Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie D7000 card error

    Mój problem polega na tym, że co jakiś czas aparat zgłasza błąd card error. Posiadam 2szt kart Patriot SDHC 32GB UHS-I 50/35 MB/s (kod prod. PEF32GSHC10233). Usterka występuje na każdej z nich. Dwa razy jedna z kart była już na gwarancji. Za pierwszym razem karta została wymieniona, za drugim otrzymałem kasę. Teraz wysłałem tą drugą sztukę. Podczas wystąpienia błędu aparat nie robił zdjęcia. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania karta działa jakby się nic nie stało by za jakieś 100-200 fotek znów się zawiesić. Najczęściej pracuje z RAW-ami w opcji gdzie druga karta robi kopię, lecz problem występuje także przy jednej karcie.
    Obecnie używam małą kartę 4gb również patriot-a i jest ok. Mój firmware to A 1.02 i B 1.03.
    Na czym polega problem? Czy aparat nie lubi tych kart? Czy miałem pecha, że każda z nich była walnięta? Czy aparat gubi się z kartami 32GB?
    Jakie karty mam kupić? Może wziąć mniejsze 4x16GB?

  2. #2

    Domyślnie

    Sformatuj kartę aparatem.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez montere Zobacz posta
    Czy aparat gubi się z kartami 32GB?
    Jakie karty mam kupić? Może wziąć mniejsze 4x16GB?
    D7000 obsługuje karty do 2 TB. Ja mam 64 GB i miałem też 128 GB - działają bez zarzutów.

    Co do Patriota - niestety nie należą te karty do zbyt dobrych - szczególnie te podstawowe serie.
    Nie chcesz mieć problemów - pozbądź się ich i kup SanDisk lub Lexar.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Za każdym razem formatuję kartę po zgraniu fotek i zawsze robię to w aparacie.

  5. #5

    Domyślnie

    Za 1szt dostałem już kasę, za drugą dostanę i trzeba będzie coś wybrać.

  6. #6

    Domyślnie

    przetestuj coś z serii sandisk extreme. Tylko nie kupione na aleedrogo czy ebeeee.

  7. #7

    Domyślnie

    Zatem twierdzicie że 3 karty patriota były do luftu? W sumie wolę tą oocję niż uwalony aparat. Zatem wezmę jakieś porządne sandiski

  8. #8

    Domyślnie

    D7000 może nie współpracować akurat z tymi kartami. To się zdarza, zresztą upgrade softu rozszerza m. innymi zakres współpracy aparatu z kartami SD różnych producentów.
    Wypijmy za blendy...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    przetestuj coś z serii sandisk extreme. Tylko nie kupione na aleedrogo czy ebeeee.
    na allegro można kupić pod warunkiem że w opakowaniu jest kod do oprogramowania SanDiska do odzyskiwania danych, wtedy jest pewność że karta to nie podróbka ;P

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikolai Zobacz posta
    na allegro można kupić pod warunkiem że w opakowaniu jest kod do oprogramowania SanDiska do odzyskiwania danych, wtedy jest pewność że karta to nie podróbka ;P
    Jak już ktoś zadał sobie tyle trudu aby podrobić wszystko od karty po opakowanie to co za problem dodać jakiś lewy kod?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •