Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Powiększalnik

  1. #1

    Domyślnie Powiększalnik

    Po 20 latach przerwy zaczynam planować odbudowę ciemni również w zakresie naświetlania pozytywów.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie dotyczące powiększalnika do negatywów 4x5" i średniego formatu - może być coś z wyższej półki. Byłbym wdzięczny również za wszelkie sugestie dotyczące obiektywu / ów do takiego powiększalnika.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  2. #2

    Domyślnie

    Durst Laborator L1200, ew. L1000. Powiększalniki do 4x5 robił też DeWerre (nie pomnę modelu), Besseler(45MX, 45 MXT, 45VXL) i Omega (D). Omega i Besseler to amerykańskie marki, więc raczej trudno będzie trafić w Europie. Jeśli chcesz coś z wyższej półki to Durst Laborator L1200. Lepszego nie ma.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Świetny jest ale dostać go to strzał jeden na milion, do tego w tej cenie spokojnie można kupić coś nowego prosto z pudełka (choćby Kaisera jakiegoś).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skynyrd Zobacz posta
    również w zakresie naświetlania pozytywów
    Papierów cibachrome i ilfochrome już nie produkują, więc nici z naświetlania pozytywów
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    Papierów cibachrome i ilfochrome już nie produkują, więc nici z naświetlania pozytywów
    No tak, chyba się źle wyraziłem - chodziło mi o to że do wywoływania negatywów ciemnię już mam, a teraz chciałbym powrócić do robienia odbitek czarno-białych.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  6. #6

    Domyślnie

    Świetny jest ale dostać go to strzał jeden na milion, do tego w tej cenie spokojnie można kupić coś nowego prosto z pudełka (choćby Kaisera jakiegoś).
    Bez przesady, trochę częściej sie trafia. Poza tym wytrwałość to cnota. Jeszcze tylko trzeba po niego do Niemiec pojechać.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Z niemcami da się dogadać, mi powiększalnik przysłali.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  8. #8

    Domyślnie

    Z niemcami da się dogadać, mi powiększalnik przysłali.
    Zwłaszcza jak krzyżacku szprechasz. Kwestia polega na tym, że w podstawowej konfiguracji to bydle waży 45 kg.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  9. #9

    Domyślnie

    Po angielsku się dogadałem. Musiałem sam zamówić kuriera do sprzedawcy. Mój powiększalnik ważył max 15 kilo.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •