Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pierścien odwrotnego mocowania

    Mam prośbę do osób mających pojęcie o pierścieniu odwrotnego mocowaniaBR-2A. Mam manualnego Nikkora 28 3.5 Ai i chce do niego dokupić pierścień odwrotnego mocowania. Mógłby mi ktoś przybliżyć tematykę makro z w/w zestawem.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam

    Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    Używam sporadycznie BR-2A z nikkorem 50mm i powiem tylko tyle, że trzeba się nieco wyuczyć celowania z ostrością.

    GO przy odwrotnym mocowaniu jest ekstremalnie mała, i jak zapewne wiesz, ostrość uzyskasz jedynie poprzez przybliżanie i oddalanie soczewki od "obiektu fotografii". Jak dla mnie minusem tego rozwiązania jest fakt, że bardziej płochliwe robaczki bankowo uciekną. Niestety pierścień nie zastąpi porządnego obiektywu macro
    Ostatnio edytowane przez kamisz ; 15-06-2013 o 12:42

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej kupić oryginalny BR-2A czy jakiś zamiennik?

  4. #4

    Domyślnie

    Pajączek, we framudze drzwi, podczas bardzo wietrznej pogody, więc się mocno bujał. Wielkość pajączka - mniej więcej pół paznokcia. Szkło: 35/2D zamontowany odwrotnie:
    Tak jak kolega napisał wcześniej, bardzo trudno jest ustawić ostrość. Nie masz też pomiaru światła. Ale da się
    O zamiennikach nie słyszałem, ale ten pierścień nie jest przecież drogi.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Jest oryginalny Nikona za ponad 100 lub nie oryginalny za około 25.

  6. #6

    Domyślnie

    A to nie wiedziałem. Nie znam tego zamiennika, to się nie wypowiem. Dla mnie te 100 to nie jest wielka suma, ale też piechotą nie chodzi, więc bym się przyjrzał. Elektroniki w tym niema, więc w sumie zamiennik może być spoko.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zamiennik nie ma to znaczenia, to jest po prostu kawałek metalowego mocowania.

    W domu zerknę wieczorem na pierścień, czy na coś trzeba by uważać, ale sądzę, że spokojnie możesz kupić zamiennik.

    Tutaj jest org. http://abfoto.pl/szukaj-o_s_0_1.html...earch_simple=1

    A zamienniki faktycznie na alledrogo od 25zł wiszą.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki, daj znac co i jak i mozesz pokazac jakies sample z tego zestawu?

  9. #9

    Domyślnie

    Sorka, że dopiero dzisiaj, ale wczoraj nie miałem czasu. Zerknąłem na pierścień, i myslę, że spokojnie możesz brać zamiennik, nie widzę nic takiego co mogłoby wadzić, no chyba, żeby zrobili prawdziwą fuszerę produkując zamiennik, ale wierzyć mi się nie chce.

    Tutaj na szybko strzeliłem 2 fotki pokazujące skalę odwzorowania z obiektywem 50mm, robione na przysłonie f8, iso 4000, nic nie wyostrzane, z rawa wyeksportowane do jpeg i to wszystko.



    ucho igielne

    Ostatnio edytowane przez kamisz ; 26-06-2013 o 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •