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Mógłbyś to rozwinac?
    To raczej oczywiste, że chodzi o ludzką ingerencję w przyrodę... To tak jakbym pokazał w tym dziale zdjęcia np. danieli, jeleni z zagrody.


    Jest też druga strona medalu.. bo jeśli te konkretne ptaki pochodzą z z jakiś interwencji i nie ma szans na ich powrót do naturalnego środowiska (z różnych przyczyn) to niby nie ma w tym złego...
    Szczerze i tak jestem przeciwny okazywaniu zwierząt dzikich w niewoli (obojętnie jakich)... nawet tłumacząc to jako formę edukacji, itp.
    Ostatnio edytowane przez gatewayfl ; 01-11-2013 o 21:28
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  6. #6

    Domyślnie

    Wiele razy były tu już zdjęcia zoo i podobnych parków.

    Jest na tym forum wielu "wyjadaczy", którzy spędzili wiele czasu w czatowniach i tym podobnych miejscach. Mam dla nich duży szacunek. Bez tego typu "trudu" (piszę w cudzysłowach, bo tak na prawdę dla wielu ten trud to przyjemność) nie powstałaby większość znakomitych zdjęć, które tutaj później oglądamy. Zawsze oglądając wątki z dziką przyrodą staram się doceniać ten wysiłek i dla mnie tym bardziej cenne są takie zdjęcia. To jest faktyczna różnica między zdjęciem sowy dzikiej i sowy w zoo/parku.

    Tym niemniej jest to forum fotograficzne i dla mnie taki wątek jest prośbą o ocenę moich umiejętności w warunkach dużo łatwiejszych. Zanim przejdę na wyższy "poziom wtajemniczenia" i spotkam tego typu ptaki w ich naturalnym środowisku to chciałbym się do takiego spotkania technicznie przygotować.

    Pewnie nikt nic nie odpisze, a ja się rozpisałem, ale trudno jak już napisałem to klikam "wyślij odpowiedź"
    D7000

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edmund Zobacz posta
    Zanim przejdę na wyższy "poziom wtajemniczenia" i spotkam tego typu ptaki w ich naturalnym środowisku to chciałbym się do takiego spotkania technicznie przygotować.
    Z tym się nie zgodzę.. nie ma porównania do fotografii np. ptaka w zoo, który już praktycznie nie reaguje na ludzi i można spokojnie na różnych ustawieniach się pobawić.. do ptaka w naturze, gdzie nie raz najmniejszy ruch go spłoszy... nie mówię już nic o refleksie i wyczuciu, innych zupełnie warunkach terenowych.

    Z resztą się zgodzę
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gatewayfl Zobacz posta
    To raczej oczywiste, że chodzi o ludzką ingerencję w przyrodę... .
    Czyli wg. Ciebie nie powinno się pokazywac takich "drastycznych" zdjec?
    A ja myślałem, ze to jest forum fotograficzne ... a nie obrońców przyrody ....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    A ja myślałem, ze to jest forum fotograficzne ... a nie obrońców przyrody ....
    Fotograf też może być obrońcą przyrody, da się to pogodzić...


    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    3,4,5 zabiłeś ten wątek.
    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Mógłbyś to rozwinac?
    Podpowiedziałem Ci co timi miał na myśli..
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  10. #10
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=6868;3243317]Czyli wg. Ciebie nie powinno się pokazywac takich "drastycznych" zdjec?
    A ja myślałem, ze to jest forum fotograficzne ... a nie obrońców przyrody ....[/QUOT

    Zobacz jedna kwestie, ptak jest z "niewoli" i fotografujący mógł się bardziej przygotować a tak mamy 3-coś w tle obstawiam ze to ciężarówka, mocno odkuwające uwagę, 4-ucieta ręka, 5- analogicznie ucięta głowa. Autora zdjęć mogę zapewnić ze takie zdjęcia niestety nie pomogą w fotografowaniu ptaków żyjących w naturze. To są troszkę inne warunki, począwszy od wykładania żarcia (myszy) poprzez godz , tyg spędzone na obserwacjach. Chodzę już z 8 lat i nigdy nie spotkałem sowy a musisz mi wierzyć szczęście fotograficzne do spotkań ze zwierzakami mam mega duże .
    Większość fotografów przyrody to jej obrońcy, to przeciwnicy polowań, zabijania zwierząt. Ludzi którym nie obca jest krzywda ludzka. I to potem wpływa na ich życie prywatne-staja się lepszymi ludźmi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •