Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jak na szlakach w Tatrach?

    Witam!
    Jak w tytule, duzo sniegu na szlakach w Tatrach? Dlugi weekend mysle o wyjezdzie w gory i nie wiem co tam zastane. Lubie wedrowki po gorach, ale nart nie znosze
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #2

    Domyślnie

    duzo sniegu na szlakach w Tatrach?
    Może widok z kamer coś wyjaśni: http://zipi.r-k.pl/warunki/index.html


    pzdw

    Q
    Gyöngyhajú lány

  3. #3

    Domyślnie

    Wysoko, w normalnych latach na weekend majowy w Zachodnie narty, a w Wysokie raki. A w tym roku spalone jeszcze w kwietniu więc sobie pomnoż przez odpowiedni współczynnik


    Wysłane z mojego Nexus 7
    NIKON forever

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Witam!
    Jak w tytule, duzo sniegu na szlakach w Tatrach? Dlugi weekend mysle o wyjezdzie w gory i nie wiem co tam zastane. Lubie wedrowki po gorach, ale nart nie znosze
    Witaj

    W miniony wtorek Kasprowy - Świnica, od Świnickiej przełęczy raki + czekan - śnieg twardy zmrożony bo wczas rano ... piekna samotna wsinaczka zero ludzi na szycie godzinka, powrót koło południa więc miękko od słonka!

    W miniony piątek Kasprowy-Świnicka Przełęcz-Kocioł w dół-trawers pod Zachodnią Kościelca-Karb - Kościelec - Gąsienicowa. Tym razem bardziej miękko wyższa temperatura więc w większości czekan i kije ... zero ludzi na szczycie koło godzinki....w zejściu z Kościelca założyliśmy raki ... śniegu dużo - trawers pod ścianą to zapadanie się po pas - mordęga była, tak samo zejście z Małego Kościelca w kierunku Gąsienicowej.

    Warunki były ekstra ... jakieś mini relacje napiszę w wolnej chwili ...
    Teraz Lady Ku

  5. #5

    Domyślnie

    zapomniałem o najważniejszym:

    Lawionowo była ogłoszona stabilna 2 - ka

    w Piątek: Zaobserwowano 1 lawinka samoczynna spod ściany Świnicy około 11, druga większa podcięta przez skiturowców.
    Lawinisk zaobserwowaliśmy z 4 ... śnieg raczej stabilny...

    Krakusy oczywiście już są i ... powoli przekwitają
    Teraz Lady Ku

  6. #6

    Domyślnie

    A ja jeszcze polecam zajrzeć tutaj: http://kamery.topr.pl/kamery.html#Morskie_Oko_Rysy
    Podstawa przed każdym wyjazdem, ba przed każdym wyjściem w góry.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meshsmoth Zobacz posta
    A ja jeszcze polecam zajrzeć tutaj: http://kamery.topr.pl/kamery.html#Morskie_Oko_Rysy
    Podstawa przed każdym wyjazdem, ba przed każdym wyjściem w góry.
    taa... jakbym się wybierał na narty i chciał sprawdzić czy jest śnieg to mógłbym z tego skorzystać ...
    z całym szacunkiem do TOPR, niektóre "pomoce" z ich strony są kompletnie do bani ... wiem co mówię bo często monitoruję pogodę i warunki w Tatrach ...
    Teraz Lady Ku

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar vegetables
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam.

    Wczoraj robiłem Wołowiec przez Grzesia i znośnie, snieg rozmiękły czasem się zapada, ogólnie nie jest źle, bez sprzętu spokojnie można wyjść.

  9. #9

    Domyślnie

    śniegu full i na majówkę będzie to samo, a nawet trudniej bo warunki będą zmienne - tzn na południowej ekspozycji wytopione a gdzie indziej śnieg. trzeba się zaprzyjaźnić z nartami - po zwykłym szlaku idzie się szybciej (nie wspominając o niezapadaniu się) a zjazd czasowo to już w ogóle inna bajka

  10. #10
    7tomas7
    Gość

    Domyślnie

    Teraz już jest w miarę dobrze, ale za to zimno i deszczowo. Wróciłem z Zakopanego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •