Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45
  1. #31
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Moim zdaniem da się to przeprowadzić księgowo. Koszt nabycia wyniesie poniżej 10 tys. netto i tego nie da się zakwestionować. Po pierwsze nie musisz wprowadzać ŚT do użytku od razu. Poczekaj aż przyjdzie cashback, dokup pasek i zrób ŚT z tych trzech dokumentów.

    Jeśli masz znajomego z firmą, to on może kupić taki aparat i za 2 miesiące odsprzedać w cenie rynkowej już poniżej 10 tys.
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Widzę, że cena d850 zbliża się do tych 12300 brutto (oficjalna dystrybucja z cashback), myślę, że znajdziesz sprzedawcę, który da te 200-300 zł rabatu. Zwłaszcza, jeśli kupisz z jakimś akcesorium
    Ja bym podzwonił.
    Jak widać są trzy drogi - najprostsza chyba trzecia. Akcesorium nie powinno wchodzić w wyposażenie.

    Bardzo fajny jest pomysł Tomka z 3 firmą bo to zadziałałoby przy większych kwotach typu 12 000-14 000 zł obniżając je do granicy ŚT (zawsze można kupić aparat obity lub "uszkodzony" jeśliby byłby kłopot z wartością rynkową).

    W całej tej sprawie jest drobne niebezpieczeństwo, że korpus sam nie robi zdjęć i jeśli jest obiektyw to należałoby go "dodać" do korpusu. Tego problemu nie ma gdy się ma dwa korpusy i wymienne obiektywy. Przynajmniej tak sądzę.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #33

    Domyślnie

    Dla pełnej jasności, akcesorium oczywiście na oddzielnej fakturze.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    W całej tej sprawie jest drobne niebezpieczeństwo, że korpus sam nie robi zdjęć i jeśli jest obiektyw to należałoby go "dodać" do korpusu. Tego problemu nie ma gdy się ma dwa korpusy i wymienne obiektywy. Przynajmniej tak sądzę.
    Wystarczy zrobić w dekielku dziurkę i jest camera obscura
    Nie problem również kupić 50/1.8D lub jakieś najtańsze YN.

    Ja akurat nie mam tego problemu, bo gołe body to moje narzędzie pomiarowe do naprawianych obiektywów.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    (...) W całej tej sprawie jest drobne niebezpieczeństwo, że korpus sam nie robi zdjęć i jeśli jest obiektyw to należałoby go "dodać" do korpusu. Tego problemu nie ma gdy się ma dwa korpusy i wymienne obiektywy. Przynajmniej tak sądzę.

    Pozdro
    Wiesiek
    Miałem wcześniej ten problem (przy zakupie poprzednich korpusów). Jakieś tam szkła mam na stanie firmy... Ale profilatycznie zerknąłem na ceny u Sigmy i wygląda na to, że za D850 z cashbackiem i Sigmą 70-300 AF 70-300/4-5.6 DG MACRO zmieściłbym się w kwocie 9991 PLN netto Choć wydaje mi się, że fakt posiadania już na stanie firmy innych aparatów i obiektywów załatwia sprawę.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #36

    Domyślnie

    Panowie,

    Jesli zajrzeliście w oba linki, to widac że powyżej 10kpln i poniżej 10kpln nie ma problemu z jednorazową amortyzacją.
    Uważam, że nie należy traktowac jako środka trwałego zestawu obiektyw+korpus (o ile nie kupi się zestawu), ze względu na spodziewany inny okres użytkowania.
    Potem, przy odsprzedaży korpusu lub obiektywu trzeba dokonywać ekwilibrystyki księgowej.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Panowie,

    Jesli zajrzeliście w oba linki, to widac że powyżej 10kpln i poniżej 10kpln nie ma problemu z jednorazową amortyzacją.
    Zajrzałem i nie wiem jak dokonać jednorazowej amortyzacji aparatu foto powyżej 10 000 zł.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    (...)Uważam, że nie należy traktowac jako środka trwałego zestawu obiektyw+korpus (o ile nie kupi się zestawu), ze względu na spodziewany inny okres użytkowania.
    Potem, przy odsprzedaży korpusu lub obiektywu trzeba dokonywać ekwilibrystyki księgowej.
    Tu są właśnie różne interpretacje. Biuro rachunkowe, któremu powierzyłem prowadzenie swojej księgowości, interpretowało zawsze to odwrotnie. Kiedy obowiązywał jeszcze ten mniejszy próg kwalifikujący zakup do środków trwałych, kupowałem windę sufitową do projektora. Kwota była nieco niższa niż ten próg. Jednak nie pozwolili mi jednorazowo odliczyć tego zakupu, tylko włączyli go do projektora kupowanego nieco później uzasadniając, że winda jest kluczowym elementem zestawu i nie może sama z siebie być uwzględniana przy rozliczeniach. I tym sposobem winda, której cena była poniżej tego progu, wskoczyła do amortyzacji. Mimo, że bez projektora też spełnia swoje zadanie, w myśl jej producenta - bez projektora niczemu nie służy. Tak samo wyglądała, wg nich, sytuacja z korpusami aparatów i obiektywami. Firmę zakładałem, gdy miałem już swoje szkła. Jak kupiłem pierwsze body na firmę, musiałem wykopać starą fakturę od obiektywu i wciągać go na stan firmy żeby nie inwestować w nowe szkła. Jak dla mnie - to trochę brak w tym wszystkim logiki bo człowiek nie zawsze może kupić cały współpracujący zestaw jednocześnie lub w krótkim okresie. No ale ja nie lubię kłócić się z księgowością, bo to nie mój świat.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #39

    Domyślnie

    a) Środek trwały spełnia warunki:
    Jest fabrycznie nowy i zakupiony (nie wytworzony samodzielnie)
    W roku podatkowym limit jednorazowej amortyzacji z której może skorzystać każdy przedsiębiorca wynosi 100 000 zł.
    Prawo do jednorazowej amortyzacji przy zakupie nowych fabrycznie środków trwałych przysługuje pod warunkiem, że wartość początkowa jednego środka trwałego, nabytego w roku podatkowym, wynosi co najmniej 10.000 zł lub

    b) Ty jako przedsiębiorca musisz spełniać warunki: jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis mogą skorzystać podatnicy, którzy w danym w roku podatkowym rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej oraz mali podatnicy. Mają oni możliwość dokonywania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro (w 2018 roku wynosi 216 tys. zł). Limit dotyczy łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych w danym roku podatkowym.

    Małym podatnikiem określa się przedsiębiorcę, którego przychody ze sprzedaży brutto nie przekroczyły w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1 200 000 EUR.

    Wprowadzasz środek trwały do ewidencji środków trwałych, następnie jednym ruchem zgodnie z planem amotyzajcji w KPiR zapisujesz jednorazową amortyzację.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    a) Środek trwały spełnia warunki:
    Jest fabrycznie nowy i zakupiony (nie wytworzony samodzielnie)
    W roku podatkowym limit jednorazowej amortyzacji z której może skorzystać każdy przedsiębiorca wynosi 100 000 zł.
    Prawo do jednorazowej amortyzacji przy zakupie nowych fabrycznie środków trwałych przysługuje pod warunkiem, że wartość początkowa jednego środka trwałego, nabytego w roku podatkowym, wynosi co najmniej 10.000 zł lub

    b) Ty jako przedsiębiorca musisz spełniać warunki: jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis mogą skorzystać podatnicy, którzy w danym w roku podatkowym rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej oraz mali podatnicy. Mają oni możliwość dokonywania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro (w 2018 roku wynosi 216 tys. zł). Limit dotyczy łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych w danym roku podatkowym.

    Małym podatnikiem określa się przedsiębiorcę, którego przychody ze sprzedaży brutto nie przekroczyły w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1 200 000 EUR.

    Wprowadzasz środek trwały do ewidencji środków trwałych, następnie jednym ruchem zgodnie z planem amotyzajcji w KPiR zapisujesz jednorazową amortyzację.
    Faktycznie wygląda, że w 2018 roku zaszła bardzo istotna zmiana i można jedną "rzecz" zamortyzować do tych 100 k. Co prawda nie dotyczy to samochodów (szkoda) a także budynków, parceli ale z aparatami foto nie będzie problemów nawet gdy będzie to jakiś tańszy średni format.

    W takim układzie cała ta dyskusja traci sens. Dzięki!

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •