Close

Strona 37 z 88 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #361

    Domyślnie

    Jak wyżej.

    Miałem martwy piksel na lcd, ale się odlepił jak go przetarłem

  2. #362

    Domyślnie

    dzięki Panowie, wygląda chyba na źle spasowany fabrycznie
    muszę pomyśleć, czy serwisować go od razu, czy czekać, aż się popsuje
    pozdrawiam
    Artur

  3. #363

  4. #364

    Domyślnie

    Trochę go w weekend potestowałem, wybierak działa jak trzeba, jakieś omamy chyba miałem, albo się dotarł Co do zdjęć to coś nie bardzo przekonują mnie kolory z niego i nie jest to kwestia ustawień WB. Po prostu przyzwyczajony jestem do trochę innych (długo miałem Fuji - s3pro, s5pro, x100, a potem Leica). Sam w sobie sprzęt jest świetny, ale nie wiem, czy się przekonam do niego, jednak kwestia przywzyczajeń jest duża (tak było jak wróciłem do s5pro po przygodzie z D700). Kusi mnie któryś z nowych Fuji
    pozdrawiam
    Artur

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artful Zobacz posta
    Trochę go w weekend potestowałem, wybierak działa jak trzeba, jakieś omamy chyba miałem, albo się dotarł Co do zdjęć to coś nie bardzo przekonują mnie kolory z niego i nie jest to kwestia ustawień WB. Po prostu przyzwyczajony jestem do trochę innych (długo miałem Fuji - s3pro, s5pro, x100, a potem Leica). Sam w sobie sprzęt jest świetny, ale nie wiem, czy się przekonam do niego, jednak kwestia przywzyczajeń jest duża (tak było jak wróciłem do s5pro po przygodzie z D700). Kusi mnie któryś z nowych Fuji
    Bo to, jak zresztą widać powyżej, aparat idealny do zdjęć BW Ja, odkąd przełączyłem jotpegi na BW, rawów nawet nie tykam, choć mam ustawione RAW+JPG. Aż mi rodzina mówi, że te moje zdjęcia wszystkie jakieś takie szaro-bure bez koloru A co do koloru, to może to nie fuji, ale jak ładne światełko zaświeci i w PP podciągniesz trochę saturację, czy innego vibranca, to też nieźle wygląda (celowo piszę w PP, bo JPG w aparacie na stałę do B&W zarezerwowany ).
    clusca
    Fufu X

  6. #366

    Domyślnie

    Można przecież podbić saturacje w ustawieniach aparatu. Chociaż osobiście polubiłem standardową kolorystykę.
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  7. #367

    Domyślnie

    No właśnie nie chodzi tu o saturację.
    pozdrawiam
    Artur

  8. #368

    Domyślnie

    A i nie tylko saturację można zmienić
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artful Zobacz posta
    No właśnie nie chodzi tu o saturację.
    Chyba wiem, o co Ci chodzi. Mam podobne wrażenia. Wydaje mi się, że to kwestia odpowiedniego BW - autoBW działa tak sobie zwłaszcza przy świetle żarowym.
    clusca
    Fufu X

  10. #370

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens porównywać GR do Fuji, szczególnie jeśli chodzi o kolory.
    Można sie bawić w PP, można konfigurować jpgi. Czasem dobrze robi podciągnięcie ekspozycji o 0.3 - 0.6EV.
    Ja przez ostatnie projekty mam wszystkie własne tryby ustawione w różnych wersjach BW.
    A kolor robię z RAW dwoma klikami w LR: punch i sharpening-scenic.


    Może wrzucajcie tu więcej zdjęć? Nexowców nie dogonimy ale fajnie byłoby mieć więcej przykładów.

Strona 37 z 88 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •