Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakie radio - manualne ustawianie mocy każdej z lamp

    Który zestaw do radiowego wyzwalania lamp (mam SB-900, SB-800 oraz SB-600 i Nikona D600) pozwoli mi wyzwolić min. 2 lampy i manualnie ustawić moc błysku?

    Chodzi o to, żebym mógł zmieniać moc błysku z poziomu aparatu/nadajnika/lampy na nadajniku.

    Nie potrzebuję automatycznego ustawiania mocy błysku, ale nie chcę musieć podchodzić do lampy za każdym razem, gdy chcę zmienić moc błysku którejś z lapm.

    Co polecacie? PW i RadioPopper niestety odpadają ze względu na cenę.
    "Best wide-angle lens? Two steps backward" and "look for the 'ah-ha'." Ernst Haas

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Skoro odpada PW i RadioPopper ze względu na cenę, to pozostaje jeszcze Odin ( nie wiem jak działa http://fotozakupy.pl/wyzwalanie-i-st...n-nikon,16712s ) lub oczekiwanie na PK II, który pewnie też tani nie będzie; dlatego wolę używać PK I i Per Pedes.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Per Pedes.
    A to ki pieron?

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    A to ki pieron?
    Per Pedes - łac. pieszo, na piechotę

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie no Per Pedes odpada szkoda butów

  6. #6

    Domyślnie

    Sam zastanawiałem się swego czasu nad Odinem, ale okazało się, że zestaw nadajnik + dwa odbiorniki kosztowałby niemal tyle co dałem za używany zestaw Pocket Wizarda... W tej sytuacji i przy tej konfiguracji lamp najtańszym (bo w tym momencie darmowym - wszystko co potrzebne już masz) jest korzystanie z CLS gdzie ustawiasz sobie lampy na manual z poziomu aparatu... możesz korzystać z lampy wbudowanej lub podpiąć na sanki aparatu SB 900 w trybie Master. Ograniczenia: lampy muszą się "widzieć", może nie do końca działać w pełnym słońcu... Ale działa i to nawet bardzo ładnieAlternatywą jest rozwiązanie, które podał Art Erie

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    A jakie polecacie najtańsze radia, na których można polegać, mają dobry zasięg, zawsze wyzwalają i mają czas synchro przynajmniej 1/200? Oczywiście wszystko w manualne, chodzi o samo wyzwalanie.
    "Best wide-angle lens? Two steps backward" and "look for the 'ah-ha'." Ernst Haas

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    rf 603 photix strato II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •