Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie problem czyszczenia matrycy z głowy

    Witam

    Nastąpił moi drodzy dziś szcześliwy jak dla mnie dzień. Otóż udało mi się w końcu samodzielnie doczyścić matrycę do stanu gdzie przy F29 nie ma ani jednego pyłka.
    Cieszę się jak dziecko, tak jak roku temu jak kupiłem swoje maleństwo
    Wielokrotnie prosiłem o rady, trudziłem się wymachując gruchą , włączałem przez 2-3 h aparat celem sprawdzenia czy babole są nadal na matrycy. Wielokrotne próby zawodziły...
    Co sobie sprawiłem, otóż kupiłem w sklepie artystycznym pędzel nylonowy z bardzo (powiadam) cieniutkiego włosia, delikatny jak cholera
    Zrobiłem tak, przedmuchałem najpierw matrycę potem delikatnie przejechałem po matrycy pędzlem odwracając go o 180 stopni aby zebrać drugą czystą jego stroną pozostałości ewentualnych pyłków. 3-4 próby i problem z głowy. Jestem w szoku, dotychczasowe próby silnego dmuchu doprowadzały mnie do nie powiem czego. Jak ktoś mi powie że wymavchiwanie gruchą pomaga przy tak wysokich F to go wyśmieje, żadny silny dmuch nie wydmucha przyczepionych (być może) elektrostatycznie pyłków.
    Teraz mam już własną technikę, obędę się bez czyszczenia izopropanolem na "mokro", czego się bałem ze względu na większy nacisk "czyścidła" po matrycy, co mogłoby być powodem smug lub o zgrozo porysowania matrycy.
    Gdyby ktoś chciał, mogę podać adres producenta, ale żeby było jasne nie będzie i nie jest to reklama żadna !!!! Poprostu jeśli ktoś ma lub będzie miał podobny problem z paprochami to będzie wiedział już jakie pędzle są odpowiednie. Ja wielokrotnie szukałem odpowiedniego pędzla w sklepach kosmetycznych, etc, jedynie znalazłem w jednym jedynym i jak na razie jestem z tej techniki czyszczenia zadowolony. Tę samą technikę polecał Zbyszek Kruk z naszego forum, widocznie sam to wypróbował, ukłony w jego stronę !!!

    Pozdrawiam
    Moshica

    Ps. szcześliwy jak dziecko
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    chetnie bym sie dowiedzial gdzie taki pedzelek mozna kupic lub co to dokladnie za model
    od jakiegos czasu sie rozgladam za pedzelkami do matrycy, ale w naszym cudownym kraju nie uwidzisz czegos takiego w zadnym sklepie... w B&H nie ma problemu... do wyboru do koloru
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  3. #3

    Domyślnie

    Ja rowniez bym był zainteresowany
    Crio lk.JHollow

  4. #4

    Domyślnie

    Gdyby ktoś chciał, mogę podać adres producenta
    Ja bym chcial Wlasnie nadszedl czas u mnie na czyszczenie matrycy.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie również możesz podać namiar. Czy aby napewno machałeś nim po matrycy? Przecież ona jest osłonięta...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Moshica - gdzie kupiłeś pędzel w Katowicach na ul. Moniuszki? A tak nawiasem mówiąc to dobrze ze matryce wymyślili dopiero teraz bo tak z piętnaście lat temu mieszkając na Śląsku i w okolicach nie doczyściłby się człowiek nigdy
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  7. #7

    Domyślnie

    Spokojnie Al_Bundy machałem po filtrze ma się rozumieć, ale nie przed w powietrzu tylko lekko po nim, zbierając pyłki z filtra.
    Podaję namiary na sklep, ja osobiście kupiłem w Katowicach na Moniuszki w sklepie artystycznym u Sabiny, ale z tego co widzę można już zamówić bezpośrednio u producenta na stronie WWW, adres a proszę bardzo : http://www.pedzle.com.pl
    Najbardziej odpowiedni będzie ten model http://www.pedzle.com.pl/products.php?pcid=1&page=3 - 31417 o szerokości 15mm, bo 15,6 ma szerokość matrycy w formacie DX. Ja co prawda kupiłem model 8mm bo innego nie mieli i 2 x głaskałem nim filtr....

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    ale który dokładnie, z włośiem Toray?
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co na stronie widzę to chyba tak, ja kupowałem organoleptycznie w sklepie, podaję symbol mojego pędzla :31417, jest on 10mm a nie 8 jak wcześniej napisałem... (przepraszam za omyłkę)
    Wychodzi na to że Toray to typ nylonowego włosia...

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    Mnie również możesz podać namiar. Czy aby napewno machałeś nim po matrycy? Przecież ona jest osłonięta...
    Do tego szkłem, które przecież nie rysuje się tak łatwo, jak wiemy.

    PS Czy słyszeliście o przypadku porysowania filtra? Ja nie...
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •