Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Najlepsza jakość zdjęć do 1500zł

    Witam wszystkich na forum z racji, iż jest to mój pierwszy post ; )
    Nosiłem się z założeniem tematu już od dłuższego czasu, jednak wolałem najpierw zasięgnąć informacji przeglądając różne fora, oraz szukając na własną rękę aby mieć rozeznanie w temacie.
    Co do moich umiejętności określił bym je jako ambitny amator ; ) Robiący zdjęcia okazyjnie , jednak przykładający się do tego co robi, aby wycisnąć ze sprzętu maksymalną jakość zdjęcia oraz porostu zrobić porządne zdjęcie. Mój poprzednik to leciwy Panasonic L7Z.
    Co do budżetu jakim dysponuje mogę przeznaczyć na niego maksymalnie 1500zł i ani gorsza więcej, już tak suma jest mocno naciągnięta, wolałbym nawet coś troszkę tańszego.
    Aparat będzie dość mocno uniwersalny, imprezy, wakacje, krajobrazy, fotki codzienne. Zależy mi także na możliwie jak najlepszym kręceniu filmów HD

    Najważniejsze cechy dla mnie:

    Najlepsza z możliwych jakość zdjęć w dzień i w nocy (mocne soczyste barwy, dobra ostrość)
    Jakość filmów


    Reszta to tylko miłe dodatki

    (tekst ponieżej chciałem przekreślić, lecz forum nie pozwala na taka operacje, więc zmieniłem kolor)
    Po wstępnej analizie aparatów wybrałem takie modele: (kolejność ma znaczenie)

    1. Sony HX200V (mój pierwszy strzał, który do dnia dzisiejszego jest pojmowany jako mój top1, jednak jego testowe fotki widziane w necie spędzają mi sen z powiek...)
    2. Nikon Coolpix P520 (Nowszy brat P510 z którym cały czas zestawiałem hx200, wszystko piękniej a nawet lepiej niż w 200 jendak jakość wykonania aparatu nie daje mi spokoju)
    3. Nikon Coolpix P510 (Jw.)
    4. Canon PowerShot SX50 HS (Chyba najlepszy z całej stawki jeśli chodzi o moje wymagania, jednak dość znacznie wykracza poza mój budżet, warto poczekać i dołożyć?)
    5. Canon PowerShot SX40 HS (brak większych infromacji, pozatym że jest to dość leciwy model)
    6. PANASONIC Lumix DMC-FZ150 (brak większych informacji)

    Proszę o skomentowanie moich przemyśleć, a także o pomoc w wyborze a także własne sugestie co do mojego wyboru. Chętnie zobaczę także jakieś nowe modele, których nie zaproponowałem a uważacie że są lepsze od przedstawionych.


    Po małej przerwie przeznaczonej na testy, po tourne po sklepach i wielu rozkminach, przekonałem się, że jednak super zoom to wynalazek nie dla mnie. Bardzo ubolewam nad tą zmianą, ale jednak wygrała jakość zdjęcia nad innymi bajerami (chyba, że ktoś jeszcze zaproponuje coś co mnie przekona ; ))

    Chodząc po sklepach i rozmawiając z wieloma sprzedawcami, w jednym sklepie zatrzymałem się na dłużej, ponieważ spotkałem rzetelnego i dobrze znającego się na rzeczy sprzedawce, który po dłuższej rozmowie zaproponował mi stosunkową nowość jaką jest NIKON P330.
    Od samego początku spodobał mi się on, a także był zachwalany przez sprzedawce.

    Teraz najważniejsze!
    Jestem praktycznie zdecydowany na NIKONA P330 tylko pytanie do Was...

    1.) Co myślicie o tym aparacie? (dość mało informacji w internecie)
    2.) Jakieś lepsze alternatywy od tego NIKONA?
    3.) Czy warto dać za niego 1350zł? (czy nie lepiej np. Panasonic Lumix DMC-TZ30, Sony Nex F3, Panasonic GF3, Sony HX20V)
    4.) Panasonic DMC - FZ62 jako komplromis między superzoomem a jakością?


    Liczę na Wasze finalne wypowiedzi, ponieważ w tym tygodniu będę chciał zamknąć ten temat i kupić aparat
    Ostatnio edytowane przez Wojtas87 ; 03-06-2013 o 18:12

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Kupisz kompakta, to po krótkim czasie stwierdzisz że czegoś brakuje. Z wymienionych przez Ciebie aparatów osobiście wybrałbym pomiędzy Sony Nex F3, Panasonic GF3. Choćby tylko ze względu na możliwość zmiany obiektywu.

  3. #3

    Domyślnie

    P330 nie jest wart tych pieniędzy. Bierz NEX F3 - będziesz miał normalnej wielkości matrycę APS-C, a nie wielkości paznokcia. Tu masz wiarygodne porównanie na DXO.

  4. #4

    Domyślnie

    masz w tym trochę trochę racji, jednak w przyszłości nie planuje wydawać już nic na aparat, czyli aparat musiałby mieć kitowy obiektyw na bardzo wysokim poziomie, bo nie zmienię go już.

    Jestem bardzo nakręcony na tego NIKONA, boję się zaryzykować mając o nim dość małą wiedzę, dlatego liczę na Was, lub na jakieś inne sprawdzone typy

  5. #5

    Domyślnie

    W Nikonie obiektyw jest taki sobie. Kompakty z dobrymi obiektywami to Olympus XZ, Panasonic LX, Samsung EX i pewnie coś by się jeszcze znalazło się tam raczej zapomnij o wysokim ISO. Ja to widzę tak, albo NEX albo jeden z wymienionych. Oly do video kiepski. A P330 niczym specjalnym się nie wyróżnia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ehh, zawsze jak już coś sobie wynajdę to musi ktoś zbić mnie z tropu - i dobrze ; )

    Szczerze, wszystkie zaproponowane przez Ciebie modele, jak na moje oko mają dużo gorsze video. Co do zdjęć ciężko jest mi się wypowiedzieć, ponieważ aż tak dużych różnic nie widzę - jestem bardziej ogarniętym amarotem.
    Samsung EX2f nie zrobił na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Szkoda że P330 jest stosunkowo nowością i mało osób może się wypowiedzieć po przeprowadzeniu własnych testów a nie opierając się tylko na czystych parametrach.

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz dobre video w kompaktowych wymiarach to dołóż do Sony RX100, a jak wielkość Ci nie straszna to NEX jest bardzo dobrym wyborem. Jak banglasz po angielsku to poczytaj to.

  8. #8

    Domyślnie

    Wojtas87 za 400-450 zł masz na allegro body NX5, a za 500-600 zł NX5 z 18-55 mm (używki, ale w bardzo dobrym stanie). Dokupujesz potem 16 mm lub 30 mm, zależnie od upodobań i masz zestawik w cenie góra 1300-1400 zł ze świetnymi obiektywami i matrycą APS-C i wizjerem (nie gorszym niż w kompaktach). Mam NX10 trzeci roczek (leci), jakość obrazka w NX5 jest identyczna. Podobno szumy na wysokim iso są nieznośne, ale nie dla mnie, hehe, kompakty wysiadają, jeden po drugim.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zanabyłem zaledwie kilka dni temu Coolpixa P7700 i jak na razie po wywołaniu pierwszych fotek w formacie 15x21 naprawdę nie narzekam. Cena może na dzień dzisiejszy deczko wyższa ale zawsze można trafić okazję a wg mnie aparatek jest naprawdę sensowny i konkretny.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc i za cenne uwagi.

    Muszę podjąć męską decyzje w końcu, bo takie odwlekanie i szukanie w nieskończoność już mnie męczy, może będę tego żałował, ale na 90% kupie Nikona P330, biłem się też z Samsungiem EX2F, ale jakoś nie przemawia do mnie.

    Jeśli ostatecznie chcecie mnie odwieść od tego zakupu to proszę bardzo czekam na konstruktywną krytykę, a także cały czas na lepsze wyjście z sytuacji.
    Po aparat będę jechał jakoś w weekend, więc jeszcze wszystko może się zmienić ; )

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •