Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie METZ M52 AF1 Digital

    Hej.

    Metz ma nową lampkę. Z obrotowo-dotykowym wyświetlaczem Z poważniejszych rzeczy to ma mieć tryb Master i Slave. Wydaje się, że jest to odpowiedź na SB700 (Master/Slave) i Di866 (wyświetlacz). Ot taki udoskonalony M50AF1.

    Dane techniczne tutaj.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    jest też news na optycznych
    Wydaje mi się, że fajna lampka dość solidna odpowiedź na SB700- według mnie. Ciekawe jak z ceną- jak nie poszaleli to może i bym dokupił do mojego obecnego Metza
    jak walną za wysoko, to chyba wolałbym 58 AF-2
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  3. #3

    Domyślnie

    Jest już na cyfrowe.pl w cenie 898 zł.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #4

    Domyślnie

    ma już ktoś to błyskadło?
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  5. #5

    Domyślnie

    Widać nikt się na lampę nie rzuca. W necie nie ma żadnych informacji oprócz noty prasowej. Szkoda, bo myślę, że jest to dobra alternatywa dla sb700. Sam zastanawiam się nad wyborem: M52 czy sb700. Cena podobna. Ponadto M52 ma już w komplecie podstawkę slave i etui. To już jakiś postęp w stosunku do poprzednika M50
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  6. #6

    Domyślnie mam

    Witam.
    posiadam 52 af-1 od tygodnia i nie miałem jeszcze specjalnie czasu się nią zabawić a dziś mogę tylko powiedzieć ze fajny i solidny plastik. Nieco bardzij szorstki niz sb 700 ale idealnie wykońcony.
    Dotykowy wyświetlacz troszkę denerwuje przy próbie szybkich zamian ale trzbea sie przyzwyczaić. Nie znaczy że źle działa bo jest rozsądnie zaplanowane ale do celu dojdziesz sporo później niż w SB. jak znajdę czas na testy kliknę jecze cosik.....
    cena zakupu 839zł
    d610/d7000/d80/S18-55/N50mm 1.8/N10,5mm/N28mm f1,8/sb700/52AF-1/YN-622N

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniekf Zobacz posta
    Witam.
    posiadam 52 af-1 od tygodnia i nie miałem jeszcze specjalnie czasu się nią zabawić a dziś mogę tylko powiedzieć ze fajny i solidny plastik. Nieco bardzij szorstki niz sb 700 ale idealnie wykońcony.
    Dotykowy wyświetlacz troszkę denerwuje przy próbie szybkich zamian ale trzbea sie przyzwyczaić. Nie znaczy że źle działa bo jest rozsądnie zaplanowane ale do celu dojdziesz sporo później niż w SB. jak znajdę czas na testy kliknę jecze cosik.....
    cena zakupu 839zł
    Jak się obraca głowicą to ma się wrażenie że zaraz się wszystko ułamie :P to mnie najbardziej wkurza. Nie chodzi ładnie, płynnie z oporem, tylko trzeba najpierw podejścia jak przy otwieraniu weka i dopiero potem łapie luz. Psuje całe wrażenie. No i gdzieś tam w palniku coś tam stuka samo z siebie. Niby made in germany a trochę chińszczyzną zajeżdża.

    Wyświetlacz pseudo-dotykowy, tzn działa na ten stary sposób, tzn na te stykające się blachy i to tylko w miejscach "przycisków". W sumie jakby zrobili zwykłe przyciski góra dół i ok to wyszłoby na to samo, ale 'innowacja'. Minus ogromny, że przejechanie z +2 EV do -2 EV zajmuje jakieś 10 sekund (trzeba klepnąć w ten ekranik i odczekać małego laga)

    A poza tym jest w pieruny mocna, w ciasnym pomieszczeniu na manualu można zabić światło zastane na minimalnej mocy. Wszystko działa należycie, szkoda że nie dali jak do sabiny filtra CTO, a dyfuzor wbudowany jest bardziej do szerokich kątów.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Jak się obraca głowicą to ma się wrażenie że zaraz się wszystko ułamie :P to mnie najbardziej wkurza. Nie chodzi ładnie, płynnie z oporem, tylko trzeba najpierw podejścia jak przy otwieraniu weka i dopiero potem łapie luz. Psuje całe wrażenie. No i gdzieś tam w palniku coś tam stuka samo z siebie. Niby made in germany a trochę chińszczyzną zajeżdża.

    Wyświetlacz pseudo-dotykowy, tzn działa na ten stary sposób, tzn na te stykające się blachy i to tylko w miejscach "przycisków". W sumie jakby zrobili zwykłe przyciski góra dół i ok to wyszłoby na to samo, ale 'innowacja'. Minus ogromny, że przejechanie z +2 EV do -2 EV zajmuje jakieś 10 sekund (trzeba klepnąć w ten ekranik i odczekać małego laga)
    I stąd zamiast wydać 839 zł wolę dołożyć 150-170 zł i kupić... SB-700.
    Sam się kiedyś zastanawiałem nad alternatywą dla lamp Nikona i... doszedłem do wniosku, że tylko SB (jak dla mnie SB-700 jest the best).
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    I stąd zamiast wydać 839 zł wolę dołożyć 150-170 zł i kupić... SB-700.
    Sam się kiedyś zastanawiałem nad alternatywą dla lamp Nikona i... doszedłem do wniosku, że tylko SB (jak dla mnie SB-700 jest the best).
    Nie zrozum mnie źle, ale jakbym miał drugi raz kupić też wziałbym tego Metza. Pożaliłem się trochę na plastikowość, natomiast nie umniejsza to ani trochę faktu, że jest on dużo mocniejszy od Sabiny, a przecież to powinien być czynnik decydujący. SB jest spoko do studia, ale w plenerze zapięty do softboxa, albo dużych pomieszczeniach Metz będzie poprostu lepszy od niego. No i nie brakuje mu niczego w porównaniu do SB - wszystkie CLS majstry, światła modelujące, synchro z krótkimi czasami itd posiada. Jedyny minus, który mógłbym wskazać, poza plastikowością, jest taki że podobno ma problemy ze współpracą z Phottixem. Choćby z tego powodu pomyślałbym jeszcze nad Nissinem albo YN 565, ale na pewno nie SB. Póki co Odina nie używam i pewnie nie będę więc nie mam się co martwić.

  10. #10

    Domyślnie

    Oczywiście ocena uzytego plastiku to indywidualna sprawa i choc jestem w stanie przychylic się do oceny plan3s to przyznam że bawiłem sie juz o wieeeeeele gorszymi lampkami . jak dla mnie to brakuje jej tylko blokady przypadkowego przestawienia palnika tak jak np sb700 .
    Najważniejsze, że błyska równo i MOCNO. zauważyłem jedna przypadłość Metza, otóż przy zdjęciach seryjnych przytyka się po 4 a czasami nawet 3 błysku ......SB700 błyska tak długo aż zapchasz bufor( eneleop XX). Jak dla mnie to aktualnie jedyna ważna różnica między 52af1 a sb700.
    Gdybym jeszcze raz miał zakupić DRUGĄ lampę wybór ponownie padł by na 52af.
    d610/d7000/d80/S18-55/N50mm 1.8/N10,5mm/N28mm f1,8/sb700/52AF-1/YN-622N

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •