Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    nikt7wazny5
    Gość

    Domyślnie nikon d3100 i obiektyw do portretów..

    Witam! zwracam sie z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego obiektywu do mojego nikona, aktualnie korzystam tylko z d3100 + 18-105 /3.5-5.6.
    zastanawiam się nad jaśniejszym szkłem do portretów. chodzi mi o standardowe zdjęcia od piersi/pasa w górę z twarzą ale i (GŁÓWNIE) foty w plenerze. myślę nad 35mm a 85mm przyglądałem się tez 50 jednak myślę że chyba słusznie odpada..
    najbardziej odpowiada mi 85. doradzano mi wybór 35 a nieco później dokupić 85 jednak nie mam odpowiednich funduszy na 2 obiektywy. wolałbym kupić jeden skuteczny i najodpowiedniejszy aby mieć z czego korzystać przez pare lat. boje się że może to być zbyt duża porywczość jednak jestem tylko amatorem, zdjęcia robię dla siebie i znajomych czy krewnych, chcę mieć jeden dobry.
    wiem że oba te obiektywy różnią sie od siebie jednak wolę zrezygnować z jednej czy dwóch cech z danego by kupić ten drugi lepszy choć bez nich..
    druga strona, czy sprawnie będzie działał pod tym aparatem?
    ma ktoś próbki zdjęć z tym modelem?

    no i światło f/1.4 czy f/1.8????!!
    przeglądałem wiele galerii i wypowiedzi jednak każdy mówi co innego. nigdy nie miałem okazji osobiście przekonać się z którym lepszy -.-

    moja wizja to 85 f/1.4 ale czy słuszna?


    temat pewnie już nudny i żmudny, przez to że wielokrotnie występował na tym forum jednak nadal nie znalazłem odpowiedniego wątku który pomógłby mi z wyborem więc prosiłbym o udzielanie informacji..
    Ostatnio edytowane przez nikt7wazny5 ; 24-04-2013 o 18:54

  2. #2

    Domyślnie

    Tu masz ceny Nikkora 85mm 1.4G (z silnikiem, bo tylko z takim będzie Ci działać AF) http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/1375439 - tak na ochłodę.

    ps. 85mm f1.8G kosztuje trochę mniej: http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/3798889
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikt7wazny5 Zobacz posta
    [...] myślę nad 35mm a 85mm
    [...] najbardziej odpowiada mi 85. doradzano mi wybór 35 a nieco później dokupić 85 jednak nie mam odpowiednich funduszy na 2 obiektywy. wolałbym kupić jeden skuteczny i najodpowiedniejszy aby mieć z czego korzystać przez pare lat
    85 f/1.8G to koszt od 1800 zł w górę.
    35 f/1.8G to koszt ok. 750 zł.

    Od Ciebie zależy jaką kasę chcesz poświęcić na zakup obiektywu. Ja nie szalałem i wybrałem "na lata" opcję nr 2. I nie żałuję...
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Ja myślę, że używanie aparatu nie do końca tak działa (a przynajmniej nie dla każdej osoby). Nie ma ogólnego wyznacznika "dobry obiektyw", raczej jest "dobry do danego celu". Dużo bardziej uniwersalny jest 35/1.8, tym bardziej, że pozwala robić zdjęcia również w pomieszczeniach, a nie tylko w specjalnym studio lub na dworze (w plenerze). Również uniwersalny jest np. Tamron 17-50/2.8 (kurczę, już trzeci wątek pod rząd, w którym go zachwalam, muszę uważać), tyle że ciut gorzej się spisuje przy słabym świetle (ciut gorsza jasność), natomiast WYDAJE MI SIĘ, ŻE przy 50/2.8 daje podobną głębię ostrości, jak 35/1.8. Na pewno ja, jako osoba nieobdarzona jakimś przesadnym nadmiarem doświadczenia w fotografii, jeśli miałbym się ograniczyć tylko do jednego obiektywu (zamiast tych, co w stopce), to wziąłbym właśnie T17-50.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5
    Cekaji
    Gość

    Domyślnie

    35/1.8 no jest super rzeczywiście.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cekaji Zobacz posta
    35/1.8 no jest super rzeczywiście.
    Mam nikona d3100 z obiektywem 35mm 1.8G i jestem zadowolony - za te cene nie ma lepszego szkła.

    tu masz przykładowe zdjęcia zrobione tym szkłem (na różnych body), możesz zobaczyć możłiwości szkiełka.
    Jest ono godne uwagi i z powodzeniem je polecam.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=188002



    Szkło możesz kupić już za +650 pln. - ps. ja swoje wy;licytowałem za 605
    Poniżej przykładowa aukcja.
    http://allegro.pl/nikkor-af-s-dx-35m...203059309.html
    Ostatnio edytowane przez meshsmoth ; 25-04-2013 o 15:30 Powód: dodanie wpisu

  7. #7

    Domyślnie

    Ja do swojego d3100 kupiłem najpierw 35kę i był opad szczeny, po roku kupiłem 85kę i od kilku miesięcy praktycznie cały czas na body. Do portretów i nie tylko zdecydowanie 85 bokeh przepiękny i sprawdzaj czy nie mają BF FF.
    D750 / / d500 / / N24-120f4 / / N35 1.8ed / / N85 1.8g / / N200-500vr / / sb700 /..... https://www.flickr.com/photos/114176014@N04/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikt7wazny5 Zobacz posta
    zastanawiam się nad jaśniejszym szkłem do portretów. chodzi mi o standardowe zdjęcia od piersi/pasa w górę z twarzą ale i (GŁÓWNIE) foty w plenerze. myślę nad 35mm a 85mm przyglądałem się tez 50 jednak myślę że chyba słusznie odpada..
    najbardziej odpowiada mi 85.
    Od 50mm w gore, 85mm nawet lepsze bo w razie potrzeby bedzie mozna skadrowac ciasniej.

  9. #9
    nikt7wazny5
    Gość

    Domyślnie

    Skupiam się na fotografowaniu ludzi i zwierząt w plenerze, to mnie najbardziej intryguje.

    Nie ukrywając lepszą opcją dla mojego portfela byłaby 35, jednak kurcze, nie można być całe życie dusigroszem.. wole nadłożyć pare stów ale mieć coś co skutecznie mnie zadowoli..

    hm, no okej, ale jak ten czy drugi sprawdza sie z d3100?!
    inaczej będzie sie sprawować pod D90, D300 a jeszcze inaczej pod D700..
    potrzebuje ten dokładnie model bo już pare razy wkopałem sie na "tej" różnicy aparatów -.-
    są jakieś stronki gdzie można przetestować/znajdują sie dokładne informacje o zachowaniach szkła z danym aparatem?

    jeszcze mała prośba..
    dodawajcie do waszych wypowiedzi, jesli już piszecie że posiadacie ten sprzęt, w jakich warunkach działaliście z danym obiektywem i w jakim świetle. no i nie krępujecie sie wyrzucać wszelkich wad szkła

  10. #10

    Domyślnie

    I z 35 i 85 będziesz zadowolony. Więcej zdjęć zrobisz 35mm, ale te z 85mm będą Ci się bardziej podobać. Jeśli ze światłem 1.4 to polecałbym oba od Sigmy.
    O 50mm posiadacze DX piszą, że ta ogniskowa jest nijaka.
    Polecam stronę http://pl.pixel-peeper.com/ na której możesz pooglądać zdjęcia na różnych korpusach i obiektywach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •