Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Nodal Ninja - jakie akcesoria?

    Chcę zakupić do nikona D700 z sigmą 15mm fish eye Nodal Ninja 4 Start Package. Z tego co wyczytałem, to raczej nie będzie mi potrzebne RD8 czy RD16, ale zastanawiam się, czy nie powinienem przypadkiem zakupić levellera i adapteru do nadira. Może ktoś doradzić?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ro tator chyba jednak sie przyda bardziej niz adapter, leveler tez dobra sparawa, choc tez mozna sie obejsc

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Ten rototor, który jest w start package nie wystarczy?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Ten rototor, który jest w start package nie wystarczy?
    doogladalem sobie i chyba wystarczy wczesniej rotatora nie bylo, ciekawe tylko czy ma mechanizm "klik" bo to ulatwia sprawe (ustawiasz 6 klików, i nie musisz patrzec na podzialke, tylko przesuwasz, o jeden)
    z dwoch dodatkowych pare razy robilem bez levelera i dalo rade (bo zapomnialem) chciaz przydal sie na nierownych powierzchniach, adaptera uzywam teraz czesto, ale jak nie mialem to robile z reki i tez nie bylo zle

  5. #5
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nie wiem jak inne rotatory ale RD16 ma 'kliki' (kulka w pokretle wskakuje w otwor wewnetrznego tubusa wiec czuc kiedy jest odpowiednia pozycja). Taki RD16 ulatwia mocno zadanie, ale jezeli ktos ma jedno szklo to moze nie musi wydawac tyle kasy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Nie wiem jak inne rotatory ale RD16 ma 'kliki' (kulka w pokretle wskakuje w otwor wewnetrznego tubusa wiec czuc kiedy jest odpowiednia pozycja). Taki RD16 ulatwia mocno zadanie, ale jezeli ktos ma jedno szklo to moze nie musi wydawac tyle kasy
    ze RD 16 i RD8 ma kliki to wiem bo uzywam
    zastanawiam sie tylko czy ten rotator w zestawie ma

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Z tego co widze to ma 10 degree/12 degree reversible detent ring, wiec jest szansa, ze tez kliknie

  8. #8
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na NN4 Start Package i leveler.
    Ten podstawowy rototor ma wymienne pierścienie. "Klik" z tego co wyczytałem jest wyczuwalny
    Leveler kupiłem, bo nie mam zamiaru później siedzieć i prostować panoram - wykluczę to przy fotografowaniu. Polecano mi zamiast levelera głowicę kulową. Posiadam takową, ale rozmiar wyklucza jej użycie w niektórych sytuacjach, poza tym, nie wydaje mi się, żeby była o wiele szybsza.

    Adapteru nodal nie zakupiłem, powinienem poradzić sobie bez niego, dotychczas nie miałem z tym problemu (choć na początku jak robiłem panoramy, to fotografowałem statyw i później godzina zabawy w PS...)
    Ostatnio edytowane przez foto4deg ; 27-06-2013 o 14:20

  9. #9

    Domyślnie

    ja uzywasz jednego obiektywu, to pierscienie sa ok, zakladasz raz i styka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •